Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

Latvenergo

Atkāpusies Nemiro izraudzītā Latvenergo pagaidu padome

Pirmdienas rītā medijiem izplatītā paziņojumā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) izraudzītās Latvenergo pagaidu padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks informēja, ka padome atkāpusies, lēmumu argumentējot ar "politisko spiedienu, kura dēļ padome nespēj pilnvērtīgi pildīt funkcijas".

Interešu konfliktu nesaskata

Publisku protesta vēstuli saistībā ar a/s Latvenergo padomes atlaišanu parakstījušo labas pārvaldības ekspertu vidū ir bijis vismaz viens eksperts, kura labklājība ir tieši atkarīga no Latvenergo vadības labvēlības iepirkumu jomā. "Mūsuprāt, nav pieļaujama situācija, kad bez saprotama pamatojuma pirms termiņa tiek atlaista konkursa kārtībā atlasīta neatkarīga uzņēmuma padome," bija teikts Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA) un valdības vadītājam Krišjānim Kariņam (JV) adresētajā atklātajā vēstulē, ko Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vārdā līdz ar tā vadītāju Latvijā Andri Grafu parakstījuši vēl četrpadsmit citi labas pārvaldības eksperti.

Pagaidu padome diskusiju ugunīs

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) lēmums neilgi pirms svētkiem atbrīvot iepriekšējo akciju sabiedrības Latvenergo padomi un pagaidu padomes iecelšana kļuvusi par karstu diskusiju objektu koalīcijas partiju lokā un izpelnījusies premjera Krišjāņa Kariņa (JV) rezolūciju ministram līdz piektdienai sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem. Šim jautājumam bijusi veltīta arī koalīcijas partneru otrdienas sanāksme.

Premjers: Latvenergo padomes maiņa ir nepārdomāta un sasteigta

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) lēmumi par AS Latvenergo padomes maiņu ir nepārdomāti un sasteigti, kā arī neatbilst labas pārvaldības principiem, šādu viedokli sociālajā tīklā Twitter paudis premjers Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide