Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgas Vides pārvalde Rīgā plāno nozāģēt vēl vismaz 358 kokus

Rīgas Vides pārvalde saņēmusi vēl 358 pilsētas koku ciršanas atļaujas, bet jaunu koku stādīšanai pašlaik līdzekļu nav, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē skaidroja Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Piņķe skaidroja, ka Rīgas vides aizsardzības fonda šī gada uzdevumos jaunu koku stādīšana nav paredzēta, un citu līdzekļu šādām darbībām Vides pārvaldei nav. Viņa norādīja, ka jautājumu par koku stādīšanai nepieciešamo finansējumu varētu atkārtoti apspriest rudenī. Savukārt SIA Rīgas meži valdes loceklis Uldis Zommers komitejas deputātiem sacīja, ka uzņēmums šogad Rīgas pilsētvidē plāno iestādīt 154 jaunus kokus.

Vides pārvalde secinājusi, ka šogad 717 kokiem nepieciešama vainagu kopšana, bet krūmi, kas ieauguši ielās un mazina ceļu satiksmes drošību, jāizzāģē kopskaitā 2000 kvadrātmetru platībā. Piņķe pauda Vides pārvaldes nostāju, ka pašreiz visu nozāģēto koku vietā vairs nav iespējams iestādīt jaunus kokus, jo jauniem kokiem nepieciešama noteikta platība sakņu izplatībai nākotnē.

Zommers pēcāk papildināja Piņķes teikto, komitejas deputātiem skaidrojot, ka speciālu sakņu kanālu izveide zem brauktuvju un ietvju segumiem būtu dārgs un laikietilpīgs projekts. Viņš arī norādīja, ka nereti koku bojājumus izraisa jaunu komunikāciju tīklu rakšana, kuras rezultātā, pēc viņa novērojumiem, tiek sabojātas koku saknes.

Pērn Rīgas pilsētvidē nozāģēti 314 kaltušu un bojāti koki, 133 bīstami koki, savukārt 69 kokiem nozāģēti bīstami zari. To vietā iestādīti kopskaitā 74 koki, tostarp 45 liepas Brīvības gatvē, 14 liepas Krišjāņa Barona ielā un 15 pīlādži. Piņķe uzsvēra, ka veseli koki Rīgas pilsētvidē netiek zāģēti, sava argumenta pamatošanai parādot Brīvības ielā apsekoto un pēcāk nozāģēto koku fotogrāfijas.

Viņa arī norādīja, ka nereti informācija par bīstamiem kokiem tiek saņemta no pašiem iedzīvotājiem, kuru iesniegumi tiek izskatīti rindas kārtībā. Arī šogad tiks nozāģēti koki, par kuriem iesniegumi saņemti jau aizvadītajā gadā.

Tāpat Vides pārvaldes vadītāja sacīja, ka kopš 2006.gada Rīgā nozāģētas 2736 bīstamas un sevišķā klona papeles, kas vecuma dēļ bija kļuvušas trauslas, kā arī dažos gadījumos vairs nepildīja sākotnējo skaņu slāpēšanas funkciju.

Līdzekļi galvaspilsētas koku apsaimniekošanai Mājokļu un vides departamentam tiek piešķirti no speciālas budžeta programmas, kurā pērn bija pieejams nedaudz vairāk kā 171 000 eiro. Šī nauda izmantota koku vainagu kopšanai, nokaltušo, kalstošo un bojāto koku zāģēšanai, bīstamo zaru zāģēšanai, jauno koku stādījumu kopšanai, dižstādu stādīšanai, krūmu zāģēšanai un citiem tamlīdzīgiem mērķiem.

Top komentāri

arhitekts>Gregs
a
Kas tad Nesaskaņas laikā ar Rīgas pilsētvidi noticis? Vecrīgā ceļ ēkas, kas tur galīgi neiederas, Vidzemes tirgus knapi funkcionē, Āgenskalna vēsturiskais tirgus slēgts, Čiekurkalna tirgus-tas pats,m kaut kādi mafiozo-Krievijas naudas atmazgātāji Rīgā ceļ ēkas Maskavas stilā....bojājot visu pilsētvidi un Rīgas seno kultūru, daudzas vēsturiskas ēkas Rīgas centrā nolaistais stāv gadu desmitiem, Dome likvidē mazdārziņus....Tas protams nenozīmē, ka nav ar kas labs: Tas nozīmē, ka Rīgu pakāpeniski pārveido soviets-bolseviki kolhozu stila....
Vija
V
Lai saņemtu atļauju koku nozāģēšanai ir jāsamaksā pašvaldībai zaudējumu atlīdzība, kas tiek iekasēta ar mērķi stādīt jaunus kokus pašvaldības līmenī. Maksājamā atlīdzība ir liela. Kāpēc tad tiek teikts, ka naudas nav jaunu koku stādīšanai?!
Arhibīskaps
A
Stādīšanai neesot naudas! Pārdos malkā,lai būtu nauda?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Lēnām ceļā uz Covid-19 sarukumu?(10)

Situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā ir stabilizējusies, tomēr inficēto skaita samazinājums vēl nav vērojams. Iedzīvotājiem arī jārēķinās, ka Covid-19 krīzes dēļ noteiktā ārkārtējā situācija ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas