Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Valdības deklarācijā piedāvā iekļaut solījumu cīnīties pret dezinformāciju medijos

Nākamās valdības deklarācijā piedāvāts iekļaut solījumu izveidot vienotu un efektīvu mediju monitoringa sistēmu un kopējas regulācijas mehānismu cīņai ar dezinformāciju, propagandu un nelegālu saturu, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākušās ministru amata kandidātu vadītajās darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.

Politiķu iesniegtās ieceres paredz noteikt, ka nākamā valdība tieksies stiprināt nacionālo mediju telpu un nodrošinās valsts atbalstu daudzveidīga, kvalitatīva satura veidošanai, tostarp, sabiedrisko mediju pakāpenisku iziešanu no reklāmas tirgus.

Deklarācijā piedāvāts iekļaut punktu, kas paredzētu valsts atbalsta paplašināšanu Sabiedrības integrācijas fonda programmai NVO fonds.

Kultūras ministre Dace Melbārde (Visu Latvijai!-TB/LNNK), potenciāli pildot savus amata pienākumus arī nākamajā valdībā, ir solījusi turpināt celt kultūras nozares darbinieku atalgojumu, par atskaites punktu ņemot vidējo algu sabiedriskajā sektorā.

Ministre turpmākajam darbam kā virsmērķi izvirzījusi nacionālās kultūras un latviešu valodas kā pamatnācijas un Latvijas kā nacionālas valsts pastāvēšanas garanta saglabāšanu un bagātināšanu, un minētās apņemšanās piedāvāts iekļaut valdības deklarācijā. Nozarē nodarbināto atalgojuma celšana, līdzās citiem uzdevumiem, pēc Melbārdes domām, ir kā priekšnosacījumi šī virsmērķa sasniegšanai.

Melbārde vēlas paplašināt kultūras pakalpojuma pieejamību un daudzveidību, īpašu uzmanību veltot bērnu, jauniešu un senioru auditorijām. Pēc viņas domām, nepieciešams atbalstīt kultūras tradīciju nostiprināšanu un kvalitatīvu kultūras pakalpojumu klāstu Latvijas reģionos. Tāpat visas valsts līmenī nepieciešams veidot spēcīgu kultūrizglītības tīklu, kas palīdz ieraudzīt un atbalstīt jaunos talantus.

Par nozīmīgu Melbārde uzskata uzdevumu pabeigt ministrijas uzsāktos būvniecības un renovācijas projektus. Tāpat, pēc ministres domām, nepieciešams uzsākt Nacionālās koncertzāles būvniecību, veidojot vietu mūzikas izcilībai un jauno mūziķu izaugsmei.

Turpmākajā darbā ministre vēlas nodrošināt arī ikgadēju Latvijas laikmetīgās mākslas kolekcijas papildināšanu un aktualizēt Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projektu. Viņasprāt, svarīgi arī rūpēties par Latvijas valsts simtgades programmas sasniegumu pēctecību, kā arī sākt savlaicīgi gatavoties Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadu svinībām.

Pēc Melbārdes domām, nepieciešams atbalstīt latviešu diasporas kultūras dzīves nepārtrauktību, daudzveidību un kvalitāti. Līdz šim diasporas kultūras uzturēšanai un veicināšanai finanšu līdzekļi atvēlēti kā projektam, nevis kā daļa no valsts pamatbudžeta.

Tāpat kā nozīmīgu Melbārde uzskata mūsdienīgas prototipēšanas laboratorijas izveidi, kā arī tiekšanos turpināt attīstīt radošo kvartālu Miera ielā, Tabakas fabrikā. Šāds radošais kvartāls, viņasprāt, veido priekšnoteikumus radošai partnerībai un produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanai.

Kā vēstīts, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt Jaunās Vienotības politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas - Jaunā Vienotība, Jaunā konservatīvā partija, KPV LV, Attīstībai/Par! un Visu Latvijai!-TB/LNNK.

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka nepatīkamu informāciju var apkarot tikai divos veidos - vai nu informācijas izplatītājs jāsūdz tiesā, vai arī jāievieš cenzūra. Protams, ir vēl trešais, labi pārbaudīts paņēmiens - informācijas izplatītāju nošaut. Nav cilvēka - nav problēmas!
Edvins Eglitis
Izklausas pec medijas cenzures. Nav rets gadijums kad tiesi Latvijas medias portali nodarbojas ar dezinformaciju, netikai ar politiku bet ari, teiksm vakcinu medicinu. Citi viedokli vienkarski nav publiceti. Var redzet ka Latvijas zinas nak no viena centralizeta avota kur nav pievienots autora vards, tikai Leta, BNS utt. Tatad raksti ir anonimi. Vairakos portalos vienreizigi tie pasi raksti ar loti lidzigu saturu un virsrakstu. Uzskats ka tiesi Latvijas medijas zinas ir vienigas un pareizas vienkarsi nav savienoai ar realitati. Tad kad sak ierobezot vardu brivibu jo kadam vai kadai izredzetai grupai nepatik tas saturs ir anti demokratiski un pec tam indicets izsvirot vardus "Deomkratisku republiku" no Latvijas Satversmes. Loti izklausas pec vardu brivibas kontroli. .
Lietas būtība
L
Cik saprotams, plāniņš paredz vienu propagandistu kantori, kurš līdz šim aktīvi darbojies viena konkrēta oligarhistiska grupējuma interesēs (mēs zinām, kā to sauc :D), uzpumpēt ar valsts, t.i. mūsu naudu, lai "cīnītos" ar dezinformāciju. Uzreiz protams bikls jautājumiņš, pēc kādiem kritērijiem un kas vērtēs, kas ir un kas nav dezinformācija. Un kā izpaudīsies šī "cīņa"? Aizliegsim internetu? Google? Kā Ķīnā, ieviesīsim savu, propagandistiski pareizo meklētājsistēmu, kādu Vienotībugle vai tamlīdzīgi? Varu no jauna sagrābušo varas grābstīklu manevri pamatīgi atgādina blakus esošās Krievijas valdīkļu aktivitātes. Ar lozungiem par "cīņu pret nepareizo" informāciju, kādi pirmkārt sev pamatīgi piesitīs kabatas, otrkārt skalos sabiedrības smadzenes noteiktā propagandistiskā virzienā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Līgo dienā avārijās cietuši 17 cilvēki(3)

Pagājušajā diennaktī Valsts policija (VP) reģistrējusi 61 avāriju, kurā cietuši 17 cilvēki, tajā skaitā četri gājēji un trīs velosipēdisti, informēja Valsts policija (VP).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas