Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā

Nemiro: Par OIK atcelšanas datumu būs jālemj Saeimai(9)

Ekonomikas ministrija (EM) izpildīs Saeimas doto uzdevumu un līdz 31.martam iesniegs priekšlikumus obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšanai, bet lēmums par OIK atcelšanas datumu būs jāpieņem parlamentam, intervijā aģentūrai LETA sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Vējonis: Eiropai pašai jāuzņemas lielāka atbildība par savu drošību(7)

"Pasaule arvien vairāk saskaras ar jauniem izaicinājumiem un apdraudējumiem, zūd savstarpēja uzticēšanās un tas neveicina drošības situāciju pasaulē. Šos apdraudējumus varēsim pārvarēt, tikai esot vienoti un strādājot kopā Eiropas Savienībā un NATO," starptautiskajā Minhenes drošības konferencē sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Levits: Prezidentam jāskatās tālāk, nekā to dara politiķi(82)

Tuvojoties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pilnvaru termiņa beigām, aizvien biežāk publiskajā telpā tiek locīti potenciālo kandidātu uz valsts galvas amatu vārdi. Viens no visbiežāk minētajiem ir Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kurš būtu gatavs kandidēt gadījumā, ja viņam būtu visas koalīcijas, nevis atsevišķu partiju atbalsts. Levits piektdien intervijā Latvijas Televīzijas Rīta Panorāmai ieskicēja galvenās prezidenta funkcijas, uzsverot, ka prezidentam ir jāspēj "skatīties tālāk, nekā to dara politiķi un partijas".

Cimdars par savu iespējamo nomaiņu: Gluži kā nomainīt zirgu skrējiena laikā(33)

Pašreizējam Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājam Arnim Cimdaram, kurš amatā ir jau 21 gadu, šis varētu būt pēdējais pilnvaru termiņš - partiju apvienības Attīstībai/Par! un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas izteikušās, ka, visticamāk, neatbalstīs Cimdara pārvēlēšanu amatā. Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Cimdars intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma šādu scenāriju dēvē kā "zirgu nomaiņu skrējiena laikā".

Pārāk paļaujamies, ka mums pateiks visu priekšā © DIENA(18)

"Man šķiet, tas viss vairāk vai mazāk saistās tomēr ar to, ka mūsu valsts tiesiskuma pamatpostulāts, ka mēs esam neatkarīga valsts, ir kaut kur stipri vien nonivelējies un aizmirsies. Mums ierasts, ka aizsardzību nodrošina vieni sabiedrotie, ekonomikas augšupeju nodrošina citi sabiedrotie, un tad iestājas cilvēkiem apziņa, ka no mums pašiem atkal šobrīd nekas daudz nav atkarīgs," intervijā Romānam Meļņikam pauž advokāts Egīls Radziņš.

Kāpēc populismam naudas nepietiks © DIENA(45)

Pagaidu budžetu Eiropas Komisijā atzina par labu. Atrunas, ka nav naudas, es teiktu, ir vecas kā pasaule. Ja nevar vai negrib pildīt savus solījumus, tad mēģina vainot iepriekšējos – saka Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Anča: Vai vēlēšanas pieejamas visiem?(5)

Tuvojas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas. Ir jau publiski izziņots, ka es tajās piedalīšos kā deputāta kandidāte (partijas Progresīvie saraksts), taču šajā gadījumā gribēju uzmanību vērst nevis savai dalībai, bet gan cilvēku ar dažādu invaliditāti iespējām piedalīties vēlēšanās kā vēlētājiem. Neskatoties uz to, ka vēlēšanas ir katra Eiropas Savienības (ES) pilsoņa gan pienākums, gan tiesības, cilvēku ar invaliditāti patstāvīga un neatkarīga dalība tajās nav tikai paša cilvēka izvēle.