Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Sesks pēc mēra amata atstāšanas pievērsīsies pilsētas stratēģiskajai plānošanai

Līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) pēc plānotās mēra amata atstāšanas iecerējis nodarboties ar pilsētas stratēģisko plānošanu, ceturtdien intervijā Rietumu radio atklāja Sesks.

Ilggadējais pilsētas mērs stāstīja, ka jau 2016. gadā plānojis noslēgt pašvaldības priekšsēdētāja karjeru un nodoties citiem izaicinājumiem. Viņš pauda, viens no šiem izaicinājumiem būs pilsētas stratēģiskā plānošana, sīkākās detaļās neiedziļinoties.

Sesks uzsvēra, ka tic Liepājas potenciālam un iespējām sasniegt augstus mērķus. Pēc viņa paustā, Liepājā ielikti ļoti labi pamati, lai tā gūtu jaunas uzvaras pasaules mērogā. "Rūpniecības, ostas, tūrisma, kultūras un sporta attīstība - mums ir ļoti daudz priekšnoteikumu, lai sasniegtu augstākos mērķus, kādi vien sasniedzami šāda līmeņa pilsētā," sacīja Sesks.

Atskatoties uz mēra pienākumu pildīšanu 21 gada garumā, Sesks klāstīja, ka problēmas, kuras jārisina šodien, ir daudz vienkāršākas par problēmām, ar kurām Liepāja saskārās, Seskam mēra gaitas uzsākot. "Toreiz bija liels finanšu trūkums, ekonomika bruka," viņš sacīja, atminoties, ka pilsētā naktīs tika izslēgts apgaismojums, bija problēmas ar siltumapgādi, ūdens un elektrības rēķiniem.

Viņš pauda, ka Liepājas industriālajos parkos katru pusgadu attīstās jaunas ražotnes, kas dod darba vietas. "Tas ir viens no būtiskākajiem momentiem, ko solīju pirmajā intervijā 1997.gadā, kad mani ievēlēja par pašvaldības vadītāju," atminējās Sesks, piebilstot, ka jaunradītās darba vietas ir modernas un ar augstu pievienoto vērtību.

Tāpat viņš pozitīvi vērtēja Liepājas ostas rādītājus. Pēc Seska paustā, Liepājas osta šogad sasniegs vēsturiski augstākos rādītājus, pateicoties infrastruktūras uzlabošanai un kanāla padziļināšanai.

"Arī man kā liepājniekam ir svarīgi, lai Liepājā būtu ērta dzīves vide, lai būtu darbs, lai pilsēta paliktu arvien pieejamāka un šarmantais tūrisma un kultūras piedāvājumu klāsts tikai pieaugtu," sacīja Sesks, uzsverot, ka Liepājas attīstība ar viņa aiziešanu nebeidzas.

Kā ziņots, šodien ir sasaukta Liepājas domes ārkārtas sēde jauna pilsētas mēra ievēlēšanai, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Seska padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Domes ārkārtas sēde sāksies ar kandidātu izvirzīšanu un balsojumu par jaunu domes priekšsēdētāju. Plānots, ka šajā amatā tiks apstiprināts Jānis Vilnītis (LRA).

Savukārt vēlāk plānota arī vicemēru rotācija, un paredzēts, ka Sesks, kurš domei paziņos par atkāpšanos no amata, kļūs par domes priekšsēdētāja vietnieku.

Plašākus komentārus no Seska un Vilnīša par gaidāmo rotāciju aģentūrai LETA iegūt neizdevās. Lai arī mēra nomaiņa tika apsolīta uzreiz pēc pašvaldību vēlēšanām, šoruden puses, īpaši Seska "nometne", par izmaiņām runāja nelabprāt, brīžiem raisot runas, ka solītās izmaiņas varētu arī nenotikt.

Jau ziņots, ka 2017. gada jūnijā, izveidojot Liepājas domē koalīciju, kurā strādā seši no Liepājas partijas un pieci no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ievēlētie deputāti, tika panākta vienošanās, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs pašreizējo domes priekšsēdētāju Sesku. Savukārt šā gada rudenī būs jauns balsojums un par mēru tiks ievēlēts LRA kandidāts.

Vilnītis iepriekš skaidroja, ka Liepājas domes koalīcijas veidojošo partiju vienošanās paredz, ka līdz 31. oktobrim tiek atrunāta pilsētas mēra maiņa. Līdz tam vai mēru maiņas procesā bija plānota līdzšinējā domes darba izvērtēšana, lai saprastu, kuras jomas kuram vadāmas.

Viņš apliecināja, ka ir gatavs ieņemt Liepājas mēra amatu. "Spēks man ir. Tas, kas ir solīts, tas ir jādara. Esmu tam gatavojies, noliekot malā visus citus pienākumus. Esmu atstājis amatus gan Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan Liepājas Papīrā. Pēdējais, ko septembra vidū atstāju, bija Liepājas Papīra valdes priekšsēdētāja un meitas uzņēmuma LP fabrika valdes priekšsēdētāja amats," iepriekš sacīja Vilnītis.

Top komentāri

Kaspars
K
Pēc vēlēšanām būs atpakaļ amatā, vismaz centīsies kārtīgi. Reģionālajai partijai ļoti zems reitings, lai noturētos pie varas.
Udo Ulbergs
U
Un ko tad viņš 21 gadu darīja? Cik daudzpusīgs ir latviešu stulbums, neko nejēdzot un nemitīgi izvemjot šausmīgus idiotismus. Katrs daudzmaz normāls cilvēks saprot, ka priekšnieka uzdevums ir stratēģiskā plānošana, bet nevis blusu skaitīšana Domē. Tikai dziļi aprobežots cilvēks var teikt, ka pēc 21 gada sēdēšanas kunga krēslā, viņš turpmāk pievērsīsies pilsētas stratēģijai. Vai latviešiem vispār ir izredzes tik vaļā no sava daudzpusīgā stulbuma?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas