Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Nacionālās koncertzāles būvniecībai piemērotu vietu Skanstes un Torņakalna apkaimē neatrod

Koncertzāli atkal plāno uz AB dambja

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Zivs
Z
Labāk uzreiz zemūdens koncertzāli, tad varēs vairāk naudas nozagt.
Pankūka
P
plānprātiņi
skaties kā gribi
s
Un vispār, to peļķi starp AB dambi un Klīversalu var pārveidot par brīvdabas peldbaseinu ar tīru ūdeni un labiekārtotiem krastiem. Pirms kara taču bija ierīkots peldbaseins pašā centrā, Daugavas vidū. Īstenojot koncertzāles projektu, var īstenot arī peldbaseina projektu, vienalga taču viss AB dambis būs pamatīgi jāpārbūvē.
skaties kā gribi
s
Būvējot koncertzāli uz AB dambja, pats dambis ir jāsavieno ar Ķīpsalu. Rīgas zaudē lielu potenciālu, nenodrošinot tūristu "taku": 11.novembra krastmala, Akmens tilts, AB dambis, Vanšu tilts. Šis aplis ir 2,5 km garš, bet no katra punkta ir lieliska ainava. Tūristam pietiktu izstaigāt kaut vai tikai šos 2,5 km, lai paliktu superīgs iespaids par Rīgu.
skaties kā gribi
s
Skatoties no Vecrīgas, kreisais krasts izskatīsies šādi: Nacionālā bibliotēka, koncertzāle, Ķīpsalas augstceltnes. Bibliotēka ir skaista. Kādas būs augstceltnes, to vēl redzēsim. Koncertzālei gan ir jābūt vismaz tikpat skaistai kā bibliotēkai. Vai esošais melno formu projekts ir tas labākais - nezinu. Viss ir atkarīgs no īstenošanas. Var īstenot, ka izskatīsies superīgi, bet var īstenot ar dažādiem brīnumiem. Bibliotēkas ēku taču mazliet sabojājuši ar savām sekstēm.
mierinājums
m
Kāpēc ceļ uz AB dambja? Iespējams, ka citu sliktāku vietu Rīgā atrast nevar.
Dacīts
D
ES naudas piesaiste projekta realizācijā nav vēlama, jo tad projekta finansējuma izlietošana tiktu pakļauta rūpīgai kontrolei.
Atceries, Ričard!
A
Kā teica Demakova: "Ar ģeodēziju viss ir kārtībā..."
Hansablats
H
Un ko par to domā blakus dambim ČETRU ZVAIGŽŅU VIESNĪCA AINAVISKI SKAISTAJĀ DAUGAVAS KRASTĀ, kuras īpašuma vērtība strauji samazināsies pēc kantaino celtņu uzcelšanas, jo tiks aizsegts gleznainais skats uz Vecrīgu un Daugavu?
Focus
F
Kongresa nams būtu saprātīgākais risinājums un ne tik dārgs un ne tik ilgi jāgaida....paredzēts nojaukt daļēji un celt akustisko koncertzāli no jauna. Vieta id
Fakts
F
Un kur uz AB dambja liks apmeklētāju automašīnas? Tālāk par degungalu KM neredz, tur tikai vieta ēkai. Jauks nost tautas nobalsoto lielo krogu?! Bez tam pašā skaistākajā vietā uztaisīs būvlaukumu 5-10 gadu garumā. Tā vieta jau tagad pārapbūvēta.
Stills
S
Vai nauda AB dambis arī ir, vai atkal tikai sapņi? Kas vainas Kongresu namam: galava infrastruktūra: transports, stavvietas, centrs utt. Vienīgā vaina tā, ka nevarēs pietiekošā daudzumā "apgūt finansējumu".
>nav vienalga
&
Vai vēl nav ienācis prātā, ka tikai AB dambī uzceltā ēka var kļūt par akustisko koncertzāli. Citās vietās vienkārši tas nav iespējams, gluži kā baronam nokārtot savas lielās darīšanas.
  • 3
  • 2
NAV VIENALGA
N
Kongresu nams nav akustiskā koncertzāle. Tur var rīkot koncertus, kam nepieciešama apskaņošana, bet ne dzīvās mūzikas koncertus bez elektroniskiem pastiprinātājiem!
  • 3
  • 4
trusis nejaukais
t
tikmēr jūrmalā viss pa vecam - bez kukuļa kā pret sienu!
Hmm
H
Interesanti un vienlaikus skumīgi, ka pastāv nopietns risks, ka pēc nieka ~150 gadiem tam nebūs nozīmes. Respektīvi, var profesionāļi aprēķināt, kur atradīsies jaunā krasta līnija pēc polārā ledus izkušanas un ūdens līmeņa celšanās. Jā, tas gluži nebūs tuvākajā laikā, galīgi nē, bet šo procesu novērst būs tik tiešām pagrūti. Līdz ar to ierosinājums ir būvēt to uz iedomātās virtuālās krasta līnijas. Nu tas tā - alternatīvām pārdomām. Ļoti steidzami jau vēl nav.
kāpēc ne?
k
Lucavsala?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas