Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām(1)

"Izglītības sistēmas reformas mērķis ir pasaulē konkurētspējīga Latvijas jaunā paaudze. Mūsu valsts skolotāji – izglītojamo galvenais atbalsts mācību ceļā - ar savu darbu apliecinājuši profesionalitāti, kā arī radošumu un atvērtību pārmaiņām. Būtiski, lai šīs kvalitātes tiktu ieliktas arī nākamajos pedagogos, tādēļ ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām," uzsvēra Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma (Vienotība), parlamentā atklājot konferenci par augstskolu plānotajiem pasākumiem pedagogu izglītības modernizācijai.

Ārvalstu investoru padome: Esošajā situācijā svarīga savlaicīga izmeklēšana un skaidra komunikācija(1)

Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL) pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā. Šī situācija rada nopietnu kaitējumu valsts reputācijai, un, ja tā netiks risināta, radīs apdraudējumu gan esošām, gan jaunām investīcijām, paziņojumā norāda FICIL izpilddirektore Marta Jaksona.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti(10)

"Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā "failed state" jeb neizdevusies valsts," paziņojumā medijiem norāda Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (Vienotība).

Latkovskis: Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā(6)

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība). Latkovska vērtējumā, laiki pašlaik ir ģeopolitiski sarežģīti, bet SAB demonstrējot, ka sekmīgi strādā un spēj glabāt valsts noslēpumus.

Lazdiņš: OIK reforma ir ierēdņu brāķis © DIENA(23)

Ja netiks piedāvāts kvalitatīvs problēmas risinājums, zemnieku prasība par ekonomikas ministra demisiju paliks spēkā, sarunā ar Guntaru Gūti pauž biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Kontroliere: VM nepietiekami uzraudzīja e-veselības projektu(2)

Latvijā ar e-veselības sistēmas ieviešanu nav veicies "absolūti neefektīvas" projektu vadības dēļ, tāpat projektam bijusi nepietiekama uzraudzība no Veselības ministrijas (VM) puses, šodien Saeimas komisiju kopsēdē sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.