Laika ziņas
Šodien
Smidzina
Rīgā +7 °C
Smidzina
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Notekūdeņi

Līvānos par vides piesārņošanu ar neattīrītiem notekūdeņiem uzsākts kriminālprocess

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa uzsākusi kriminālprocesu par ilgstošu neattīrītu ražošanas un sadzīves notekūdeņu novadīšanu vidē, radot būtisku kaitējumu videi un valsts interesēm, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Ķekavas novads kaunina Lapenieku iedzīvotājus par negodprātīgu kanalizācijas pakalpojumu izmantošanu

Lielākā daļa Ķekavas novada Lapenieku ciemata iedzīvotāju nemaksā par kanalizācijas notekūdeņu savākšanu, tādēļ tie izpelnījušies publisku novada vadības nopēlumu, aģentūru LETA informēja Ķekavas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Bērziņa.Ķekavas novada Lapenieku ciematā lielākā daļa īpašnieku klaji ignorē likuma normas un negodprātīgi izmanto kanalizācijas pakalpojumus, jo nevēlas noslēgt līgumus par pakalpojuma saņemšanu un veikt samaksu atbilstoši tarifam, skaidroja Bērziņa.

Atgūst siltumu no notekūdeņiem

Rīgas Tehniskās universitātes dienesta viesnīcās Ķīpsalā ievieš rekuperācijas sistēmu, kas ļauj ietaupīt līdz 60% energoresursu

Piesārņojums turpina ieplūst Šlokenbekas Dzirnavu ezerā

Tukuma notekūdeņu attīrīšanas iekārtas joprojām nav atsākušas strādāt ar pilnu jaudu, tādēļ Šlokenbekas Dzirnavu ezerā joprojām ieplūst nepietiekami attīrīti notekūdeņi, norāda Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Bez atsūknēšanas neiztikt

Pēdējo dienu laikapstākļi atkal likuši izvērtēt, kādā stāvoklī ir lietus kanalizācijas sistēmas Rīgā. Vakar, kā atzīst Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD), papildus situāciju saasināja tas, ka lietusgāzes bija no rīta tā sauktajās maksimuma stundās, kad cilvēki dodas uz darbu un ir ļoti intensīva satiksme, arī vairāk autoavāriju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide