Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Oficiāli reģistrēta preču zīme Ušakova kepka

Patentu valdē ir saņemta valsts nodeva par preču zīmes Ušakova kepka reģistrāciju un tā ir oficiāli reģistrēta, liecina Patentu valdes mājaslapā pieejamā informācija.

Preču zīme reģistrēta šī gada 20.decembrī un tā ir spēkā līdz 2027.gada 17.maijam, kad to būs iespējams atjaunot.

Kā vēstīts, šī gada decembrī Patentu valdē tika saņemts iesniegums par preču zīmes reģistrācijas lietvedības atjaunošanu, jo sākotnēji par preču zīmi netika saņemta nepieciešamā valsts nodeva, tādēļ tā tika atzīta par atsauktu, aģentūra LETA noskaidroja Patentu valdē. Nodevu bija nepieciešams saņemt līdz šī gada 24.oktobrim.

Ušakovs bija pieteicis preču zīmi Ušakova kepka trīs valodās - latviešu, krievu un angļu. Krievu valodā zīme ir pieteikta gan ar latīņu burtiem, gan kirilicā. Pieteikums par preču zīmju reģistrēšanu tika iesniegts šī gada 17.maijā, bet 24.jūlijā Patentu valde atzina šo zīmi par reģistrējamu.

Par Ušakova kepku rīdzinieki mēdz saukt mākslīgo kalnu Pļavniekos, un arī no Rīgas mēra vēstījumiem sociālajos tīklos secināms, ka viņš atbalsta šāda vārda salikuma izmantošanu, jo pats regulāri to lieto. Arī Saskaņas priekšvēlēšanu kampaņā pamanāms elements bija jaunieši zilās naģenēs ar uzrakstu Ušakova kepka.

Kā vēstīja raidījums de facto, maija vidū Ušakovs kā privātpersona iesniedza Patentu valdē pieteikumu šo vārdu salikumu trijās valodās - latviešu, krievu un angļu - reģistrēt kā vārdisku preču zīmi. Kā Ušakova pārstāvis darbojies Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (Saskaņa).

Visi četri pieteikumi iesniegti par šādām preču un pakalpojumu klasēm saskaņā ar Nicas klasifikāciju: iespiedprodukcija, fotogrāfijas, rakstāmlietas, iespiedburti, klišejas; ceļasomas un čemodāni, lietussargi un saulessargi, maisiņi; teltis un maisi; apģērbi, apavi, galvassegas; vingrošanas un sporta preces, spēles, rotaļlietas; reklāma; sporta un kultūras pasākumi.

Rīgas mērs raidījumam skaidroja, ka minētās vārdu kombinācijas viņš pieteicis Patentu valdē tikai tāpēc, ka nevēlas, lai kāds, izmantojot vārdu salikumu Ušakova kepka, sāktu ražot kaut ko "ar ļoti neviennozīmīgu saturu". Pilsētas galva arī uzsvēra, ka viņam nav nekādu plānu mākslīgo kalnu Pļavniekos oficiāli nodēvēt par "Ušakova kepku". "Man daudz ko var pārmest, bet es neesmu ne traks, ne stulbs. Un nevar būt tāds nosaukums pat ļoti jaukam kalnam," de facto sacīja Ušakovs.

 

Top komentāri

vēl vajag...
v
Ušakova semočkas,trenuškas un krosenes Adibas,pufaika. Lūk "laimīgā krieva" komplekts.
un
u
zem kepkas mēsli .
>:-)
&
atšifrējums . klasiskā "3,14derka, uz mēslu un atkritumu kaudzes :D
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Padome: Valsts budžeta izdevumi aug pārāk strauji(17)

Lai arī Latvijas ekonomikas attīstība un pieaugums šajā gadā ir labākais kopš krīzes laikiem un arī ārējā vide ir ļoti labvēlīga, bažas rada pārāk straujais valsts budžeta izdevumu pieaugums, ...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas