Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijā

Fizikas un matemātikas skolotājs: Pedagogs mūsdienās ir multitaskers(3)

Laikā, kad Aleksandrs Vorobjovs strādāja par žurnālistu, viņam nebija pat domu par pedagoga profesiju. Šodien viņš ir Mārupes vidusskolas fizikas un matemātikas skolotājs, kā arī audzinātājs 10. A klasei. Pavadījis pedagoga darbā jau desmit gadus, Aleksandrs saka, ka lēmums kļūt par skolotāju ir labākais, kas ar viņu noticis. Pedagoģiju viņš sauc par savu aicinājumu, un skaidro, ka izplatītais viedoklis par to, ka skolotāji saņem maz, daļā gadījumu ir tikai mīts.

Klajā nāk Nacionālā enciklopēdija © DIENA(2)

Tieši mēnesi pirms valsts simtgades svinībām Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek Nacionālās enciklopēdijas drukātā sējuma Latvija atvēršana. Par šī izdevuma nozīmi stāsta bibliotēkas direktors Andris Vilks.

Citāda adopcija jeb neiespējamais kļuvis iespējams

"Beidzot par prioritāti kļuvis bērns. No šodienas mainās adopcijas process – bērni un potenciālie vecāki varēs cits citu iepazīt satikšanās pasākumos," informēja atbalsta programmas Plecs stratēģiskais vadītājs Jānis Erts. Publicējam Jāņa Erta rakstu Citāda adopcija jeb neiespējamais kļuvis iespējams.

Nebūs traģēdija, ja aizkavēsies budžets © DIENA(6)

Ja nākamā gada valsts budžetu neizdosies apstiprināt līdz šā gada beigām, valsts finansēto funkciju izpilde netiks paralizēta, Guntaram Gūtem norāda Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss.

Bordāns nedaudz pārsteigts, ka KPV LV vērsta uz sadarbību vairāk nekā Attīstībai/Par!(25)

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidāts Jānis Bordāns, kura pārstāvētais politiskais spēks vēlēšanās bija trešais visvairāk atbalstītais, atzinis, ka koalīcijas veidošanas sarunu gaitā bijis pārsteigts - KPV LV uz sadarbību bijusi vērsta vairāk nekā Attīstībai/Par!_. To Bordāns atzina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma.

Datu atklātības revolūcija © DIENA

Septembra beigās Rīgā notika atvērto datu programmatūras izstrādes maratons (Open Data Hackathon 2018), starp kura dalībnieku konsultantiem bija pieaicināts arī eksperts datu pārvaldības, drošības un biznesa procesu transformācijas jomās Stīvens Adlers.

LAMB: Vai drons izvilks no stagnācijas?(2)

Šobrīd Latvijas satiksmes drošībai nav tie optimistiskākie laiki, bojāgājušo skaits uz ceļiem, salīdzinot ar aizvadīto gadu, nesamazinās, esam Eiropas Savienības (ES) traģiskā reitinga beigu daļā, un nekas neliecina par drīzumā gaidāmu strauju pozitīvu izrāvienu, tādēļ jau sen ir pienācis laiks kopā ar tradicionālajiem un jau pārbaudītajiem risinājumiem sākt izmantot inovatīvas tehnoloģijas.

Sārts pozitīvi vērtē drošības dienestu praksi, informējot sabiedrību par drošības apdraudējumiem(1)

Informēt sabiedrību par to, ko drošības dienesti redz ikdienā un kādas operācijas notiek pret Latvijas informācijas tīkliem, ir pareiza izvēle no drošības dienestu puses, komentējot Satversmes aizsardzības biroja (SAB) izplatīto paziņojumu par Krievijas specdienestu veiktajiem uzbrukumiem Latvijas kibertelpai, norādīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.