Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Notekūdeņi

VK: Latvijā nav sekmējies panākt māju pieslēgšanu centralizētajām kanalizācijas sistēmām

Lai gan problēmas notekūdeņu apsaimniekošanas jomā ir zināmas jau gadiem un tās sakārtošanā valstī gadu gaitā ir ieguldīts 1 miljards eiro, Valsts kontrole (VK) revīzijā secinājusi, ka Latvijā nav sekmējies panākt māju pieslēgšanu centralizētajām kanalizācijas sistēmām, līdz ar to notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas jomā joprojām ir daudz neatrisinātu jautājumi un vidē joprojām nonāk ievērojams apjoms neattīrītu notekūdeņu.

Medicīnas atkritumu problēma vēl risināma

Urbānajos notekūdeņos veiktas ķīmiskās analīzes var sniegt daudz informācijas par dzīvesveida un zāļu lietošanas paradumiem. Mazs notekūdens paraugs var saturēt tabaku, alkoholu, kofeīnu un daudzas citas vielas, arī medikamentus. Rīgas notekūdeņu paraugos tika atklātas pretsāpju, antibiotisko, holesterīna samazinošo un kontracepcijas līdzekļu atliekas.

Nosaka apsaimniekošanas prasības decentralizētajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām

Lai nodrošinātu vienotas prasības decentralizētajām kanalizācijas sistēmām un veicinātu uzkrāto notekūdeņu vai sistēmu atkritumu regulāru izvešanu, šodien valdība apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātos noteikumus par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu.

Ķekavas novads kaunina Lapenieku iedzīvotājus par negodprātīgu kanalizācijas pakalpojumu izmantošanu

Lielākā daļa Ķekavas novada Lapenieku ciemata iedzīvotāju nemaksā par kanalizācijas notekūdeņu savākšanu, tādēļ tie izpelnījušies publisku novada vadības nopēlumu, aģentūru LETA informēja Ķekavas novada Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Bērziņa.Ķekavas novada Lapenieku ciematā lielākā daļa īpašnieku klaji ignorē likuma normas un negodprātīgi izmanto kanalizācijas pakalpojumus, jo nevēlas noslēgt līgumus par pakalpojuma saņemšanu un veikt samaksu atbilstoši tarifam, skaidroja Bērziņa.

Atgūst siltumu no notekūdeņiem

Rīgas Tehniskās universitātes dienesta viesnīcās Ķīpsalā ievieš rekuperācijas sistēmu, kas ļauj ietaupīt līdz 60% energoresursu

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide