Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Skatīs lietu pret bijušo Talsu mēru par fiktīvu šofera nodarbināšanu

Kurzemes rajona tiesa Saldū šodien rakstveida procesā skatīs krimināllietu pret bijušo Talsu novada domes priekšsēdētāju, nesen arī domes deputāta pilnvaras nolikušo Aivaru Lācarus (Talsu novada attīstībai) saistībā ar, iespējams, fiktīvu šofera nodarbināšanu pašvaldībā, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Dita Mauriša.

2017.gada novembrī Talsu rajona prokuratūrā no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kriminālvajāšanas sākšanai tika saņemts kriminālprocess, kurā Talsu rajona prokuratūras prokurore pie kriminālatbildības saukusi divas personas - bijušo Talsu novada domes darbinieku un amatpersonu, informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anna Ķīviča aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir ierosināts šāds kriminālprocess par, iespējams, fiktīvu šofera nodarbināšanu, kur pie kriminālatbildības sauktas divas personas - iepriekšējā domes sasaukuma Talsu mērs Lācarus un šoferis.

Prokuratūra, neminot personu vārdus, aģentūru LETA informēja, ka lietā viens cilvēks saukts pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma (KL) 177.panta 2.daļas par krāpšanas izdarīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Savukārt otra persona apsūdzēta gan par krāpšanas izdarīšanu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, gan arī pēc KL 319.panta 2.daļas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu mantkārīgā nolūkā.

Prokuratūra uzskata, ka domes amatpersona, iepriekš vienojoties ar darbinieku par viņa neattaisnotu prombūtni, neinformēja par viņam zināmajiem apstākļiem - darbinieka prombūtni - citas pašvaldības atbildīgās amatpersonas. Tā rezultātā nepamatoti tika izmaksāta darba samaksa un darba devēja maksājumi par darbinieka maksājamajiem nodokļiem par laika periodu, kad darbinieks faktiski nestrādāja.

Apsūdzēto personu noziedzīgo darbību rezultātā pašvaldībai nodarīts mantisks kaitējums 3040 eiro apmērā, kas gan ir labprātīgi atlīdzināts.

KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Laura Dūša informēja, ka KNAB izmeklētāja gūtie pierādījumi sniedza pamatojumu uzskatīt, ka Talsu pašvaldībā tikusi nodarbināta persona, kura sistemātiski atradās ārpus darba vietas bez prombūtni apliecinošiem dokumentiem un faktiski nepildīja amata pienākumus, par ko saņēma atalgojumu.

Jau ziņots, ka Lācarus 27.februārī vērsās Talsu novada domē ar iesniegumu par deputāta pilnvaru nolikšanu. Pašvaldībā nekomentēja, vai Lācarus lēmums saistīts ar krimināllietu, ko plāno skatīt Kurzemes rajona tiesa. Iesniegumā norādīts, ka deputāta pilnvaras viņš vēlas nolikt personīgu iemeslu dēļ.

Tāpat ziņots, ka iepriekšējā domes sasaukuma Talsu novada domes priekšsēdētāja Lācarus pārstāvētā partija "Talsu novada attīstībai" 2017.gada jūnijā notikušajās Talsu domes vēlēšanās ieguva četrus deputātu mandātus un zaudēja varu, paliekot domes opozīcijā. Savukārt sešu citu Talsu novada domē ievēlēto partiju pārstāvji parakstīja vienošanās memorandu par sadarbību. Sadarbības memorandu parakstījuši partijas Mēs Talsiem un novadam, Latvijas Zemnieku savienības, Latvijas Zaļās partijas, Vienotības, Nacionālās apvienības  un Jaunās Konservatīvās partijas pārstāvji, kuriem kopā Talsu novada domē ir 12 no 17 deputātu vietām. Par jauno domes priekšsēdētāju ar 12 balsīm "par" tika ievēlēts Edgars Zelderis (Mēs Talsiem un novadam). Ārpus sadarbības memoranda palika Lācarus pārstāvētā partija Talsu novada attīstībai ar četriem deputātiem un Latvijas Reģionu apvienība, kas ieguva vienu deputāta vietu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 158

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Aptur Rigvir izplatīšanu Latvijā(6)

Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums Rigvir grupa pēc savas iniciatīvas pieņēmis stratēģisku lēmumu uz nenoteiktu laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu Rigvir izplatīšanu Lat...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas