Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgā pieaugs maksa par kanalizācijā novadītiem lietus notekūdeņiem

Balstoties uz izmaiņām Ministru kabineta noteikumos, Rīgā pieaugs maksa par kanalizācijā novadīto lietus notekūdeņu daudzumu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvis Arturs Mucenieks.

Viņš norāda, ka no 1.oktobra maksas noteikšanai par lietus notekūdeņu novadīšanu tiek piemērotas jaunās Ministru kabineta noteiktās normas par vidējo nokrišņu daudzumu Rīgā.

Proti, ir mainīts vidējais nokrišņu daudzums Rīgas pilsētā un no 1.oktobra centralizētajā kanalizācijas sistēmā novadīto lietus notekūdeņu daudzuma aprēķinam tiks piemērots vidējais nokrišņu daudzums 671 milimetri gadā, līdzšinējo 636 milimetru gadā vietā. 

Lai esošo notekūdeņu apjomu pārrēķinātu atbilstoši jaunajiem noteikumiem, jau aprēķinātajiem apjomiem tiks piemērots koeficients 1,055. "Piemēram, ja šobrīd ik mēnesi klientam jānorēķinās par novadītajiem lietus notekūdeņiem 55 kubikmetru apjomā, tad no 1.oktobra tie būs 58,025 kubikmetri," skaidroja Mucenieks. 

Informācija par šīm izmaiņām esot iekļauta arī septembra rēķinos.

Attiecībā uz vietām, kur nav ierīkota atsevišķa kanalizācijas sistēma lietus notekūdeņu novadīšanai un šie notekūdeņi nonāk sadzīves kanalizācijas sistēmā ir paredzēta cita aprēķinu kārtība. Proti, ja pakalpojuma lietotājs centralizētajā kanalizācijas sistēmā novada lietus notekūdeņus no sava nekustamā īpašuma teritorijas, to daudzums tiek iekļauts novadītajā kopējā notekūdeņu daudzumā un to apjomu (kubikmetri gadā) nosaka atbilstoši būvnormatīvam par kanalizācijas būvēm.

 

Top komentāri

>:-)
&
Paskatieties You Tube : Лимон вводит налог на осадки ("Чиполлино").
Dagnija
D
Latvanijas idioti neko citu nespej, ka izdomat kaut kadus maksajmus un apzagt tautu. Pagajusa gada Latvija izzuva, lietus nebija visu Vasari, bet vai kads samazinaja so apsurdo lietus udens. nodokli? Tacu ne! Latvijas iedzivotaji maksa kadestralo, nodokli (nekustama ipasuma nodokli), kura merkis ir uzturet infrastrukturu, celus, apgaismojumu un ari celu, ielu tirisanu un sim nodoklim ir ari janodrosina lietus, izkususa sniega notekudenu savaksanu- kanalizaciju un ir prettiesiski un nelikumigi uzlikt Latvijas iedzivotajiem maksat papildus kaut kadu lietus notekudenu kanalizacijam. Latvijas valsts vadiba, Rigas domes alkatigie, zagligie, korumpetie izdzimteni izlaupa Latvijas valsti un apzog latviesu tautu.
kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Ārpus Rīgas dzīvot kļuvis neiespējami, Rīgā pārāk dārgi. Ko darīt?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Izmaiņas nodokļos un algās(28)

Ministru kabinets (MK) otrdien bez ļoti garām diskusijām pauda atbalstu 2021. gada valsts budžeta ietvaram, deficītu paredzot 1,118 miljardu eiro jeb 3,9% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). B...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas