Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Latvijas Pasts: Iespējas Covid-19 apstākļos nodrošināt vienmērīgu piegādi kļūst ierobežotas

Iespējas nodrošināt sūtījumu nekavējošu un vienmērīgu piegādi visām adresātu grupām Covid-19 pandēmijas apstākļos kļūst ierobežotas, informē VAS Latvijas Pasts.

Kompānijā pauda, ka, pastiprinoties pandēmijas negatīvajai ietekmei, darbinieku un klientu aizsardzībai pastnieku darba organizācija ir mainīta, veicinot minimālu saskarsmi un tādējādi sūtījumu piegādi īstenojot pakāpeniski.

Arvien biežākas ir situācijas, kad piegādes nodrošināšanas iespējas ietekmē arī nepieciešamība atsevišķās pasta nodaļās un piegādes punktos uz laiku pilnībā nomainīt strādājošo sastāvu, aizstājot ar kolēģiem no citām struktūrvienībām vai piesaistot pagaidu darbiniekus. Tādējādi piegādes paredzētajos termiņos atsevišķās teritorijās var būt uz laiku apgrūtinātas, sacīja Latvijas Pasts".

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns skaidroja, ka Latvijas Pasts savu darbību nav pārtraucis ne pirmajā, ne otrajā pandēmijas vilnī, un pakalpojumi tiek nodrošināti arī pašlaik, tomēr iespējami kavējumi gan ārkārtējās situācijas laikā noteikto drošības prasību, gan vīrusa izplatības dēļ.

"Pašlaik būtiskākais mūsu uzdevums ir pasargāt savus darbiniekus, lai varētu nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību un attiecīgi - pasta sūtījumu, tajā skaitā abonēto preses izdevumu, piegādes. Lūdzam būt saprotošiem šajā no Latvijas Pasta neatkarīgu ārējo apstākļu diktētajā situācijā," sacīja Vilcāns.

Kompānijā atklāja, ka inficēšanās un noteikto kontaktpersonu loka paplašināšanās rezultātā Latvijas Pastam vairākās pasta nodaļās un piegādes punktos ir nācies uz laiku pilnībā nomainīt darbinieku sastāvu, tādējādi noslogojot pārējās struktūrvienības, no kurām piesaistīti pagaidu darbinieki, vai meklējot jaunus darbiniekus uz laiku.

"Tā kā darbinieku nomaiņa ir operatīvs process, jo saistīta ar epidemioloģiskās drošības pasākumu nekavējošu īstenošanu, jaunie darbinieki - pastnieki vai pasta nodaļu operatori - tiek apmācīti darba gaitā, un tas neizbēgami rada sūtījumu piegādes kavējumus. Jaunajiem pastniekiem rekordīsā laikā jāizprot adresācijas sistēma konkrētajā teritorijā, kas bieži ir sarežģīta un nepārskatāma, iegaumējot tādu informāciju kā kāpņutelpu ieeju izvietojums, durvju kodi, čipi vai cita veida atslēgas; iekļūšanas nosacījumi noteiktās industriālās teritorijās un iestādēs; atsevišķu sūtījumu kategoriju specifiskas piegādes noteikumi, pakalpojumu tarifi, dokumentu iekšējās aprites sistēma u.tml.," minēja Latvijas Pasts.

Tāpat sūtījumu izpildi noteiktajā laikā ietekmē arī starptautisko sūtījumu nevienmērīgā plūsma, jebkādi piegādes termiņi un kvalitātes standarti patlaban starptautiskā līmenī netiek ievēroti. Vienlaikus bieži ienākot lielam sūtījumu apjomam no ārvalstīm, kas pēc apstrādes Latvijas Pasta šķirošanas kompleksā tiek nogādāti pasta nodaļās un ir jāizsniedz lielam skaitam klientu.

Tajā pašā laikā iespējas apkalpot klientus pasta nodaļās samazinās - vairākos desmitos pasta nodaļu drošības prasību dēļ samazināts uz vietas apkalpojamo cilvēku un attiecīgi - arī kases sistēmu skaits, un tas nozīmē, ka klientiem pakalpojuma saņemšana nereti jāuzgaida ārpus nodaļas.

Par vīrusa negatīvo ietekmi uz kompānijas darbību Latvijas Pasts februārī informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (SPRK).

Latvijas Pasts apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 93,146 miljoni eiro, kas ir par 3,1% mazāk nekā 2019.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi par 55,3% - līdz 2,313 miljoniem eiro.

Latvijas pasts nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku.

 

Top komentāri

>:-)
&
Kur, ellē ratā, ir mana paciņa, jau decembrī uz Latviju atgādātā??? Nozaguši esat???☻Neliešu bars☻
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas