Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Barikādes

Unikāla vēstures liecība - barikāžu laiks Aivara Liepiņa fotogrāfijās

Barikāžu atceres pasākumu nedēļas noslēgumā portāls Diena.lv piedāvā unikālu ieskatu tā laika notikumos - nupat digitalizētas tolaik vēl izdevuma Atmoda fotoreportiera Aivara Liepiņa fotogrāfijas -, kā arī fotogrāfa atmiņas par reportiera darbu notikumiem bagātajā 1991. gada janvārī.

Zaķusalā un citviet Latvijā pieminēs 1991. gada barikāžu notikumus

Zaķusalā svētdien no plkst.18 līdz 21 norisināsies 1991. gada barikāžu notikumiem veltīts piemiņas pasākums pie ugunskura, aģentūru LETA informēja 1991. gada barikāžu muzeja administratore Ieva Eglīte. Pasākuma laikā plānota Latvijas valsts himnas atskaņošana, jaunsargu svinīgā solījuma nodošana, uzrunas, kā arī "brīvais mikrofons".

Pareizajā vietā, īstajā laikā

Kopš 1991. gada barikādēm ir pagājuši 27 gadi, taču joprojām nav pabeigta barikāžu dalībnieku apzināšana, lai izteiktu pateicību un ierakstītu šo cilvēku vārdus vēsturē. Valsts apbalvojumu – 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi – jau gandrīz desmit gadu nepiešķir, bet izsniedz pateicības rakstus. Daudziem tas ir nozīmīgi, lai ģimenē saglabātos liecība par dalību Latvijas aizstāvēšanā.

Arī šodien daudzi ietu uz barikādēm

"Barikādes nav pagājis laiks, tas ir laiks, kas iedevis sākumu, bet to mums ir ļoti grūti pieņemt," intervijā Guntaram Gūtem norāda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes docente Laura Ardava-Āboliņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide