Laika ziņas
Šodien
Migla

Digital Freedom Festival izsludina pasākuma programmu

Tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls Digital Freedom Festival, kas no 27.-28. novembrim notiks Rīgā, izsludina oficiālo programmu. Paplašinot festivāla vērienu, tas notiks uz sešām skatuvēm, pulcēs vairāk nekā 100 konferences runātāju no visas pasaules, lai diskutētu par jaunākajiem atklājumiem tehnoloģiju jomā un to ietekmi uz startup uzņēmumiem, korporācijām, politiku un dzīvesstilu, portālu Diena.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Šogad festivāla galvenās tēmas būs mākslīgais intelekts, viedās pilsētas, kiberdrošība, zaļās tehnoloģijas, FinTech un digitālā detoksikācija jeb digital detox.

Festivālu atklās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Uz festivāla galvenās skatuves ar runām uzstāsies pasaulē vadošās domnīcas Singularity University NASA izpētes centra Silīcija ielejā (ASV) dibinātāja Katrīna Mironuka, NATO Kiberdrošības centra vadītāja Merle Maigre un inovāciju vadītājs uzņēmumā Brandwidth Dīns Džonsons no Lielbritānijas, kurš interaktīvā prezentācijā demonstrēs trauslo robežu starp cilvēku un mašīnu. Tāpat uzaicinātie tehnoloģiju entuziasti diskutēs par pilsētu, morāles, komunikācijas nākotni.

Lattelecom Open Stage meklēs sadarbības iespējas starp startup uzņēmumiem un korporācijām. Notiks diskusijas par mākslīgā intelekta nākotni, kur uzstāsies mākslīgā intelekta akceleratora Rockstart programmu direktors Marjels Kvekels no Nīderlandes un SIFR AB līdzdibinātājs un vadītājs Tāvs Tammiste no Igaunijas. Lattelecom prezentēs arī Latvijas e-indeksu - valsts iestāžu un pašvaldību e-vides novērtējumu, kurā analizēts, cik aktīvi valsts iestādes un pašvaldības izmanto mūsdienu tehnoloģiju piedāvātos risinājumus, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Norvic Investors Lounge galvenā tēma būs finanšu tehnoloģijas, un tajā uzstāsies Eiropas Komisijas Startup un inovāciju daļas vadītājs Pēteris Zilgalvis un Transferwise attiecību vadītāja ar valsts institūcijām Flora Kolemana no Lielbritānijas un daudzi citi, tai skaitā, blockchain un kriptovalūtas speciālisti.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Magnetic Latvia Business Center varēs smelties iedvesmu no Latvijas veiksmīgajiem startup uzņēmējiem, bet Green Innovation Lounge notiks diskusijas par zaļajām tehnoloģijām un to spēju saglābt planētu.

Savukārt Lifestyle Lounge pievērsīsies dzīvesstila izmaiņām tehnoloģiju laikmetā, mākslas un tehnoloģiju sinerģijām modes un pārtikas nākotnei.

Festivāla ietvaros notiks arī pieci konkursi startup uzņēmējiem (startup pitch), kurus rīkos pasaulē vadošais akcelerators 500 Startups (ASV), mākslīgā intelekta akselerators Rockstart (Nīderlande), Latvijas Biznesa enģeļu asociācija (LatBAN), Eiropas inovāciju iniciatīva Climate- Kic un projekts EstLat Accelerate.

"Prieks, ka festivālā dalību apstiprinājuši jau 1000 dalībnieku no 25 pasaules valstīm, tai skaitā, vairāk nekā 100 start up kompānijas. Divās dienās ikviens varēs sajust "pasaules elpu" par jaunāko tehnoloģiju jomā. Mēģināsim aizsteigties notikumiem priekšā un diskutēsim, kā tehnoloģijas mums var palīdzēt biznesu, valsti un, jā, arī personiskās dzīves kvalitātes latiņu pacelt nākamajā attīstības un uzrāviena līmenī, kā mums visiem kļūt ieguvējiem no tehnoloģiskās revolūcijas," komentē festivāla līdzdibinātāja Dagnija Lejiņa.

"Esmu gandarīts, ka Latvijā ir šāds vērienīgs tehnoloģijām veltīts pasākums kā Digital Freedom Festival, jo tehnoloģijas ir valstu, pilsētu un ikviena indivīda rītdiena. Spēja attīstīt tehnoloģiju prasmes, veicināt start up uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, radīt sinerģiju starp jaunuzņēmumiem un korporācijām lielā mērā noteiks Latvijas konkurētspēju nākotnē. Kā mazai valstij mums ir iespēja būt dinamiskākiem, radošākiem un atvērtākiem jaunām idejām - tā ir iespēja, kas jāizmanto," uzsver ekonomikas minsitrs Arvils Ašeradens (Vienotība).

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties, klikšķinot šeit.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 202

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Biedē ar ārkārtas vēlēšanām(49)

Iepriekš neatklājot, ko stāstīs Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, viņa nominētais KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems pirmdien devās uz Rīgas pili, pie kuras viņu sagaidīja arī daži des...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas