Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Grib nocirst vairākus kokus pie Aizsardzības ministrijas ēkas

Pamatojoties uz Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas lēmumu, Rīgas pilsētas būvvalde publiskai apspriešanai nodevusi ieceri par trīs koku nociršanu Rīgā, Skolas ielā 1, kas ir blakus Aizsardzības ministrijai ēkai, liecina Būvvaldes mājaslapā pieejamā informācija.

Būvvalde plāno likvidēt vienu tūju, kuras stumbra diametrs ir 14 centimetri, vienu gobu 95 centimetru diametrā un vienu bērzu 43 centimetru diametrā.

Kā liecina sniegtā informācija, koku ciršanas ierosinātājs ir Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, bet zemes īpašnieki - Aizsardzības ministrija un Rīgas dome.

Aizsardzības ministrijā aģentūrai LETA skaidroja, ka koku izciršana tiek apsvērta drošības apsvērumu dēļ - bērzs, kas ieaudzis mājas pamatos, apdraudot ēkas inženiertehnisko konstrukciju un apgrūtina plānotos ēkas fasādes atjaunošanas darbus, savukārt goba ar tukšo un izpuvušo vidu var apdraudēt cilvēku dzīvību, bet tūja traucē pārvietošanos pa ietvi.

Publiskā apspriešana izsludināta 26. jūnijā un turpināsies līdz 10. jūlijam.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas Būvvalde ziņojumu par rezultātiem virzīs izskatīšanai Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas sēdē.

(pievienota 4. rindkopa)

Top komentāri

Ieva Zagante
I
Žēl, ka to likumu nav pieņēmuši, ka cirst, protams, var, tikai jāstāda vietā.
TrollisJT
T
Lūzeriem un psihopātiem izdabājot, slimu un bīstamu koku nociršana ir padarīta par teju vai valsts mēroga problēmu. Es brīnos, ka neiedomājas par šo tēmu ik reiz rīkot referendumu. "Sabiedriska apsriešana" nav iespējama ja spriedēji neko nesaprot par tēmu.
TrollisJT
T
Ko pūlis var zināt par botāniku?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Ziloņus nesastapa(7)

Pieļauju, ka vēl joprojām lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju Dienvidāfrikā nav bijuši, tomēr pašlaik šī tālā valsts ir daudzu uzmanības centrā, dažubrīd diskusiju asumam uzviļņojot gandrīz lī...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas