Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Grūst bezsaimnieka Pēterbaznīca

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Artūrs Malta
To , ka tautas ienaidniekiem ir zeme jāatņem: Zemkopības ministra rīkojums visām pagastu valdēm. Pēc izstrādājamā likuma par zemí valsts zemes fondā ieskaitāmas visā platībā zemes, kas pieder tautas ienaidniekiem un zemes spekulantiem. Sakara ar to uzdodu līdz 1940.gada 3.augustam paziņot Zemkopības ministrijai, kādu saimniecību īpašniekus pagasta valde uzskata par tādiem, kam visa zeme būtu atņemama, sniedzot par viņiem šādas ziņas: 1) Uzvārds Un Vārds, 2) saimniecības nosaukums, 3) zemes kopplatība, 4) iemesli, kādēļ zemes īpašnieks uzskatīts par tautas ienaidnieku vai zemes spekulantu. 1940.gada 27.jūlijā. J.Vanags Zemkopības ministrs
kaziņa
k
Man patīk Vanaga komentārs - jādod baznīcai šiverēt, bet rēķinus lai maksā valsts un pašvaldība. Tad kāpēc lai ne valsts un pašvaldība uzreiz, ja jau viņiem būs piķītis jāatpogā par brūkošajiem torņiem (tas pats Doma piemērs)? It īpaši, ka reliģiskās darbības notiek un turpinās notikt, tās neviens nav nedz atcēlis, nedz aizliedzis - draudze ir, dievkalpojumi notiek, uz priekšu!
Artūrs Malta
Pareizi, kuram katram taču nevar uzticēt naudas apgūšanu, ko dod Vācu puse!!! Valdošā kliķe un Augusta Kirhenšteina mazdēliem un mazmeitām vajag dot!
 • 0
 • 0
bet
b
Sanita Pavļuta-Deslandes vīrs par 300 000 LS teica ka sienās esot plaisas.....
bet
b
ak jā-piedošanu: To viņs teica par Doma baznīcu!
 • 2
 • 0
edisons
e
Protams, mums jau vajadzīgs koncertzāli pēc iespējas būvēt tādā vietā, kur iespējami lielāki neizkontrolējami izdevumi. Lai kādiem iesaistītajiem būtu pēc iespējas labāk, bet Pēterbaznīca, kura ir tik pat kā Rīgas simbols tāda tipa ierēdņiem neinteresē. Vai tad Latvijā bijis līdz šim savādāk. Ceru, ka JKP pamazām izkūpinās shēmotājus un nodokļu maksātāju naudas tīkotājus. Un iepriekšējie nodokļu maksātāju naudas piesavinātāji lai mierīgi neguļ, pienāks arī to kārta.
Artūrs Malta
pareizi! Bet kas apgūs naudu/ Jāmeklē tie, kas cēla zelta tiltu!!! Tiem ir laba pieredze!
 • 0
 • 0
Skolnieciņš
S
Ja jau kristieši negrib vai nespēj apsaimniekot savu privātīpašumu, tad Pēterbaznīcu apsaimniekos pagāni. Vēsturiski tagadējas Latvijas teritorija piederēja pagāniem līdz brīdim, kad krustneši kopā ar kristīgajiem misionāriem iekaroja (atņēma) mūsu zemi un paverdzināja mūsu senčus. Pēc būtības kristieši un citi ābramisko reliģiju piekritēji ir tikai viesi mūsu zemē, kuri šeit uzvedas ļoti bezkaunīgi un virsdegunīgi, jo viņi ir aizmirsuši, ka viņi šeit ir tikai viesi. Pagāniskā ticība ir mūsu zemes pamatticība. Pagāni ar prieku pārveidos Pēterbaznīcu par Latvju Dievu templi. Ēkas dizains nedaudz mainīsies. Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #buršanās #tradīcijas #ticība
GH>skolnieciņš
G
ko tu tur daudzi zini-kas kam piedērēja? LPSR to nemācīja.....
 • 1
 • 3
Skolnieciņš
S
Āvuj, Tu pats esi nojūdzies! Sākumā iemācies rakstīt normālā latviešu valodā ar visā pieturzīmēm. Nodirst pagānus nav nekāda lielā māksla. Kāpēc 23:46 Tu neguli? Tev pašam ir problēmas, ja naktī neguli un nodirs mani. Nepatīk mans viedoklis, tad nelasi. Āvuj, es aizlūgšu par Tavu naidpilno dvēseli Latvju Dievus! Varbūt nākamajā vai aiznākamajā reinkarnācijā Dievi Tev piedos… Ar iecietību, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. P.S. Āvuj, pieņem Dabas Māti kā savu Radītāju un dzīvo laimīgs! Par pagānu kļūt nekad nav par vēlu…
 • 4
 • 3
Āvuj,āvuj
Ā
mazais skolnieciņš,nu galīgi nojūdzies,jebšu apmaldijies starp kokiem vai par daudz saelpojies sveču dūmus.
 • 4
 • 4
šmits
š
Neredzu neviena iemesla kāpēc īpašnieks atkal nevarētu būt vācu draudze. Kā rādās kādam no lēmējiem ieslēdzies bijušā diktatora Kārlīša sindroms, naids pret vāciešiem vienmēr un visur. Kas tad tos Rīgas dievnamus vairumā, arī šo, uzcēla, tak tie paši vācieši vien bija par ko gods un slava viņiem. Paredzu ka būs kā vienmēr, paši neēdīs bet arī citiem nedos kamēr būs pa tīro.
Interesanti
I
Ēbreji varēja atgūt visus savus,un vēl plusā,īpašumus,kādēļ to nedrīkstētu vācieši.
 • 1
 • 1
GH>skolnieciņš
G
Vai tevi skolā nemācīja, ka runāt citu vietā nav labi? Tevi kāds spiež ticēt tiem nacikiem-fašistiem-benderovciem? netici un tici Putinam. Tas tevi glābs!
 • 1
 • 4
Skolnieciņš
S
Šmit, Tu vēsturi esi aizmirsis? Kad baltvācieši šeit bija pie varas, bija dzimtbūšanas (verdzības) laiki. Tagad Latvija ir brīva un spēcīga valsts. Mēs vairs neesam vāckungu kalpi, mēs esam brīvi. Kāpēc mums būtu jātic bībeles viltus dievam? Kāpēc mums būtu jātic ebreju cilts dievam? Mums ir savi Dievi, ko lūgt. Mums ir Latvju Dievi. Visas tās senās kristiešu baznīcas ir celtas uz mūsu senču asarām, asinīm un sviedriem. Šīs baznīcas stāv kā vergturības pieminekļi. Aicinu Tevi, Šmit, apdomāt manus vārdus! Aicinu Tevi atgriezties pie sentēvu pagāniskajām tradīcijām! Mēs esam Dievu bērni, mēs esam brīvi. Mums nevajag lūgt svešas cilts dievu, jo mums ir savi Dievi. Ar Pērkona viedumu, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #buršanās #tradīcijas #ticība
 • 5
 • 5
Koe
K
Vai tad zilais Staķis šo jautājumu nespēj atrisināt.
redz
r
viens viņs laikam nevar: Viņam vajag zilā Niluškas palīdzību...
 • 0
 • 7
?
?
Moderator, vai tad par šito drīkst runāt. Vai tikai redakcija feikkomentē, LOL.
betona Vecrīga
b
Jāsāk ar cēloņiem - Vai Pēterbaznīcas tuvumā sākotnēji 'bija paredzēta tik blīva apbūve ar pāļiem un betonu daudzstāvu dziļumā, kas notiek ar gruntsūdeņiem Vecrīgā? Kāda ir jaunuzcelto viesnīcu, kas pārņem Vecrīgas apbūvi, ietekme uz vēsturiskajām ēkā, to pašu Doma baznīcu?
R
R
Tā ir karma! Nevajadzēja atņemt no katoļiem tajos tālajos laikos! luterāņi uzpirka Rīgas rāti , atņēma šo baznīcu, sadedzināja svētbildes, izdemolēja....Tā arī velkas tā karma - gan degusi ,gan sabrukusi, gan pupamesta
 • 0
 • 0
Vecrīga uz pāļiem
V
Gruntsūdeņu līmeņa svārtības un krišana tiek saistīta ar Rīgas HES darbību, taču nevar noliegt arī daudzo jaunbūvju ietekmi, kas iejaucas vēsturiskajos slāņos, kā piemēram, Triangula bastions vai jaunceltās viesnīcas.
 • 5
 • 1
boļševik > VVZ
b
Mes celsim jaunus dzivojamos rajonus jauna Krievijas darba speka ievešanai-jo tak vajag atjaunot zavodi i kolhozi.
 • 1
 • 9
>Vecriga uz pāļiem
&
Protams-arī Doms grūts: Un kā tad nē, ja tāds ''zinītis'' kā Pavļuta māsas vīrs Deslandes ''izpētot '' doma pamatus un par to saņemot simtiem tūkstošu Ls, saka ka grūst. Tad jau ''grūs''t ar...
 • 7
 • 3
Vecrīga uz pāļiem
V
Līdzīgi kā daudzas vēsturiskās ēkas, arī Doma baznīca ir balstīta uz ozolkoka pāļiem, kas pazeminoties gruntsūdens līmenim, atsedzas un saskarsmē ar gaisu sāk trūdēt. Par baznīcas nosēšanos liecina plaisas ēkas sienās. Plašāk: "Rīgas Doms plaisu varā: baznīcas pamatu stāvoklis ir uz robežas", LA.LV,04.02.20.
 • 6
 • 2
bolsevik>VVZ
b
lai grust: To cela naciki, fasisti, benderovci. Mums-osvoboditeliem to nevajag.
 • 2
 • 11
VVZ
V
Ja kādam ir interesanti, tad vecā Daugavas gultne ar plūstošajām smiltīm sniedzas līdz par Skanstes ielas rajonam. Vai esat ievērojuši, ka Skanstes rajons švaki apbūvēts? Un iemesls ir tas, ka tur ēku pamati sanāk stipri dārgi- pāļu garums tur ir ap 27-30 metriem. Ja kāds atceras, kā tika būvēta Mākslas muzeja pazemes piebūve ar 18 metrus dziļo būvbedri- kāda tur bija cīņa ar plūstošajām smiltīm un gruntsūdeņiem? Nu lūk- Vecrīgā ir tieši tāpat!
 • 14
 • 1
VVZ
V
Ar gruntsūdeņiem Vecrīgā ir tā- blakus ir Daugava, un gruntsūdeņu līmenis tāpēc ir puslīdz konstants. Vecrīgas lielākā problēma ir biezais kultūrslānis, Doma laukuma apkaimē tas var sasniegt pat 6 metrus. Kultūrslānim ir īpašība samazināt savu apjomu, jo tur ir organiskas vielas, kuras pamazām sabrūk. Zem kultūrslāņa ir vecā Daugavas gultne un faktiski plūstošas smiltis. Stingra pamatne sākas ap 25 metru dziļumu. Jaunās ēkas veco apbūvi neietekmē, jo vecā apbūve ir būvēta uz nestabilām gruntīm. Vienīgais- ir ēkas, kas būvētas uz ozola pāļiem (piem.Opera), pāļu saglabāšanai ir vajadzīgs gruntsūdens, tāpēc nav pieļaujama gruntsūdeņu pazemināšana blakus ēku un būvju būvniecības laikā.
 • 11
 • 2
siers
s
Nožēlojami, Vācijas Bundestāgs ar saviem līdzekļiem un prasībām, bet kur te ierādīta vieta Latvijai? Turpinam tik iztirgot visu, cik nu kurš spēj, līdz pēdējam.
gf
g
Kuram, pie fakta ka baznīca ir Rīgas pilsētas īpašums, bija vēlēšanās akcentēt vārdu ''bezsaimnieka''? ...kādam, kurš sevi iztēlojās topoša saimnieka ampluā?
Skolnieciņš
S
«No ozolu birzs Skolnieciņ,ej steidzīgi nomazgāt grēkus dzidrajā avota ūdenī,izskaties tāds pavisam dīvains palicies.» kāpēc Tu naktī neguli un nodirs mani? Normāliem cilvēkiem 23:57 naktī būtu jāguļ. Grēka nav. Grēka jēdzienu izdomāja baznīcēni, lai iebaidītu un kalpinātu tautu! Mācītāji ir paši lielākie sliņķi un dīkdieņi, jo viņi māk tikai sprediķot. No fiziski smaga darba mācītāji baidās. Kāpēc man būtu jātic baznīcas šarlatāniem? Ar sapratni, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi.
 • 3
 • 3
No ozolu birzs
N
Skolnieciņ,ej steidzīgi nomazgāt grēkus dzidrajā avota ūdenī,izskaties tāds pavisam dīvains palicies.
 • 2
 • 5
Skolnieciņš
S
Gf, Rīgas vēsturiskajā ainavā labāk iederētos Latvju Dievu templis nekā kārtējā baznīca. Saglabājot pagāniskās tradīcijas un ticību Latvju Dieviem, Rīga kļūtu tūristiem krietni pievilcīgāka. Tādējādi, veicinot tūrismu, mūsu valsts kļūtu bagātāka… Ar Laimas viedumu, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #rituāli #buršanās #tradīcijas #ticība
 • 4
 • 5
VVZ
V
Nekas tur negrūst! Tur notiek plēšanās par īpašumtiesībām, un tad noder jebkuri argumenti.
Kira to VVZ
K
Neko, biedri darit nevar: Svoi karman prežde vsego! Eto-naša nacionalnaja tradicija.
 • 4
 • 4
Mareen
M
Za enostavno spletno delo doma v prostem času bom zaslužil več kot 15.000 EUR. Sem redni študent in samo zato, ker sem to delo opravljal 3 ure, sem prejšnji mesec od tega dela dobil 18.269 EUR..xG8. Zelo dobro delo in zaslužek je super. Vsakdo lahko dobi to službo in začne služiti denar samo z upoštevanjem navodil tukaj. Tukaj sem začel. Kopiram to povezavo za popolne podrobnosti ....... www.earnapp2.com

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas