Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Koncertzāle

Lai top!

Straujais lēmums būvēt koncertzāli Rīgā pārsteidza ne mazāk kā Covid-19 jaunā realitāte. Mēs tam nebijām gatavi.

Burovs: Koncertzāles būves vieta plašāk jāizvērtē

Mums Rīgā šobrīd maz labas jaunas arhitektūras, ko rādīt cilvēkiem, kas atbrauc. Varam rādīt tikai savu izcilo jūgendstilu un koka apbūvi. Ja būvē koncertzāli, izcilai jābūt ne tikai tās akustikai, bet arī arhitektūrai, – intervijā Romānam Meļņikam pauž bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai).

Kultūra nepadodas krīzes apstākļos

Covid-19 radītās krīzes dēļ pašlaik gan muzeju, gan koncertzāļu darbība ir zināmā mērā apstājusies. Dažas kultūras un izklaides iestādes izmanto iespēju rīkot un pārraidīt pasākumus tiešraidē. Citas savukārt izmanto šo laiku, lai veiktu ar apmeklētāju uzņemšanu un pasākumu rīkošanu nesaistītus darbus.

Arī XXI gadsimtā ēka ir gluži kā cilvēka organisms

Būvnieku aprindās Sergejs Meierovics pazīstams kā augsta līmeņa profesionālis. Ne velti 2016. gadā viņš saņēmis Būvindustrijas lielo balvu. Tomēr sabiedrībā viņu pazīst arī kā skarbu, dažam labam neērtu cilvēku, kurš allaž saka to, kas uz sirds, lai gan ne vienmēr šīs domas saskan ar citu viedokli. Senāk Sergejs Meierovics ilgus gadus vadīja Zinātniskās restaurācijas pārvaldi – vienu no tālaika labākajām celtniecības organizācijām, bet vēlāk bija kultūras ministra vietnieks celtniecības jautājumos.

FOTO: LNSO publiskā akcija par koncertzāles celtniecību un mūziķu atalgojumu

Vakar, 27. jūnijā Esplanādē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, apvienojoties ar Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķiem, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolventiem, kļuva par ielu muzikantiem, vācot ziedojumus jaunās koncertzāles atbalstam, protestējot pret 15 gadu ilgu kavēšanos un mudinot pieņemt lēmumu par koncertzāles projekta uzsākšanu, informēja orķestra pārstāve Anna Babre.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide