Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rosinās kādu no Vecrīgas ielām pielāgot cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju (NVO) konsultatīvā padomes lūgs Rīgas domei izvērtēt iespēju pielāgot vismaz vienu ielu Vecrīgā tā, lai tajā varētu pārvietoties ar ratiņkrēslu, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Padome lēmusi vērsties pie Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņa) ar lūgumu uzdot Satiksmes departamentam 2019. gada budžetā paredzēt līdzekļus šim projektam. Brice norādīja, ka šāds lēmums pieņemts pēc Rīgas domes deputāta Olafa Pulka (Vienotība), kurš ir viens no padomes locekļiem, ierosinājuma. Deputāta ieskatā pielāgojama varētu būt, piemēram, Kaļķu iela.

Nākamā padomes sēde gaidāma 7. martā, uz kuru tiks aicināti arī Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāvji, lai informētu par to, kā personas ar invaliditāti var veiksmīgāk integrēties darba vidē, kā arī citiem jautājumiem.

Padomes sastāvā ir Rīgas domes, Labklājības departamenta un 27 personu ar invaliditāti NVO pārstāvji. Padomes mērķis ir veicināt personu ar invaliditāti pilsonisko līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos, kā arī sadarbību starp personu ar invaliditāti pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām un Rīgas pilsētas pašvaldību.

Top komentāri

Krējums Saldais
K
Neredzu jēgu šim priekšlikumam. Labāk labāk pacelt invalīdu pabalstus vismaz līdz minimālajai darba algai? Jo krutākais invalīda pabalsts ir tikai 170 eiro, un arī tad, ja esi invalīds kopš bērnības un neko nevari izdarīt. Visiem pārējiem mazāk.Kā vispār iespējams arvto izdzīvot?
Jābūts Stulbiņš
J
Vēl viens pierādījums, ka pilsētnieki dzīvo uz lauku cilvēku rēķina. Cik tādus ratiņkrēslus varētu nopirkt laukos dzīvojošiem invalīdiem par vienas Vecrīgas ielas pielāgošanu ārzemju tūristiem, kas ratiņkrēslos?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli

Nākamnedēļ gaidāma liela tveice

Šīs nedēļas nogalē visā Latvijā palaikam gaidāms lietus, nākamnedēļ būs 30 grādu tveice, vēsta pašreizējā Global Forecast System (GFS) prognoze.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas