Laika ziņas
Šodien
Apmācies

AB dambis

Politiska griba pret argumentiem

Par vietām, kas derīgas vai nederīgas akustiskās koncertzāles Rīgā būvniecībai, ar arhitektu, RTU profesoru Jāni Krastiņu sarunājas Romāns Meļņiks.

Alternatīvu krustugunīs

Līdztekus līdz šim plašāk izskanējušajam priekšlikumam par jaunas akustiskās koncertzāles būvniecību uz AB dambja nesen notikušajā Rīgas pilsētas arhitekta biroja rīkotajā diskusijā tika apspriesta arī Uzvaras parka, Andrejsalas un Torņakalna teritorija. Pieaicinātie eksperti pauda bažas par Kultūras ministrijas (KM) ieceri pabeigt Nacionālās koncertzāles būvniecību līdz 2022. gadam. KM valsts sekretāre Dace Vilsone atzīst, ka, izvērtējot visas piedāvātās Nacionālās koncertzāles būvniecības vietas, pagaidām labākais variants ir AB dambis.

Koncertzālei valsts naudu neatradīs

Akustisko koncertzāli Rīgā plāno būvēt jau kopš 80. gadiem, kad nodoms - gluži tāpat kā atjaunotās brīvvalsts laikā - izjuka nepietiekamā finansējuma dēļ. Taču koncertzāles trūkums atkal un atkal par sevi atgādina. Kad šomēnes Rīgā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) uzstājās maestro Mariss Jansons, koncertu izbaudīt iespēja bija vien 667 cilvēkiem.

Monumentālā karoga izbūve Rīgā izmaksās ap 220 000 eiro; finansēs četri uzņēmēji

Monumentālā Latvijas karoga izbūvi uz AB dambja Rīgā finansēs četri mecenāti - uzņēmēji Armands Garkāns, Juris Kravalis, Jānis Kols un Māris Martinsons, un projekta kopējās izmaksas varētu būt ap 220 000 eiro, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības Latvijas karogs valdes priekšsēdētājs un projekta idejas autors Rihards Kols.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide