Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Alstom iesniedzis sūdzību par Latvenergo Pļaviņu un Ķeguma HES rekonstrukcijas darbu iepirkumu

Uzņēmums Alstom Hydro France iesniedzis sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) par AS Latvenergo rīkoto Pļaviņu un Ķeguma hidroelektrostaciju (HES) hidroagregātu rekonstrukcijas darbiem.

Alstom Hydro France filiālē nesniedza plašākus komentārus par sūdzības būtību. Latvenergo preses sekretāre Ivita Bidere savukārt informēja, ka Alstom Hydro France netika kvalificēta turpmākai darbībai, jo iepirkuma komisija identificēja, ka pieteikumā netika sniegta informācija pilnā apjomā atbilstoši iepirkuma nolikuma prasībām.

Kopumā dalībai iepirkumā Pļaviņu HES hidroagregātu Nr.1 un Nr.3., kā arī Ķeguma HES-2 hidroagregātu rekonstrukcijai bija pieteikušās četras kompānijas.

IUB informācija liecina, ka sūdzību paredzēts izskatīt līdz nākamā gada 8.janvārim. Iepirkumi tika izsludināti šā gada maijā, bet jūnijā tika pagarināts pieteikšanās termiņš.

Bidere atgādināja, ka patlaban Latvenergo veic apjomīgu investīciju projektu - Daugavas HES kaskādes rekonstrukciju, kuru ir plānots pabeigt 2021.gadā, secīgi nomainot visus 23 hidroagregātus. Modernizācijas mērķi ir novecojošo iekārtu atjaunošana, darbības drošuma paaugstināšana, elektroenerģijas izstrādes un jaudas paaugstināšana. Pabeidzot rekonstrukciju, elektroenerģijas ražošana kļūs efektīvāka, palielinot izstrādi gadā par 65 gigavatstundām.

Patlaban rekonstruēti astoņi no desmit Pļaviņu HES un četri no septiņiem Ķeguma HES hidroagregātiem. Rīgas HES darbi tiks sākti 2017.gadā.

Kā ziņots, veicot vairāku gadu garumā plānoto Daugavas HES rekonstrukciju, izstrādes pieaugums būs līdzvērtīgs visu mazo HES ražošanas apmēram, iepriekš informēja Latvenergo valdes loceklis Māris Kuņickis. Viņš teica, ka Daugavas kaskādes hidroagregātu rekonstrukcija izmaksās 106 miljonus latu. Tā sākta 2009.gadā, bet turpināsies līdz 2021.gadam. Trīs lielākajās HES iegūst lielāko daļu "Latvenergo" ražotās enerģijas - vidēji 70% no kopējā saražotās elektroenerģijas apjoma. Ķeguma HES kopējā jauda ir 264,1 megavats (MW), Pļaviņu HES - 884 MW, Rīgas HES - 402 MW. Elektrību ražo arī uzņēmumam piederošā Aiviekstes HES ar jaudu 0,8 MW.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas