Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Millera Rīgas koncertzālei vēl viena kapitulācija tiesā

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments ceturtdien nolēma neierosināt kasācijas lietvedību pēc SIA Rīgas koncertzāle sūdzības par koncertzālei nelabvēlīgo Latgales apgabaltiesas lēmumu uzņēmuma strīdā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) par koncertzāles izlikšanu no akadēmijas telpām, aģentūrai LETA pavēstīja AT pārstāve Baiba Kataja.

AT senatoru kolēģija atzina, ka tai nav acīmredzama pamata uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā iekļautais lietas iznākums ir nepareizs, kā arī izskatāmajai lietai nav nozīmes vienotas tiesu prakses nodrošināšanā vai tiesību tālākai veidošanā.

Līdz ar to lietā stājas spēkā Latgales apgabaltiesas 2018. gada 1. novembra spriedums, ar kuru LZA prasība apmierināta pilnīgi. AT lēmums nav pārsūdzams.

Ar Latgales apgabaltiesas spriedumu nolemts izlikt Rīgas koncertzāle no LZA piederoša nekustamā īpašuma - konferenču zāles un palīgtelpām. Tāpat no atbildētājas nolemts piedzīt tiesāšanās izdevumus un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus.

LZA 2016. gada janvārī cēla tiesā prasību pret Rīgas koncertzāle par bijušā telpu nomnieka izlikšanu no aizņemtajām telpām, kas atrodas Akadēmijas laukumā 1, Rīgā.

Jau ziņots, ka starp koncertzāli un LZA noritējušas vairākas tiesvedības. Lai tiesas notiktu pēc iespējas ātrāk, izskatāmās lietas no Rīgas tika pārceltas uz Daugavpils tiesu. LZA 2015. gada jūlija beigās lauza telpu nomas un lietošanas līgumu ar koncertzāli, to pamatojot ar telpu nomas un siltumenerģijas parādiem. LZA vairākkārt pieprasīja atbrīvot telpas, tomēr koncertzāle turpināja veikt saimniecisko darbību un organizēt koncertus.

Koncertzāles vadītājs Juris Millers uzskata, ka LZA cenšas panākt SIA Rīgas koncertzāle maksātnespēju, jo tad LZA būtu tiesības pārņemt visus ieguldījumus, neizmaksājot nekādas kompensācijas.

Tikmēr Millers savai turpmākajai radošajai darbībai ir atradis jaunas telpas Rīgā, Ulmaņa gatvē 1.

Top komentāri

Neiedevi Spārītim uz ķepas
N
Pats vainīgs!
tups
t
Tikmēr Millers savai turpmākajai radošajai darbībai ir atradis jaunas telpas... Tas, ka lētticīgu ļautiņu pastāvīgu muļķošanu tagad dēvē par radošu darbību, gan man ir jaunums!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas