Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Trīs deputāti nolēmuši veidot savu frakciju

Rīgas domē vēl viena jauna frakcija

Aizvadītajā nedēļā no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgtie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins un Imants Keišs, kā arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš nolēmuši dibināt savu frakciju. Līdz ar to mēneša laikā Rīgas domē būs izveidotas divas jaunas frakcijas, tādējādi domē būs astoņas frakcijas.

Putniņš domē tika ievēlēts no partijas Latvijas attīstībai saraksta, taču drīz pēc vēlēšanām no frakcijas izstājās un ilgstoši balsojumos atbalstīja valdošo koalīciju.

Tomēr aizvadītajā nedēļā balsojumā par neuzticības izteikšanu nu jau bijušajam Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) tieši Putniņa balss bija izšķirošā, lai Turlo gāztu. Viņš balsoja par to.

Aģentūrai LETA deputāts apstiprināja, ka kopā ar Kleinu un Keišu veidos savu frakciju un vēlas, lai tiktu izveidota labējā koalīcija. "Mēs gribam vienoties ar visām opozīcijas partijām, ka kopēji virzīsim mēra kandidātu. Mēs noteikti viņu kandidātu atbalstīsim. Mēs iestājamies par to, lai netiktu gaidīti nekādi brīnumi, bet, lai tiktu izvēlēts opozīcijas virzīts mērs un sāktos darbs pie Rīgas problēmu risināšanas," sacīja Putniņš.

Vienlaikus viņš izteicās - ja opozīcija tomēr izšķirsies savu mēra kandidātu nevirzīt, viņam ir jautājums, "cik daudz viņiem ir samaksāts", lai atbalstītu bijušās koalīcijas palikšanu pie varas.

Iesniegumu par frakcijas izveidi domnieki plāno iesniegt šonedēļ. Kāds būs jaundibinātās frakcijas nosaukums, Putniņš gan pagaidām pateikt nevarēja.

Savukārt Kleins un Keišs aizvadītajā nedēļā tika izslēgti no JKP. Pēc Kleina teiktā, viņš gan no partijas netika izslēgts, jo pirms tam jau bija uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos.

"Partijas vadība to vienkārši pasniedza kā manis izslēgšanu," apgalvoja deputāts.

Taujāts par motivāciju atstāt partiju, Kleins pauda - ja reiz opozīcija nevēlas ieņemt mēra krēslu un sākt risināt problēmas, netieši tiekot atbalstīta bijušās koalīcijas palikšana pie varas. "Man šāda nostāja nav atbalstāma. Tajā brīdī, kad jautāju, vai viņiem [JKP vadībai] tiešām ir ilūzijas, ka pēc ārkārtas vēlēšanām JKP iegūs vairākumu, atbildes nav. Visu laiku tikai tiek griezta plate - ārkārtas vēlēšanas, ārkārtas vēlēšanas," sacīja Kleins.

Viņš pauda, ka kopā ar Keišu un Putniņu ir "nacionāli domājoši deputāti, kuri varētu atrast kopēju nostāju vairumā jautājumu".

Pēdējo mēnešu notikumu rezultātā Rīgas domē vairs nav stabila koalīcijas un opozīcijas sadalījuma. Saskaņas un Gods kalpot Rīgai (GKR) bloku veido 28 deputāti - 17 no Saskaņas un 11 no GKR.

Opozīcija tikmēr palikusi 25 domnieku sastāvā - četri deputāti ir no partijas Vienotība, seši no Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, septiņi no JKP un astoņi no Latvijas attīstībai.

Līdz ar Kleina, Putniņa un Keiša apvienošanos savā frakcijā opozīcijai arī varētu būt 28 balsis, ja šī jaunā frakcija lems atbalstīt kādus tās lēmumus.

Vēl četri no Saskaņas izslēgtie deputāti izveidojuši "Neatkarīgo deputāti frakciju". Visi šie deputāti balsoja par GKR mēra Turlā gāšanu. "Neskatoties uz jauna mēra ievēlēšanu, domi faktiski vada vecā vadība, kura jau kādu laiku atkāpās no saviem amatiem," tā lēmumu atbalstīt Turlā atbrīvošanu no mēra amata aģentūrai LETA pamatoja frakcijas pārstāvis Aleksejs Rosļikovs.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cīņa par tilta ''dividendēm''(13)

Pēdējā un liktenīgā degmaisījuma piedeva, kas pilnībā sadedzināja tiltus starp kādreizējiem ciešajiem koalīcijas partneriem Rīgas domē (RD) – partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai (GKR) –, šķie...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas