Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ZZS turpinās sadarbību ar partiju Latvijai un Ventspilij

Arī pēc trešdien notikušās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas un valdes tikšanās ar politiķi Aivaru Lembergu ZZS turpinās sadarbību ar viņa vadīto partiju Latvijai un Ventspilij.

Kā norādīja ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, tad šodienas ZZS frakcijas un valdes kopsēdē neviens nerosināja skatīt jautājumu par kādām izmaiņām ZZS un Latvijai un Ventspils sadarbībā.

Arī Lembergs norādīja, ka Latvijai un Ventspilij uzskata, ka jāturpina sadarbība ar ZZS.

Vaicāts par ko sankciju jautājumā vērsies Satversmes tiesā, politiķis atbildēja, ka tas attiecas uz likuma par ārvalstu, arī NATO sankciju normu piemērošanu saistībā ar to, ka Satversmei neatbilst tas, ka netiek nodrošinātas tiesības saņemt informāciju, tikt uzklausītam, tiesībām uz aizstāvību un lēmuma pārsūdzēšanu.

Lembergs uzsvēra, ka nav informēts par pret viņu kā Latvijas pilsoni vērstām sankcijām mūsu valsts teritorijā. Viņš norādīja, ka Latvijas varas iestādes šādu lēmumu nav pieņēmušas, tāpat viņš nav saņēmis šādu lēmumu un nav arī informēts par tā pārsūdzēšanas iespējām. Lembergs uzskata, ka viņam sankcijas var piemērot tikai tad, ja par to lēmumu pieņemtu Latvijas iestādes un vienīgais izņēmums, kas starptautiskā līmenī sankcijas varētu piemērot, būtu tikai ANO Drošības padomes lēmums.

Politiķis akcentēja, ka arī Ventspils domes rīcībā šādas informācijas neesot. Komentējot vides aizsardzības un vides aizsardzības reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) izteikto aicinājumu Ventspils domei, Lembergs norādīja, ka, ja Pūces rīcībā ir Latvijas varasiestāžu lēmums par sankciju noteikšanu pret Lembergu, tad ministra pienākums esot informēt par lēmuma saturu, bet pašlaik tādas informācijas neesot.

Lembergs arī pastāstīja, ka viņa banka ir atteikusies apmaksāt viņa advokātes darbu. Līdz ar to politiķis secina, ka viņa nauda bankas kontā apmēram 60 000 eiro apmērā esot arestēta, bet viņš nav iepazīstināts ar aresta lēmumu. Viņš ir uzrakstījis iesniegumu, lai valsts veiktos maksājumus, ko ierasti saņem iedzīvotāji, saņemtu skaidrā naudā.

Komentējot ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) noteiktās sankcijas, Lembergs norādīja, ja tādas ir pieņemtas, tad tās darbojoties tikai ASV teritorijā. Politiķis norādīja, ka attiecīgajā izplatītajā preses relīzē neesot atbilstoši identificēts, līdz ar to viņš nezinot, vai esot īstais Aivars Lembergs, uz kuru attiecas paziņojums par sankciju piemērošanu. Lembergs norādīja, ka, iespējams, nevis tieši prasot OFAC, bet atbilstoši juristu ieteiktajai procedūrai, prasīs izsniegt attiecīgo lēmumu, kā arī lūgs skaidrojumu, vai viņš ir persona, pret kuru ir noteiktas sankcijas. 

Politiķis akcentēja, ka viņam neesot pieejamas tiesības uz aizstāvību, kādas garantē Eiropas Savienības pilsoņu cilvēktiesību harta. 

Vaicāti par Saeimas deputātes, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes locekles Danas Reiznieces-Ozolas aicinājumu Lembergam atstāt politiku, ZZS valdes loceklis un LZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze norādīja, ka politiskajā spēkā ir pārstāvēti dažādi viedokļi. 

Taujāts par to, vai Lemberga situācija neapgrūtinās ZZS saņemt tai pienākošos valsts finansējumu, Tavars norādīja, ka, ja šajā jautājumā tiks pieņemts kāds lēmums, par attiecīgo situāciju tiks lemts atsevišķi.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Lembergam.

ziņa papildināta pēc 2.rindkopas

 

Top komentāri

ha, ha
h
Bez Trampa sankcijām šie pie prāta nenāks.
Smējējs
S
Latvijas mērogā Lembergs ir ļoti turīgs cilvēks. Domāju, ka Latvijā ir arī citi turīgie, bet Lembergs ilgstoši, skaļi un visvairāk piesaista uzmanību. Vai viņš ir veiksmīgāks savā dzīvē, vai ir rosinošs, kā krietnu attiecību paraugs citiem? Vai Lemberga pieredzē ir kas vērtīgs? Lembergs prot sevi uzbrūkoši aizsargāt - "Ā, bet jūs vispirms man pierādiet, ka es esmu tas Lembergs, kuram pieder tie īpašumi, pierādiet, ka es, kā patiesais labuma guvējs, esmu tas īstais patiesais labuma guvējs! Sankcijas? Ā, bet kur jums tiesas spriedums, ka esmu kaut kur pārkāpis likumu?" Lembergam ir pilnīga taisnība, kad viņš pieprasa stingru likumu ievērošanu attiecībā pret sevi. Bet Lembergam ne mazākā mērā nav taisnības, kad viņš čakarē Latviju, čakarē likumu veidošanas procesu, čakarē politiskās partijas, pērkot un finansējot sev izdevīgus likumus par netaisnīgi, slepus gūstamu naudu. Latvija nav Lemberga privātais sakņu dārzs. Ir smirdīgi būt tik prasīgam pret visu sabiedrību, bet tik ne pret sevi!
Juris Kričins
J
Vai tiešām Aivars Lembergs ir politiķis? Par šādu apgalvojumu pat Kuzjam un Murim jāsmejas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(12)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas