Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijā

Sīrija starp scenogrāfiju un ģeopolitiku(19)

CNN žurnāliste nenobijās tikties ar cietušajiem no ķīmisko vielu uzbrukuma Sīrijā. Daudzi līdz šim šaubījušies par to, vai ķīmiskie ieroči tiešām lietoti. Viņa pati pēc tam, kad televīzijas kameras priekšā apostīja mugursomu, kura piederējusi bērnam, kurš, viņasprāt, dzīvojis uzbrukuma zonā un kurš redzams CNN sižetā viņai līdzās kā dzīvs liecinieks, secināja, ka "no šīs somas nākot stipra ķīmiska smaka". CNN žurnālistes apzinīgumam jākliedē jebkādas šaubas par to, kurš ir ļaunais un labais.

Vējonis: Tiesu sistēmai jārada drošības sajūta(8)

Atklājot otro diskusiju ciklā Tiesu varas aktuālie jautājumi: iespējas un izaicinājumi, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja domāt par to, cik daudz sabiedrība maksā par tiesu sistēmas smagnējumu, paviršībām un kļūdām. "Efektīvu un ātru tiesas aizsardzību sagaida ikviens mūsu valsts iedzīvotājs un sabiedrība kopumā. Tas ir svarīgi gan uzņēmējdarbības veicināšanai Latvijā, gan ārvalstu investīciju piesaistei," teica prezidents.

Reformā viss jāskata kompleksi © DIENA(1)

Par to, kāpēc līdz ar izglītības reformu jāpieaug rūpēm par lauku ceļu uzturēšanu, ar Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli sarunājas Romāns Meļņiks.

RSU dekāne: Arvien vairāk jauno mediķu izvēlas slimnīcas ārpus Rīgas

Kad pirms diviem gadiem sāku pildīt dekānes pienākumus Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tālākizglītības fakultātē, tikai četriem mūsu augstskolas rezidentiem bija līgumi ar reģionālajām slimnīcām. Augstskolas, Veselības ministrijas un ārstniecības iestāžu kopdarba rezultātā šodien tādu ir 127 un, šai pozitīvajai tendencei turpinoties, jau tuvāko gadu laikā jauno mediķu trūkums Latvijas reģionos varētu vairs nebūt tik akūta problēma. Kas ir šīs veiksmes pamatā?

Jāturpina attīstīt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbība. Saruna ar Norvēģijas vēstnieku Latvijā © DIENA(3)

"Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību, kas šobrīd ir ciešāka un daudz svarīgāka nekā jebkad agrāk, nešaubīgi ir vērts pieminēt atsevišķi." Par Viņa Karaliskās Augstības Norvēģijas kroņprinča Hokona un Viņas Karaliskās Augstības kroņprinceses Metes Māritas gaidāmo ierašanos Latvijā, kā arī abu valstu politiskajām un ekonomiskajām attiecībām ar Steinaru Ēgilu Hāgenu, Norvēģijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā, sarunājas Andis Sedlenieks.

Zatlers: Krievija pret Baltiju lieto baidīšanas taktiku(21)

Krievija pret Baltijas valstīm pašlaik cenšas lietot baidīšanas taktiku, šādu viedokli telekanālā LNT pauda eksprezidents Valdis Zatlers. "Krievijai vienkārši gribas mūs pabaidīt - parādīt, ka viņiem ir ieroči un ka viņi māk tos lietot," uzskata Zatlers.

Straume: Dažu mēnešu laikā Rimšēviča lieta varētu nonākt prokuratūrā(10)

"Gan procesa virzītājs, gan izmeklētājs, gan arī uzraugošais prokurors ir pārliecināti, ka [Rimšēviča - red.] lieta nonāks prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai," piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

Inflācija strauji nekāps © DIENA(2)

Ekonomika turpina silt, līdz ar to vismaz teorētiski būtu jārodas labvēlīgiem apstākļiem arī straujākai inflācijai. Šādi apstākļi ir arī praksē, turklāt pašreizējam pieaugumam Latvijas tautsaimniecībā pievienojas arī citi faktori – akcīzes nodokļa likmes kāpums degvielai un alkoholam, pērn pieaugušās naftas cenas, kas radīja labvēlīgu augsni degvielas un siltumenerģijas sadārdzinājumam. Turklāt visai šai ierindas patērētājam nepatīkamajai kompozīcijai pievienojas arī globāla tirdzniecības kara draudi, kura aizmetņi sākās, ASV prezidentam cenšoties īstenot savus priekšvēlēšanu solījumus par lielāka atbalsta sniegšanu vietējiem ražotājiem.

Ārlietu ministrija: Krievija 27 gadus nerimstoši rīko melu kampaņas par norisēm Latvijā(39)

Aprīļa sākumā Krievijas medijos tika izplatīta informācija par Krievijas amatpersonu izteikumiem, kuros kļūdaini un tendenciozi interpretēti Latvijas parlamentā pieņemtie un Valsts prezidenta 1. aprīlī izsludinātie grozījumi Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā. Šī ir kārtējā reize, kad saskaramies ar Latvijas nomelnošanas un apmelošanas mēģinājumiem. Krievijas amatpersonas, kas pauž viedokli par grozījumiem Latvijas likumos, visticamāk nemaz nav iepazinušās ar reformas būtību, norāda Ārlietu ministrija.

Lembergs par de facto sižetu: Lemberga vedējtēvs vai liecinieks – kurš īsti nosaka dzelzceļa attīstību?(3)

Pateicoties Aivaram Lembergam, Latvijā ir pienācis pavasaris. Gājputni ir atlidojuši, jo Aivars Lembergs tiem nav patraucējis. Lidmašīnas apledo, jo februārī un martā iestājas ziema, bet vai zinājāt, ka aviosatiksmi šad tad izmanto arī Aivars Lembergs? Kas kopīgs visām dzīves situācijām Latvijā? Nu, protams, – Aivars Lembergs. Šīs acīmredzamās, nepārprotamās un loģiskās sakritības īpaši pamanījuši Latvijas valsts mediji. Vispirms saukts par "oligarhu", tad par "smagos noziegumos apsūdzēto", bet tagad ir iets daudz, daudz tālāk.

Piespiedu dalītā īpašuma beigu sākums(14)

Zemes reformas rezultātā, atjaunojot īpašumtiesības bijušajiem īpašniekiem vai to mantiniekiem uz zemi, ir izveidojušies dalītie īpašumi — dzīvokļu īpašniekiem nepieder zeme, uz kuras atrodas dzīvojamā māja.

Profesors: Kas ir pacientu drošības pamatā?

Domājot par laiku, kad Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas un veselības aprūpes students uzsāks patstāvīgas darba gaitas, prioritāte mūsu augstskolā ir bijusi un vienmēr būs pacientu drošība. Eirobarometra veiktais pētījums liecina, ka Latvijas iedzīvotāji, kā vienu no vissvarīgākajiem augstas kvalitātes veselības aprūpes priekšnoteikumiem, uzskata labi apmācītus medicīnas darbiniekus.