Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijā

Saskaņa pēdējo dienu notikumos saskata "politisku spiedienu pret biedriem"(10)

Partija Saskaņa, no kuras saraksta Rīgas domē ievēlēto Alekseju Rosļikovu trešdien aizturēja Valsts drošības dienesta (VDD) darbinieki un kuras pārstāvjus - Rīgas vicemēru Vadimu Baraņņiku un Daugavpils mēru Andreju Elksniņu - lidostā Rīga pārmeklēja muitnieki, šajos notikumos saskata "spiedienu pret partijas biedriem", teikts partijas izplatītā paziņojumā.

Deputāti: NEPLP piedzīvo reputācijas krīzi(7)

Reputācijas jautājums vienmēr ir svarīgs, bet, ņemot vērā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbību pēdējā laikā, jāsecina, ka padome piedzīvo reputācijas krīzi, otrdien, 23.aprīlī, kopsēdē sprieda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Mediju politikas apakškomisijas deputāti.

ViA rektors: Valdība pirmajās 100 dienās strādājusi pārsteidzoši labi(11)

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība pirmajās 100 dienās ir strādājusi pārsteidzoši labi, uzskata Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors, profesors Gatis Krūmiņš. Pēc eksperta teiktā, valdības veidošanas laikā sabiedrība bijusi soli no ārkārtas vēlēšanām, jo valdības veidošana bijusi ļoti sarežģīta, un bijusi skepse par tās dzīvotspēju.

Kols: Zelenska turpmākā politika ir neatbildēta mīkla(11)

Jaunievēlētā Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska turpmākā politika ir neatbildēta mīkla, jo viņš pats nav nācis klajā ne ar kādiem paziņojumiem, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

Lieldienu vigīlijā uzsver stabilas ģimenes nozīmi(5)

Ar Lieldienu vigīliju jeb vakara Svēto Misi 20. aprīļa vakarā iesākās Kristus augšāmcelšanās svētki. Uzrunājot klātesošos Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs savā sprediķī uzsvēra stabilas ģimenes nozīmi personības veidošanās procesā.

Jansons: Uz prezidenta amatu neraujos(5)

Tiesībsargs Juris Jansons, kura vārds izskanējis kontekstā ar gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām, trešdienas rītā intervijā telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes norādīja, ka, viņaprāt, būtu piemērots prezidenta amatam, taču "uz šo amatu neraujas".

BVKB: Deglava tiltu pagaidām nevajadzētu ekspluatēt

Līdz brīdim, kamēr tiek gūts apstiprinājums par Deglava tilta konstrukciju drošumu, to ekspluatēt nevajadzētu, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB)

LNMM direktore par ugunsgrēku Parīzē: Pieredzam Rietumeiropas vērtību zaudēšanu(19)

"Tas ir ļoti zīmīgi, ka mēs visādā veidā pieredzam Rietumeiropas vērtību zaudēšanu - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. [Parīzes Dievmātes katedrāle ir] nācijas simbols, eiropeiskās identitātes simbols un viena no nozīmīgākajām arhitektūras vērtībām," otrdienas rītā par postošo ugunsgrēku Parīzes Dievmātes katedrālē telefonsarunā Latvijas Televīzijai izteicās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce.

Advokāts par ierēdņu algu publiskošanu: Tas jau sākotnēji bija pamattiesību pārkāpums(5)

Publiskajā telpā plašu rezonansi izraisījis Satversmes tiesas spriedums, ar kuru atzītas par spēkā neesošām normas, kas noteica valsts un pašvaldību institūcijām par pienākumu katru mēnesi publicēt un vismaz astoņus gadus glabāt mājaslapās informāciju par darbinieku atalgojumu. Saeima, pieņemot šīs – nu jau apstrīdētās normas, bija pieļāvusi labas likumdošanas principa pārkāpumu jau sākumā. Pamattiesību ierobežojums nebija noteikts ar pienācīgā kārtībā pieņemtu likumu.

NA piesardzīgi par Kariņa iecerēto "kapitālo remontu" finanšu uzraugu sektorā © DIENA(9)

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) iekšienē pagaidām ir visai piesardzīga attieksme pret likuma grozījumiem finanšu uzraudzības sektorā, kurus premjers Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība) februārī nodēvēja par sektora "kapitālo remontu" un kurus 26. martā valdība piekrita virzīt izskatīšanai Saeimā. Eiroparlamentārietis Roberts Zīle (NA) vietnē YouTube ievietotā video atklāj, ka apvienības valde pagaidām vēl formulē attieksmi šajā jautājumā, kurā, iespējams, saskatāmi arī zināmi riski.