Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Rīgā piemin latviešu leģionārus

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Mark Roccabruna
M
Paziņojums, kas varētu būt ieinteresēts, Vai jums ir nepieciešams bizness / personas aizdevumi? Mēs piedāvājam kredītu ar 3% procentu likmi, ja vēlaties, sazinieties ar Mark Roccabruna par savu aizdevumu, e-pasts: (markroccabruna35@gmail.com) hipotekārais kredīts, individuālais kredīts, auto aizdevums, studentu aizdevums, biznesa kredīts Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar: e-pastu: (markroccabruna35@gmail.com)
Mark Roccabruna
M
Paziņojums, kas varētu būt ieinteresēts, Vai jums ir nepieciešams bizness / personas aizdevumi? Mēs piedāvājam kredītu ar 3% procentu likmi, ja vēlaties, sazinieties ar Mark Roccabruna par savu aizdevumu, e-pasts: (markroccabruna35@gmail.com) hipotekārais kredīts, individuālais kredīts, auto aizdevums, studentu aizdevums, biznesa kredīts Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar: e-pastu: (markroccabruna35@gmail.com)
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
KAD BEIDZOT IZTĪRĪS DIENU NO LATVIJAS IENAIDNIEKIEM ?
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
DEGOT ZIEDIEM ZELTSAULES STAROS. TAURĒM NESKANOT,KLUSI BEZ TAKTS MŪSU DVĒSELĒM KLUSI PIENĀKS LATVJU KRITUŠO STRĒNIEKU PULKS ...!
100% Par !!!
1
Šodien, 9:20 No leģionāru mazbērniem! N Ja šogad 16.marts būtu brīvdiena un ne tik ļoti stindzinoši auksts, tad Latvijas karavīrus, varonīgos leģionārus pieminošo un atbalstošo būtu uz pusi, ja ne vēl daudz vairāk bijis tradicionālajā piemiņas gājienā! Paldies vienīgajai nacionālajai partijai, paldies NA par ikgadējo atbalstu šim patriotiskajam pasākumam!
Tā raksta L.Grantiņš
T
Latviešu karavīru(leģionāru) atceres diena ! Kas bija tie, kuri radīja šos LEĢIONĀRUS ? Tie bija neviens cits, kā krievebreju sarkanā slepkavu varza, kura bijušo Krievijas impēriju slīcināja asins jūrā un, kura mūsu Dzimteni noziedzīgi okupēja un pataisīja par asins kloāku. Čekistu- komunistu sātaniskie izdzimteņi arī šodien vēl slepkavo mūsu tautu. Šodienas Latvijas valdība un Saeima sastāv no šiem asinssuņiem- viņu pēcnācējiem un izdresētiem ielikteņiem- bezdvēseliskiem izdzimumiem.
Tims
T
Nu tas ir pilnīgi Linarda stilā: Lamas un rupjības....
 • 0
 • 2
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
Bet Krievija jau tikpat prettiesiski savāca savā armijā latviešus !
un
u
saskaņā ar ANO 1964.gada Deklarāciju par dekolonizāciju, ko parakstīja arī CCCP.
 • 3
 • 0
un
u
vēl prettiesiskāk neizved savējos kolonistus kurus te iepludināja okupācijas laikā.
 • 3
 • 0
majors Proņins
m
Upuru apraudātāji šodienas strīdos pieļāva divas nepiedodamas kļūdas. Pirmā. Par raudāšanas kampaņas sācēju tika izvēlēts sen izgaismots kremlins Trollis JT. (Radist, atceries - ja pretinieks tevi klausās regulāri, tad viņam par tevi jau ir vesels dosjē.) Otrā. Par Valdi leģendētais ''kritiķis'' uzreiz nodeva sevi ar kļūdu, ko neviens latvietis nekad nepieļautu - latviešu valodā ir H. Himlers, nevis G. Gimlers.
šizoTrollis nacistJT
š
Speciāli deģneerētiem krievu nacistu analfabētiem atkārtoju - ja nebūtu baigā gada, nebūtu leģiona. Vienreiz redzētais krievu nacistu terors motivēja latviešus cīnīties pret krievu nacistiem. Kurš krievu nacists nevar šo izlasīt, tas ir bēbītis analfabēts. Kurš nevar saprast, tas ir daunis.
 • 1
 • 0
šizoTrolis dirstJT
š
Aizver savu debilo rīkli, krieveļu nacist, un ej dirst! Visi krieveļu nacistu diršļaki vienmēr saņem atpakaļ vuisus lamu vārds, ar kuriem mētājas paši! Cenzorelim madžiņam zināšanai - ja šis komentārs tiks nelikumīgi dzēsts, tas tiks atjaunots tik reižu no tik adresēm, cik būs vajadzīgs, un lamu vārdus saņems arī nacists madžiņš!
 • 1
 • 0
šizoTrollis nacistJT
š
Un, krieveļu ieklīdeni, vai tavam tautietim Nikolajam iesaukšanas punktā jautāja, vai viņš grib karot, un palaistu mājās, ja viņš atbildētu nē? Visi mazgadīgie krieveļu idioti, kas nezina, ko nozīmē obligātais dienests, pajautājiet tēviem un vectēviem, tie jūs muļķīšus apgaismos!
 • 1
 • 0
šizoTrollis nacistJT
š
Ja nebūtu PSRS okupācijas, krieveļu nacistu idiot, tad vācieši būtu spiesti iztikt ar piespiedu kārtā mobilizētiem demotivētiem jauniešiem, kas pajuktu kur kurais pēc pirmā kontakta ar ienaidnieku, sliktākajā gadījumā masveidā pārietu ienaidnieka pusē. Pēc komunistu terora, tu garīgi atpalikušais krieveļu nacist, vācieši dabūja labi motivētus karavīrus, kas kāvās ne sliktāk par pašiem vāciešiem! Bet par Hāgas konvenciju tu, krieveļu okupant, turi melīgo krieveļu nacista muti aizvērtu, jo jūsējie pārkāpa pilnīgi visus šīs konvencijas punktus. Sapragti, krieveļu nacist, vai Dauna sindroma dēļ lasīt neproti?
 • 1
 • 0
Trollis JT
T
" ja nebūtu Baigā gada, nebūtu arī leģiona" ja sapratu pareizi - ja nebūtu boļševiku terora , jeb t.s. baigā gada, tad vācu nacisti nekādi nevarētu mobilizēt latviešu vīriešus piespiedu kārtā? Vācu nacisti kautrētos... nu kā mēs varam mobilizēt, ja nav baigā gada? Nē, nē, mēs ievērosim Hāgas konvenciju, mēs būsim labiņi! Vai tā Tu spried, Anton no Mazpisāniem? Anton, Tu esi gudrs, vēl gudrāks , nekā podnieka suns, kurš ēd mālus un dirš bļodiņas.
 • 2
 • 2
šizoTrollis nacistJT
š
Krievu nacistu lomu Otrajā pasaules karā un leģiona tapšanā tu, nesekmīgais krievu skolas izlaideni, nekādi neesi spējīgs saprast? Atkārtoju trešo reizi speciāli analfabētiem - ja nebūtu Baigā gada, nebūtu arī leģiona. Latviešu un vāciešu attiecības toreiz bija sarežģītas, ne kā tagad, kad latvietis ar vācu baronu pēcteci var pie kausa labsirdīgi, bez naida papļāpāt. Jautājums, abstraktais domātāj - kam tādam bija jānotiek, lai latvietis ņemtu vācu ieroci un frontē kautos ne sliktāk par vācu armijas daļām?
 • 3
 • 3
šizoTrollis nacistJT
š
Kas tavuprāt, stulbais Kremļa nacist, ir padomju karavīrs no dziesmas ''Ienaidnieki nodedzināja viņa dzimto sētu''? Tas, kurš pēc kara atrod dzimtās sādžas vietā tukšu lauku un sievas kapu? Bet tas, kurš ''nogalināts pie Rževas, purvā bez nosaukuma, piektajā rotā, kreisajā flangā''? Karā kā jau karā, saka franči. Karā pretinieks tev šņudautu neaizdos un konfekti arī. Bet aizej 9. maijā un pastāsti piedzērušiem neostaļinistiem, ka viņu vectēvi bija upuri! Ceru, ka pavisam tevi nenositīs, tur būs policija un tevi izglābs.
 • 2
 • 3
šizoTrollis nacistJT
š
Atkal nevari atcerēties, ko pats esi rakstījis? Ko par to saka tavs ārstējošais ārsts? Esi vēl glābjams vai nē? Leģionāri pēc būtības ir karavīri, kuri vienā gadā sapelnīja tikai nedaudz mazāk apbalvojumu nekā vecās vācu divīzijas, kas karoja no 1939. - 1940. gada. Bet upuris, krieveļu nacist, esi tu. Krievu debilgebelsu smadzeņu skalotāju upuris. Tāds tu,. okupan tu cūka, arī paliksi. Līdfzjūtību no manis nesaņemsi, būt debilam kirevu naicstam ir tava izvēle un tava atbildība. Starp citu, deģenerāt, kurš tevi šajā strīdā būtu cenzējis, ko?
 • 2
 • 3
Trollis JT > pašieceltaiscenzors
T
Pateicos par lielo godu, ka tieku pieminēts. Ja man vēl kāds paskaidrotu, ko es tur esmu "aizsācis"... es būtu pateicīgs. Leģionāri pēc būtības ir vācu nacisma upuri. To vajadzētu saprast, lai gan viņiem nav uz pieres rakstīts "upuris". Lai šo secinātu, ir nepieciešama abstraktā domāšana. Apmēram desmit procentiem cilvēku tā nepiemīt, tāpat kā ar muzikālo dzirdi. Abstrakto domāšanu nevar aizstāt ar enciklopēdisko faktu jūru, kuru Tu (jūs) , kā redzams, labi pārvaldi.
 • 2
 • 5
Grigorijs
G
Ta vien izskatās ka Latvijas varai provokatori patik, citadi tak saskaņa ar starptautiskām tiesībam sāktu sarunas ar Kremli par CCCP imigrantu repatriaciju.
majors Proņins
m
Ja Kremļa trollis grib ticami notēlot latvieti, viņam jāiemācās saprast, kā spriež un domā latvieši. Protams, rakstīt arī jāiemācās. Gimlers ir tikai krievu valodā, latviski ir Himlers. Tālāk. Atturieties no kliegšanas, cik jums tīras asinis, latvieši tā nedara. Atturieties no antiamerikāniskas naida runas, sevišķi, ja diskusija vispār nav par ASV. Atturieties no naida runas pret latviešiem, jūs taču cenšaties tēlot vienu nu viņiem! Pēc noziedznieka madžiņa domām aizliegts viedoklis, nelikumīgi dzēsts un atjaunots ar otro mēģinājumu.
Fedja ar Maņku
F
Valdis V Secinājumi... Piektkārt, latviešu Vaffen-SS 15. un 19. divīzijas apakšvienības epizodiski veica kara noziegumus Krievijas, Baltkrievijas un Polijas teritoriju piefrontes zonā. Šajos apstākļos SS Latviešu leģions jāatzīst par noziedzīgu grupu saskaņā ar Starptautiskā kara tribunāla spriedumu. Tomēr par izņēmumu kļūst atsevišķa personu kategorija, kas dienēja leģionā, un proti: piespiedu kārtā iesauktie ierindas sastāvā ceturtās un turpmāko mobilizāciju laikā (sākot ar 1944. ga... ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ tev (valdis)vovka haim josifovič laiks pie galvas daktera,jotikgarus melu palagus vesels rusnazi nesacer
Būtisks precizējums:
B
Tātad -Rīgā visu nokrāsu kremlinu un cionistu nelieši izmanto iespēju pazīmēties uz vācu nacisma upuru - varonīgo leģionāru piemiņas pasākumu fona!
skaidrojošā vārdnīca
s
Cionistiem, tas ir, Izraēlai ar protestiem nav nekāda sakara un vispār nekad nav bijis. Vāji maskēts mēģinājums rīdīt latviešus pret ebrejiem - vēl viena Kremļa trolli atmaskojoša pazīme.
 • 3
 • 1
muti, krieveļu okupant
m
Tātad Rīgā latviešus tēlojoši krieveļu debilgebelseļi turpina kvekšķēt uz leģiona karavīriem, saukājot viņus par ''upuriem''. Nekādi neizdodas ticami notēlot latvieti, kireveļu okupant!
 • 5
 • 1
Valdis
V
Secinājumi... Piektkārt, latviešu Vaffen-SS 15. un 19. divīzijas apakšvienības epizodiski veica kara noziegumus Krievijas, Baltkrievijas un Polijas teritoriju piefrontes zonā. Šajos apstākļos SS Latviešu leģions jāatzīst par noziedzīgu grupu saskaņā ar Starptautiskā kara tribunāla spriedumu. Tomēr par izņēmumu kļūst atsevišķa personu kategorija, kas dienēja leģionā, un proti: piespiedu kārtā iesauktie ierindas sastāvā ceturtās un turpmāko mobilizāciju laikā (sākot ar 1944. gada februāri, ieskaitot „totālo”), agrāk labprātīgi neiestājušies policijas un citu nacistu represīvo struktūru dienestā un neveikušie kara noziegumus un noziegumus pret cilvēci vācu okupācijas laikā, ieskaitot latviešu Vaffen-SS 15. un 19. divīzijas dienesta periodu. Uz šo izņēmumu, ko sniedza Starptautiskais kara tribunāls, varēja pretendēt mazāk nekā puse divu divīziju personālsastāva.
un, protams
u
lielais tiesību speciālists vovka daunis neko nezina par ASV pārvietoto personu komisijas 1950. gada lēmumu, kas atzīst, ka baltiešu leģionāri bija pēc ideoloģijas un mērķiem atšķirīgi no vācu SS, nav uzskatāmi par ASV valdības ienaidniekiem un drīkst apmesties ASV. Ja krieveļu nacists nevēlas kaut ko zināt, viņam iestājas analfabētisms.
 • 4
 • 2
vovka, krieveļu melis
v
Nekur un nekad nav redzētas arī masveida vācu SS karavīru tiesāšanas par piederības faktu. Visi, kas tika tiesāti, ir tiesāti pr konkrētiem noziegumiem.
 • 3
 • 1
vovka, krieveļu bidla
v
Kaut kā nav gadījies dzirdēt, ka rietumu zonā pēc kara notiktu leģionāru masveida tiesāšana un šķirošana pēc kaut kādiem izņēmumiem, par kuriem te spriedelē krieveļu nacisti. Toties ir dzirdēts, ka bijušie leģionāri dienēja ASV militārās policijas vienībā, kas piedalījās Nirnbergas Tiesu pils apsardzē - protams, ne viņi vienīgie. Starp citu, 15. divīzijas virsniekam Silgailim pat oficiālā PSRS propaganda tik vien varēja uzrādīt kā ''leģiona glorificēšanu'' memuāros, bet ne par kādiem kara noiegumiem vispār nebija runas.
 • 3
 • 1
vovans, krieveļu daunis
v
Virsnieki visās valstīs ir profesionāļi, tātad krieveļu nacists drīkst aizvērt melīgo nacista muti un nemēģināt pārrakstīt Nirnbergas spriedumu! Starp citu, šis pats Nirnbergas spriedums nozīmē, ka Krrimas aneksija bija noziegums, par ko Putinu vajadētu pakārt! Bet krieveļu alogtņi, kas karo nepieteiktos karos, pēc Hāgas IV konvencijas nav karavīri un ir nošaujami pie tuvākās sienas!
 • 3
 • 2
Valdis
V
Secinājumi...Treškārt, virsnieku un instruktoru štats SS Latviešu leģionā sastāvēja attiecīgi apmēram no 90% un 60% brīvprātīgo (izņemot iesaucamos, kas paātrinātas apmācības gaitā saņēma unter-virsnieku un jaunāko virsnieku amatus), daļa no kuriem atstāja asiņainus nospiedumus dažādu policijas un SD vienību sastāvā, ieskaitot „Arāja komandu”. Ceturtkārt, pirmās – trešās mobilizācijas (1943.g. marts – 1944.g. janvāris) iesaucamajiem bija dažādas iespējas izvairīties no dienesta Vaffen-SS divīzijās bez draudiem dzīvībai: izvēlēties darba dienestu vai vērmahta palīgvienības, kā arī vienkārši izvairīties no iesaukšanas, riskējot tikai ar nelielu sodu – brīvības atņemšanu uz pusgadu.
vovans, krieveļu daunis
v
Virsnieki visās valstīs ir profesionāļi, tātad krieveļu nacists drīkst aizvērt melīgo nacista muti un nemēģināt pārrakstīt Nirnbergas spriedumu! Starp citu, šis pats Nirnbergas spriedums nozīmē, ka Krrimas aneksija bija noziegums, par ko Putinu vajadētu pakārt! Bet krieveļu alogtņi, kas karo nepieteiktos karos, pēc Hāgas IV konvencijas nav karavīri un ir nošaujami pie tuvākās sienas!
 • 3
 • 0
Valdis
V
Secinājumi. Latviešu valdības mēģinājumiem izņemt SS Latviešu leģionu kā veselu noziedzīgu grupu no Starptautiskā kara tribunāla 1946. gada sprieduma darbības nav nekādu vēsturisku vai juridisku pamatu. Pirmkārt, SS Latviešu leģions plašākā nozīmē, saskaņā ar G. Gimlera 1943. gada 26. maija rīkojumu, ietvēra sevī visus latviešu savienojumus SS karaspēka un policijas sastāvā, vairākums no kuriem tajā laika posmā tika iesaistīti nacistiskās okupācijas un iznīcināšanas politikas realizēšanā. Otrkārt, SS Latviešu leģions šaurākā nozīmē tika veidots uz brīvprātīgo policijas bataljonu pamata, kuri 1941.-1943.g. piedalījās Holokausta realizēšanā un represīvajā darbībā vāciešu karaspēku okupētajā PSRS teritorijā.
vovka, krieveļu daunis
v
Leģiona kājnieku divīzijas darbojās armiju grupas ''Nord'' sastāvā un darīja tieši to pašu, ko dara visu tautu karavīri visos laikos - karoja. Holokausts, nesekmīgais krieveļu skolas izlaideni, Latvijā bija gandrīz pilnīgi pabeigts jau 1942. gadā uz Vanzē apspriedes datumu, tātad leģionam, ko sāka formēt vairāk nekā gadu pēc Vanzē apspriedes, nevija nekāda sakara ar Holokaustu.
 • 3
 • 0
vovka, krieveļu daunis
v
Latviešu leģions Nirnbergas tribunālā nav atzīts par noziedzīgu grupu. Starp citu, deģenerētais krieveli, tribunāla apsardzē piedalījās bijušie leģionāri - protams, ne viņi vienīgie. Un, nesekmīgais krieveļu skolas izlaideni vovan, latviešu valodā nav G. Gimlera, bet ir H. Himlers. Latvietis tādu kļūdu nemūžam nepieļautu!
 • 4
 • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai OIK atcels līdz 31. martam?

Kopā nobalsojuši: 4047

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pārspēts 16.februāra nacionālais siltuma rekords

Sestdien jau pirms dienas vidus Kolkā un Mērsragā gaisa temperatūra pakāpās līdz +10 grādiem, pārspējot visas valsts 16.februāra siltuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģija...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas