Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā

Kučinskis: Prezidents nevar izdarīt brīnumus(22)

Aizejošās valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS) trešdienas rītā intervijā telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes norādīja, ka partijām pašām jāsēžas pie sarunu galda, nevis tikai jāgaida rīcība no Valsts prezidenta. "Nav praksē bijis, ka Valsts prezidents var izdarīt brīnumus," komentēja Kučinskis.

Šī ir vēstule manas mīļās Latvijas labākai nākotnei(3)

"Paldies, Jāni, par Tavu spēcīgo garīgo enerģiju un drosmi, kuras vadīts uzņēmies šo skaisto misiju, ļaujot tautā iemīļotajiem māksliniekiem satikties ar jaunajiem, čaklajiem mūziķiem, kuriem vēl nav tik stipras balsis "tautā", bet, kuri kopā ar daudzu citu mūzikas žanru un citu mākslas veidu jaunajiem cilvēkiem jau sākuši veidot savu drošu vietu Latvijas kultūras kopainā!" vēstulē portālam Diena.lv raksta lasītāja Anna Siliņa, paužot viedokli par sabiedrībā karstas diskusijas izraisījušo koncertu Mīlestības vārdā. 18+.

Publicējam Annas Siliņas vēstuli:

Ansis Ataols Bērziņš aicina izveidot "vecajo padomi" ar tiesībām atcelt tiesas lēmumus(16)

Nesen no ieslodzījuma iznākušais un par dalību 13. janvāra grautiņos notiesātais Ansis Ataols Bērziņš piedāvā Latvijā izveidot "vecajo padomi", kurai būtu tiesības atcelt tiesu spriedumus. Bērziņš pirmdien sarīkoja preses konferenci, kurā izklāstīja savu redzējumu par tiesiskumu Latvijā un dažādu valsts iestāžu darbību. Viņš uzskata, ka Latvija nav tiesiska valsts. Bērziņš Vecrīgas grautiņos Saeimas logus esot izsitis aiz pārliecības un ir pārliecināts, ka šis pārkāpums ticis veikts sabiedrības interesēs.

Jaunajam veselības ministram jāspēj "iekāpt ārsta kurpēs" © DIENA(18)

Strādājot pie jebkādām veselības aprūpes reformām, jāiesaista pēc iespējas plašāks speciālistu loks. Jaunā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece intervijā Baibai Krastiņai atzīst, ka ne vienmēr tā notiek, tādēļ nākamajam ministram uz nozari būtu jāmāk paskatīties no ārstu puses.

Infektologs: Efektīvākā gripas profilakse ir vakcinācija

Ierastie pretgripas līdzekļi var nepasargāt no smagām komplikācijām un letāla iznākuma, aģentūrai LETA pauda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, infektologs, hepatologs Māris Liepiņš.

Daudzi pedagogi uzskata, ka reformu īstenotāji viņu viedokli neuzklausa(1)

Aptuveni puse jeb 55% pedagogu uzskata, ka, plānojot izglītības reformas, netiek apzinātas viņu vajadzības kvalitatīvai izmaiņu ieviešanai, liecina Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) šī gada rudenī veiktā pētījuma rezultāti. Pretēju viedokli pētījumā pauduši aptuveni 17% pedagogu, bet aptuveni 21% norādījis, ka nedz piekrīt, nedz nepiekrīt šādam apgalvojumam.

FM: Ko nozīmē pagaidu budžets nākamā gada sākumā

Nākamais gads Latvijā sāksies ar tehnisko jeb pagaidu budžetu. Saeima 6. decembrī ir ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstījusi grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, kas paredz pilnveidot pagaidu budžeta sagatavošanas principus. Pēdējo reizi pagaidu budžets tika gatavots 2003. gadam, kad Latvija vēl nebija Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas un monetārās savienības dalībvalsts, kā arī nebija ieviesta vidēja termiņa budžeta plānošana.

Eksperts: Premjers bez pielaides noslēpumam Latvijai neaizvērtu durvis slepenai NATO informācijai © DIENA(6)

Aizvadītajā nedēļā plaši izskanēja bažas par prezidenta nominētā premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) iespējām saņemt pielaidi valsts noslēpumam līdz brīdim, kad viņa valdības apstiprināšanas gadījumā Gobzemam būtu jāsāk pildīt premjera pienākumi. Attīstībai/Par! viens no līderiem Artis Pabriks pat izteicās, ka viņa rīcībā esot informācija - Gobzems pielaidi varētu nesaņemt vispār. Koalīcijas veidošanas sarunu partneru - Jaunās Vienotības un Attīstībai/Par!, no kurām pēdējā jau atstāta aiz borta arī Gobzema valdības modelī, uztraucas, ka premjers bez pielaides valdības darbu padarītu nepilnvērtīgu arī tāpēc, ka premjers tādējādi būtu izslēgts no NATO informācijas aprites. Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks un bijušais Baltijas Aizsardzības koledžas pasniedzējs Uģis Romanovs portālam Diena.lv viesa skaidrību - īstenojoties scenārijam, kad Ministru prezidentam nav piekļuves klasificētai informācijai, var būtiski ietekmēt ar valsts aizsardzību un drošību saistītu pasākumu realizēšanu, taču kopumā Latvijas-NATO informācijas apmaiņas procesi turpinātos kā līdz šim.

Gobzems: Sarunu partneriem ir iedots maksimums(13)

"Visiem sarunu partneriem ir iedots maksimums. Ko vēl var piedāvāt iedot sarunu partneriem? Ir iedots faktiski pilnīgi viss, lai realizētu savas programmas," intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma sacīja premjera amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV).

Čekas maisu saturs linča tiesas neraisīs © DIENA(27)

VDK kartotēkas publicēšana nekādus sensacionālus atklājumus neradīs, un nebūs arī iemesla pārvērtēt atmodas procesu vēsturi, sarunā ar Guntaru Gūti akcentē Saeimas deputāts, vēsturnieks Ritvars Jansons (NA).

Eksdeputāts Lagzdiņš: JKP un KPV LV koalīcijas pamatā ir "ieliktas divas bumbas"(32)

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un KPV LV veidotā koalīcijā būtu "ieliktas divas bumbas", kuru pamatā ir personālijas - Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) un JKP līderis Jānis Bordāns, intervijā Rietumu radio pauda Jānis Lagzdiņš, kurš pildīja Saeimas deputāta pienākumus no 5. Saeimas līdz 9. Saeimas sasaukumam.