Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šadurskis: Atņemt RPIVA izmaksātās prēmijas būtu ņirgāšanās par cilvēkiem

Atņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) darbiniekiem izmaksātās prēmijas būtu ņirgāšanās par cilvēkiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

Vaicāts, vai gadījumā, ja tiesībsargājošās iestādes konstatēs likuma pārkāpumu, prēmijās izmaksāto naudu būs iespējams atgūt, ministrs atbildēja: "Es ceru, ka nē, jo tā jau būtu ņirgāšanās par cilvēkiem - samaksāt prēmijas un pēc tam tās kaut kādā veidā atņemt."

Viņš gan nenoliedza, ka vainīgie, ja tādi būs, ir pelnījuši sodu, bet to izlemšot tiesībsargājošās iestādes. Ministrs arī sacīja, ka šī situācija atgādina laupījuma sadali. "Protams, rektore sevi nav aizmirsusi laupījuma sadalē - ar nieka 25 000 eiro," ironizēja ministrs.

Šadurskis arī minēja, ka ir nosūtījis vēstuli RPIVA vadībai un saņēmis arī atbildi, bet tā drīzāk bijusi "tāda tukša saruna".

Kā ziņots, neilgi pēc valdības lēmuma reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei, RPIVA darbinieki naudas balvās un prēmijās saņēmuši 1,4 miljonus eiro. Šadurskis trešdien skaidroja, ka pagājušajā gadā noslēgts RPIVA un tās arodbiedrības Darba koplīgums, kas paredz, ka, ja dibinātājs reorganizē vai likvidē RPIVA, tad augstskolas darbinieki saņem naudas balvas vienas mēnešalgas apjomā par katru nostrādāto gadu. Piemēram, rektore Daina Voita par desmit gadu darba pieredzi RPIVA prēmijā saņēmusi aptuveni 25 000 eiro.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vērsusies Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu izvērtēt akadēmijas darbiniekiem piešķirto prēmiju 1,4 miljonu apmērā likumību.

Top komentāri

Amis
A
ja nemaldos, tad ņirgāšanās par cilvēkiem JAU ir notikusi.
eksis
e
ņirgāšanās par pedagogiem jau ir notikusi, ļaujot rektores kundzei netraucēti kaut ko tādu paveikt. Ņirgāšanas turpināsies, ja Kārlis un IZM nesaņemsies rektores kundzi par šo gājienu iesūdzēt tiesā un pieprasīt atlīdzināt augstskolai nodarītos zaudējumus. Mēģinājums visu atbildību novelt uz tiesībsargājošajām iestādēm ir tukšs numurs, ja vien kādos augstkolu darbību regulējošajos dokumentos nav noteikts tiešs aizliegums rektoram vienpersoniski rīkoties ar augstkolas mantu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

31. maijs – Diena bez tabakas(2)

31. maiju kā globālo cīņas dienu pret tabakas industriju atzīmē Pasaules Veselības organizācija kopā ar visiem par veselību domājošiem cilvēkiem, visā pasaulē. Kaut arī PVO šobrīd atrodas sarežģītā ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē