Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ušakovs: Latvijai draud smagākā politiskā un ekonomiskā krīze kopš 1991.gada

Saistībā ar valdības rīcību ar lielākajām ostām un gaidāmo lēmu par Rīgas domes atlaišanu Latvijai draud smagākā politiskā un ekonomiskā krīze kopš 1991.gada, sociālajos tīklos paudis Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ušakovs norāda, ka ir redzami pirmie rezultāti valdības cīņai pret korupciju Ventspils ostā, jo "visā pasaulē kravu īpašniekus jau brīdina par to, lai kuģi neienāktu Ventspils ostā".

Politiķis norāda, ka valdība sākšot "ieviest kārtību Rīgas ostā". Tādā tempā cīnoties pret korupciju, nākamā gada vidū abas ostas būs palikušas bez kravām un kopā ar ostām tad apstāsies arī dzelzceļš, prognozē Ušakovs.

"Latvija kopumā var zaudēt ap 20 000 darbavietu - kvalificētiem, labi apmaksātiem darbiniekiem. Par ietekmi uz iekšzemes kopproduktu pašlaik pat bail runāt, taču es baidos, ka pašlaik mēs strauji tuvojamies krīzei, kuru varētu pielīdzināt 2008.gada krīzei," akcentē EP deputāts.

Ušakovs arī norāda, ka ir plānota Rīgas domes atlaišana "bez jebkāda juridiska iemesla", ka esot histērija par to, ka Rīgu vajag atkal atgūt latviskajām partijām un uzvarēt korupciju. Viņš norāda, ka, lai gan par cīņu runājot nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķi, viens no tās pašvaldības līmeņa politiķiem pirmās instances tiesā ir atzīts par vainīgu izspiešanā. Tiesvedība šajā lietā turpinās.

"Es domāju, Latvijai pašlaik draud smagākā politiskā un ekonomiskā krīze kopš 1991.gada," pauž politiķis. Ušakovs uzsver, ka krīzi iespējams pārvarēt tikai "visiem normālajiem cilvēkiem" apvienojoties, lai "trakie avantūristi" līdz galam nepiebeigtu valsti.

Kā ziņots, pēc ASV sankciju piemērošanas Latvijas valdība rosināja Saeimai lemt par Rīgas un Ventspils ostu pārņemšanu valsts pārvaldībā. Aizvadītajā nedēļā deputātu vairākums atbalstīja to paredzošos grozījumus likumā Par ostām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām - nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

VARAM izskatīšanai valdībā virzītais likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu tiks skatīts 17.decembrī. Likumprojekts jāpieņem arī Saeimai.

Top komentāri

interesanti
i
Būtu labāk paklusējis ar visu savu "Rīgas satiksmi" un ieķīlātajām sliedēm: D
Korumpātors
K
Ja "Diena" pareizi citē pašmāju utainā teikto, tad sanāk, ka Rīgas osta funkcionē tikai korupcijas dēļ, kuru viņš ka Rīgas "mērs" ilgus gadus piesedzis.......
ha
h
Ušakovs izlikās neredzam un atbalstīja notiekošo Rīgas satiksmē, Rīgas ūdenī (iekārtoja par "konsultanti" pat savu sievu)Rīgas centrāltirgū (kur gadiem šiverēja noziedznieki un bandīti), Rīgas namos, Rīgas namu apsaimniekotājā, Rīgas brīvostā, kur pat piespieda ielikt valdē "bergmaņus". Viņam par nodokļu makātāju naudu vajadzētu sēdēt vietā, kur saulīte rūtaina!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas