Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Notiks kampaņa Padzīvosim bez plastmasas

No 3.maija līdz 13.jūnijam sociālajos medijos norisināsies kampaņa Padzīvosim bez plastmasas, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Šīs kampaņas uzdevums būs veicināt ikdienas paradumu maiņu ar mērķi samazināt bīstamo vielu nonākšanu vidē vai mūsu organismos no plastmasas produktiem. Uzsvars tik likts uz produktiem, kurus lietojam ikdienā - drēbēm, rotaļlietām, sporta inventāru, pārtikas iepakojumu, uzglabāšanu un citiem sadzīves piederumiem.

"Rūpes par drošu apkārtējo vidi, kas brīva no veselībai bīstamām vielām, nedrīkst atstāt tikai uz patērētāju pleciem. Pašvaldībām ir daudz lielākas iespējas labot sistēmiskas problēmas, piemēram, izvēloties veselībai drošākus produktus izglītības iestādēs, rādot labo piemēru un sniedzot vērtīgu informāciju," norāda Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (PP).

Kampaņa, kuru organizē Baltijas vides forums, ilgs sešas nedēļas un sabiedrība tiks informēta par dažādajiem draudiem, kurus plastmasa rada veselībai un videi; kurās produktu grupās tos var atrast, un kādas drošākas un videi un veselībai draudzīgākas alternatīvas var izvēlēties turpmāk. 

Ikviens būs aicināts piedalīties iknedēļas aptaujās, kas palīdzēs labāk saprast to, vai tavās mājās vai birojā ir kādas bīstamās vielas un kā no tām izvairīties, izvēloties citus produktus, preces. Tāpat organizatori aicinās iepazīt un lietot jaunu mobilo lietotni Scan4Chem, kura paredzēta visiem, kas iepērkas, un ar kuras palīdzību var pieprasīt informāciju tirgotājiem un ražotājiem par īpaši bīstamām vielām produktos. 

Šī kampaņa ir oficiāls Eiropas Savienības Zaļās nedēļas partnera pasākums, un tā norisināsies Igaunijā, Somijā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Portugālē, Serbijā, Zviedrijā, Krievijā un daudzās citās valstīs visā Eiropā. Kampaņas vadošais partneris Latvijā ir Rīgas pašvaldība.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas