Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Okupācijas muzeja pamatos iemūrēti pieci vēstījumi

Ceturtdien, 13.septembrī, Latvijas Okupācijas muzeja (LOM) topošās piebūves Nākotnes nams pamatos svinīgi iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm un pateicību ziedotājiem, kuri ir snieguši būtisku artavu Nākotnes nama projekta īstenošanā, informēja VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ). Visi pieci vēstījumi izlasāmi arī portālā Diena.lv

LOM pārbūve un Nākotnes nama būvniecība tiek īstenota par valsts piešķirtajiem līdzekļiem, savukārt par ziedotāju līdzekļiem taps jauna muzeja pastāvīgā ekspozīcija un tiks nodrošināts nama iekārtojums. 

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs atzīmēja, ka sabiedrības atbalsts un ziedotāju uzticība bija spēks, kas iedrošināja uzsākt šo projektu. Tas arī ļāva pārvarēt projekta vilcināšanu un neziņu: "Šajā brīdī mēs godinām tos vairāk nekā 1000 ziedotājus, kuri ziedojuši, lai Nākotnes namā varētu iekārtot mūsdienīgu muzeju un ekspozīciju. Jāsaprot, ka šie līdzekļi nāk no cilvēku privātajiem līdzekļiem vai sabiedriskajām organizācijām, kuru ienākumus arī veido privāti ziedojumi."

VNĪ valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis uzsvēra, ka šā projekta īstenošana ir viena no VNĪ prioritātēm. Pēc uzņēmuma vadītāja paustā, līdz šim darbi noritējuši paredzētajos termiņos, bet pavisam drīz plānots uzsākt pāļu dzīšanu un ēkas galveno konstrukciju montāžu. Būvniecības laikā notiek apkārtējo namu stāvokļa monitorings un vibrāciju līmeņa kontrole. ​"Šodien varam daudz drošāk teikt, ka Nākotnes nams būs. Būs kā simbols Latvijas valsts tālākpastāvēšanai un mūžīgumam, jo, neraugoties uz reālo valsts neatkarības zaudējumu, ideju par brīvu un neatkarīgu Latvijas valsti latviešu tautai izdevās saglabāt arī garajā okupācijas laikā. Līdz ar atbildību par tās uzturēšanu spēkā tā ir kā mantojums jānodod nākamajām paaudzēm. Zināt un godāt savu pagātni mums ir svarīgi, lai veiksmīgi spētu veidot savu nākotni. Tieši par nākotni domājot, mūsu izcilākais arhitekts – simbolu meistars arhitektūrā – Gunārs Birkerts radīja un uzdāvināja Latvijas cilvēkiem savu Nākotnes nama vīziju, kas ir viņa redzējums muzeja misijas tālākam izvērsumam. Tā ir skaidra, lakoniska, simboliski ietilpīga un vizuāli vienkārši nolasāma doma, ko vēstīt pasaulei," savā uzrunā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārd (NA).

Jau vēstīts, ka 2018. gada 29. maijā VNĪ parakstīja būvniecības līgumu ar iepirkuma uzvarētāju SIA Skonto Būve. LOM pārbūves un jaunās piebūves Nākotnes nams kopējās būvniecības izmaksas ir 5,19 miljoni eiro, darbi ir jāpabeidz 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas brīža. Muzeja jaunā piebūve Nākotnes nams projektēta pēc latviešu arhitekta Gunāra Birkerta metiem, kas dāvināti vēl 2001. gadā. 

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka tos vēstījumus vajag rakstīt arābu vai ķīniešu valodās.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Lieldienās parasti apēdu:

Kopā nobalsojuši: 750

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas