Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Reta situācija: Visu Latvijas trīs augstāko amatpersonu vietā - aizvietotāji

Bieži negadās, ka vienlaikus prombūtnē ir visas trīs augstākās valsts amatpersonas. Valsts prezidents un premjerministrs pašlaik ir devušies komandējumos, bet Saeimas priekšsēdētāja dažas dienas neveic darba pienākumus privātu neatliekamu iemeslu dēļ, noskaidroja portāls Diena.lv.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no ceturtdienas līdz 25. februārim uzturas komandējumā Vācijā, kur devies kopā ar kundzi Ivetu Vējoni, valdības pārstāvju un uzņēmēju delegāciju. Vācijā paredzēta plaša programma Berlīnē, Hamburgā un Līneburgā, aptverot gan valstu politisko, ekonomisko un kultūras sadarbību, gan kopīgā vēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Vizītes laikā vairākām Vācijas amatpersonām, tajā skaitā kanclerei Angelai Merkelei, pasniegs valsts augstākos apbalvojumus.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) dažas dienas nav darbā personīgu neatliekamu iemeslu dēļ, portālam Diena.lv pastāstīja viņas padomniece Dace Balode. Mūrniece gan atrodas Latvijā un ir lietas kursā par parlamenta aktualitātēm, bet Saeimas plenārsēdi ceturtdien vada viņas biedre deputāta Dargmāra Beitnere Le Galla (JKP). Jaunnedēļ Mūrniece iesniegumā lūgšot šīs dienas noformēt kā neapmaksātas brīvdienas, teica Balode.

Jānorāda, ka atbilstoši Satversmes 52. pantā rakstītajam Saeimas priekšsēdētājs izpilda Valsts prezidenta vietu, ja viņš atrodas ārpus valsts robežas vai citādi aizkavēts izpildīt savu amatu.

Vienlaikus arī premjers Krišjānis Kariņš (JV) no 20. līdz 22. februārim devies uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli, kurp devies iepazīšanās vizītē ES institūcijās Briselē, liecina viņa darba kārtība. Šajā laikā premjera pienākumi uzticēti Ministru prezidenta biedram, tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP).

Top komentāri

Ilona Kulda
I
Latvijā augstākajām personām ir aizvietotāji
P
Tad jau šobrīd tā le Galla ir Valsts prezidenta p.i.
VVZ
V
Tas nozīmē, ka viņi visi ir dekoratīvas figūras, bez kurām var labi iztikt.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas