Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Zaķusalā iedegts barikāžu atceres ugunskurs

Klātesot pulkam interesentu, šovakar Zaķusalā pie pieminekļa Acis. Veltījums Televīzijas centra sargātājiem barikāžu laikā 1991. gadā. Vienotībā ir spēks iedegts barikāžu atceres ugunskurs, novēroja aģentūra LETA. Neskatoties uz auksto laiku, pasākumā pulcējušies daudzi interesenti, tai skaitā liela daļa ir bērni un jaunieši. Pasākuma sākumā tika iedegts atceres ugunskurs, pie kura sanākušie varēs sildīties līdz pat plkst. 21. Paredzēts, ka pie ugunskura šovakar svinīgo solījumu nodos 99 jaunsargi.

Pasākumā piedalās arī barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, otrais Latvijas Tautas frontes (LTF) priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Romualds Ražuks (Vienotība), Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks atbalsta jautājumos brigādes ģenerālis Imants Ziediņš, barikāžu laika Jēkabpils LTF priekšsēdētājs Jānis Lācis.

Aizsākot Barikāžu atceres dienas pasākumus, sestdien Rīgas Domā tika arī atklāta vitrāža Ar degsmi par brīvu Latviju. Tā ir veltījums 1991. gada barikādēm un plašākā nozīmē - Latvijas valsts neatkarībai. Baznīcas Marijas kapelā to ikviens varēs apskatīt gan no ārpuses, gan iekšpuses un uzkavēties, vērojot stikla spēles, kas saules gaismā dejos kā kristāliņi.

"Tā vēsta par tautas neapdzēšamo cerību un neatlaidīgu degsmi par brīvu Latviju. Šī zīme ir veltījums brīvības aizstāvjiem, atgādinājums par vēsturiskiem notikumiem mūsdienu cilvēkam un vēsturisks simbols brīvas Latvijas valsts iedzīvotāju nākamajām paaudzēm," uzsver projekta autori.

 

Top komentāri

Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
VAI ''DIENA'' IR ZAUDĒJUSI PAT KAUNA PALIEKAS ? KA BARIKĀŽU DZEJU NEĻAUJ PUBLICĒT PAT BARIKĀŽU DIENĀS ?
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
KĀPĒC ''DIENA'' SPECIĀLI BLOĶĒ BARIKĀŽU DZEJU ?
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
BET , ŠO UGUNSKURU DŪMI SMIRD PĒC VALDĪBAS NODEVĪBAS !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Latvija atsakās no pārejas uz ziemas laiku(20)

Valdība otrdien apstiprināja Latvijas oficiālo pozīciju jautājumā par pāreju uz ziemas un vasaras laiku un mudina saglabāt vasaras laiku, vēsta Ekonomikas ministrija (EM).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas