Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

16. marts

VIDEO: Netālu no Brīvības pieminekļa aiztur piketētāju no ārzemēm

Leģionāru piemiņas gājiens piektdienas rītā Rīgā no Sv.Jāņa baznīcas sākās bez saspīlējuma un citus gadus redzētie pasākuma pretinieki pie baznīcas nebija manāmi, novēroja aģentūra LETA. Portāls Diena.lv savukārt vēlāk novēroja, kā policija netālu no Brīvības pieminekļa aizturēja vīrieti, kurš angliski izkliedzis saukļus. Vīrietim rokās bija arī plakāts ar koncentrācijas nometņu attēlu. Policija aizturēto aizveda no leģionāru piemiņas gājiena norises vietas.

Rasnačs 16. marta pasākumus neapmeklēs

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) neapmeklēs 16. marta piemiņas gājienu Rīgā, taču kādā dienas brīdī dosies pie Brīvības pieminekļa pieminēt leģionārus, aģentūru LETA noskaidroja pie ministra preses sekretāra Andra Vitenburga.

Antinacisti neierodas uz pašu pieteikto mītiņu pie Brīvības pieminekļa

Šodien biedrība Latvijas Antinacistiskā komiteja nav ieradusies uz pašas pieteikto mītiņu netālu no Brīvības pieminekļa, novēroja aģentūra LETA. Antinacisti bija iecerējuši pulcēties netālu no Brīvības pieminekļa laukuma Bastejkalnā jau plkst.10, taču arī stundu pēc noteiktā laika viņi nav ieradušies.

Brīvības pieminekļa laukums pirms leģionāru atceres gājiena

Gatavojoties leģionāru dienas gājienam, policija izvietojusi norobežojošas barjeras ap laukumu pie Brīvības pieminekļa. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis ceturtdienas rītā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma informēja, ka speciāli šai dienai un 16.marta pasākumiem izstrādāts sabiedriskās kārtības sargāšanas plāns, kurā paredzēti dažādi scenāriji.

Ķuzis: Sadursmju iespējamība 16.marta pasākumos ir minimāla

Latviešu leģionāru atceres dienā, kas allaž bijuši pamatā asām viedokļu sadursmēm, kā tikusi izmantota dažādām provokācijām ar nolūku diskreditēt Latvijas valsti, šogad sadursmju risks ir ļoti niecīgs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma apstiprināja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide