Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā

Melanomas paciente: Lai lēmēji pasaka man acīs "Zāles ir, bet mēs tev nepalīdzēsim!"(12)

Tatjana Bičika jau 6 gadus cīnās ar melanomu jeb ādas vēzi. Medikamenti, kas nepieciešami, lai Tatjana dzīvotu, Latvijā netiek kompensēti. Tikai pateicoties ģimenes un ziedotāju atbalstam, Tatjana joprojām ir dzīva un jūtas labi. Uzzinot, ka turpmāk dažiem melanomas pacientiem zāles tomēr tiks kompensētas, bet citiem nē, Tatjana pauž sašutumu: "Izskatās, ka ar cilvēka dzīvībām tiek spēlēta krievu rulete, un es esmu iekļuvusi grupā, kura nolemta nomiršanai!"

Vējonis: Vēlēšanas ir iespēja veidot jaunu politisko vidi Latvijā(26)

"Vēlēšanas ir mūsu iespēja veidot jaunu politisko vidi Latvijā – kur priekšplānā vienmēr tiek izvirzītas sabiedrības kopējās intereses un kur politiķi uzņemas atbildību par saviem vārdiem un rīcību. Vidi, kur katrs iedzīvotājs apzinās savu lomu mūsu valsts veidošanā un stiprināšanā un atbildīgi izmanto sniegto iespēju izvēlēties savus priekšstāvjus Saeimā," ceturtdien uzrunājot Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēgumā, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vimba: Nacionālais teātris ilgi nevarēs strādāt krīzes menedžmenta apstākļos(3)

Lai gan Nacionālā teātra kā valsts uzņēmuma darbība ir bijusi veiksmīga, tas patlaban strādā krīzes menedžmenta apstākļos, un šādi ilgi izdzīvot nav iespējams, intervijā aģentūrai LETA pauda jaunais teātra vadītājs Jānis Vimba, kurš amatā stāsies 27.jūnijā. Viņaprāt, repertuāra vienību teātrī ir par daudz, arī aktieru slodze ir pārāk liela - tas tikšot risināts.

Rinkēvičs: Krievijas rīcību paredzējām © DIENA(57)

"Ne jau balsotāji par Magņitska sarakstu ir Krievijas nupat atsūtītajā melnajā sarakstā. Drīzāk meklējiet loģiku tajā, kādas amatpersonas bija Magņitska sarakstā un kā spoguļatbilde tiek piemērota," intervijā norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Kaimiņš mirkli pirms aizturēšanas pauž neizpratni(4)

Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam (KPV LV) pagaidām neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai, trešdien pēc Saeimas sēdes un mirkli pirms aizturēšanas medijiem sacīja Kaimiņš.

Eksperts: Ģimenes ārstu ieguldījumam kopējā veselības aprūpē vajadzētu būt ap 80% © DIENA(2)

"Tieši ģimenes ārsti ir tie medicīnas darbinieki, kuri visvairāk komunicē ar pacientiem, kuri vislabāk zina pacientu vajadzības, un viņi arī ir tie, kuriem pacienti uzticas visvairāk," sarunā ar Andi Sedlenieku par veselības aprūpes ekonomiku, ceļiem, kā panākt kvalitatīvas pārmaiņas veselības aprūpē, un atklātas diskusijas nepieciešamību par šiem jautājumiem stāsta Portugāles ekonomists profesors Fransīšks Nunu Rošu-Gonsālvešs.

Rūpju imitācija © DIENA(1)

Pavisam klusi jau līdz valdībai nonākusi, kā sākotnēji tika definēts, ideja diskusijas sākšanai liegt banku akcionāriem, kuriem attiecīgajā bankā pieder 10 un vairāk procentu akciju, būt šīs bankas valdē vai kādā no vadošajiem amatiem. Interesanti, ka vēl pavisam nesen šī doma izskanēja kā Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) ideja ar piebildi, ka LKA rosina par šo ideju sākt diskusiju.

Simsons: Mums jāprot novērtēt brīvību © DIENA(20)

Represētie ir spilgts piemērs tam, ko totalitārais režīms var izdarīt ar cilvēkiem, kuri ir bijuši savas valsts patrioti, sarunā ar Guntaru Gūti pauž Latvijas Politiski represēto apvienības valdes loceklis Pēteris Simsons

Nepietiek ar datora iegrūšanu rokās © DIENA

Cilvēkam nevar iedot datoru un cerēt, ka visas problēmas atrisināsies, uzskata antropoloģe Elīna Ozoliņa. Uzsākot projektu Nepieslēgtie, portāls Diena.lv tikās ar antropoloģi, kura vairākos pētījumos aplūkojusi sociālās atstumtības riskus Latvijā, lai viņu iztaujātu par potenciālajām problēmām un ieguvumiem, ar ko agrāk vai vēlāk digitālajā ērā būs jāsaskaras sabiedrībai un valstsvīriem.