Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

FOTO: RSU jaunās dienesta viesnīcas pamatos iemūrē kapsulu ar vēstījumu

Pirmdien, 12. decembrī, klātesot Veselības ministrei Andai Čakšai, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoram Jānim Gardovskim, Rīgas domes priekšsēdētājam vietniekam Andrim Amerikam (GKR), būvniekiem un studējošiem, RSU topošās dienesta viesnīcas pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzēm. Pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas tā būs visā valstī pirmā pilnīgi no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca, portālu Diena.lv informēja RSU.

Vēstījumā nākotnes paaudzēm tika iemūrēts teksts, kurā tika teikts: "Šodien, kad top jaunā ēka, mēs esam pārliecināti, ka mūsu vēstījuma lasītāji joprojām dzīvos pasaulē, kurā zināšanas un studiju dzīve tiks turēta augstā godā; kurā cilvēki joprojām alks izzināt dabu, cilvēku un sabiedrību, bet daudzas gadsimtiem neuzveiktās slimības piederēs pagātnei, un līdzās cilvēka dzīvildzes pieaugumam un labklājībai, būs arī saglabātas un koptas gadsimtiem noturīgās cilvēciskās vērtības un morāle. Tā būs pasaule, kuras pamatus būs veidojuši mūsu universitātes studentu un zinātnieku atklājumi, nemitīgās rūpes un zinātkāre par pasaules un patiesības izziņu cilvēces labad."

"Rīgas Stradiņa universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģija paredz attīstīt studiju vidi atbilstoši pieaugošajam studējošo skaitam no visas pasaules. Papildu ērtību un kvalitatīvu studiju vides izveide gan vietējiem, gan ārvalstu studentiem ļaus izcili attīstīt RSU studiju un pētniecības kapacitāti, nodrošinot modernu studiju, sadzīves un atpūtas vidi," pasākumā norādīja universitātes rektors Jānis Gardovskis.

"Laikā, kad medicīnas nozare piedzīvo  īpaši sarežģītu periodu, man ir prieks, ka šodien liekam stiprus pamatus būvei, kur mācību procesā dzīvos mūsu jaunā mediķu paaudze. Es ļoti ceru, ka jau pēc dažiem gadiem ērtas un modernas būs ne tikai šīs telpas, kur uzturēsies topošie ārsti, bet arī pati veselības sistēma būs atguvusi elpu un nostājusies uz jauniem stipriem pamatiem," klātesošos uzrunāja veselības ministre Anda Čakša.

Jaunā ēka būs studentu dienesta viesnīca ar trim stāviem un vienu pazemes stāvu. Jaunbūvē, kuras kopējā platība ir 5401,4 kvadrātmetri, iecerēti 135 dienesta viesnīcas numuriņi, no kuriem divi būs piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā.

Ēkā plānotas arī telpas studentu atpūtai un mācībām. Teritorijā un ēkas pazemes stāvā atradīsies autostāvvieta un speciāla novietne velosipēdiem. Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veic SIA Velve

Ēka tiek celta, lai nodrošinātu iespēju dzīvot universitātes dienesta viesnīcās arvien lielākam skaitam vietējo un ārvalstu studentu no teju 8000 RSU studējošo saimes (aptuveni 1900 no tiem ir ārvalstu studenti). Turklāt šī dienesta viesnīca veidos vienotu studiju un pētniecības kompleksu RSU centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā – Pārdaugavas sirdī.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas