Laika ziņas
Šodien
Migla

Mikrotīkla ziedojums ļāvis Latvijā attīstīt augstāko tehnisko izglītību

Pērn gada izskaņā Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotājs SIA Mikrotīkls ziedoja Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) 250 tūkstošus eiro. Universitāte portālu Diena.lv informēja, ka saņemtie līdzekļi ļāvuši pilnveidot studiju vidi un saturu, kā arī popularizēt inženierzinātnes skolēnu vidū, tādējādi vairojot industrijas prasībām sagatavoto jauno speciālistu un eksakto zinātņu jomā ieinteresēto personu skaitu.

Mikrotīkls, kas starptautiski pazīstams ar zīmolu MikroTik, izstrādā un ražo bezvadu datortīkla iekārtas. 2017. gada izskaņā uzņēmums RTU ziedoja 250 tūkstošus eiro. Apmeklējot RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā 28. novembrī, Mikrotīkla pārstāvji iepazinās ar projektiem, kas tiek īstenoti ar uzņēmuma atbalstu. RTU zinātnieki un amatpersonas ir gandarīti par iespējām jaunu zināšanu apguvei, pētniecībai un sadarbībai ar industriju, ko paver ziedojums.  

Atbalsts lielā mērā vērsts uz elektronikas, telekomunikāciju un datorzinātnes jomas attīstību, uzlabojot RTU studiju programmu daudzpusīgumu un palīdzot veidot modernāku studiju vidi, piemēram, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē izveidota un aprīkota atvērta koda programmatūras izpētes un izstrādes laboratorija, kā arī tiek īstenots projekts optiskās plūsmas robota pārvietojuma sensoru izstrādei. Savukārt RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē izveidota atvērta tipa laboratorija lietu interneta un sensoru tīklu virziena pētniekiem savienojumā ar Siemens IoT mikrokontrolieru laboratoriju, tiek modernizēta telekomunikāciju un datortīklu mācību laboratorija, uzlabots telekomunikācijas studiju priekšmetu saturs.

Uz RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes jumta uzstādīts saules fotoelektriskais panelis ar aktīvas pozicionēšanas sistēmu. Ar jaunām iekārtām papildināts arī RTU Dizaina fabrikas materiāltehniskais nodrošinājums, kas ļauj gan plašākam studentu un pētnieku lokam iesaistīties jaunu produktu radīšanā, gan intensīvi sadarboties ar uzņēmumiem inovatīvu produktu un inženiertehnisku risinājumu izstrādē. 

Inženierzinātņu popularizēšana skolēnu vidū un skolēnu zināšanu pilnveide eksakto zinātņu jomās ir vēl viens nozīmīgs Mikrotīkla atbalsta virziens. Kā apliecinājums tam ir atbalsts Starptautiskās studentu un skolēnu elektronikas olimpiādes 2018 organizēšanai un RTU Bērnu un jauniešu universitātes darbības izvēršanā. RTU Bērnu un jauniešu universitāte ir izglītojošs nodarbību cikls, kura mērķis ir veicināt interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. 

Mikrotīkla ziedojumu saņēma un administrēja nodibinājums RTU Attīstības fonds. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kārtējās amatpersonu maiņas Rīgā(8)

Vienā no nozīmīgākajiem pašvaldības uzņēmumiem – Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) – notikušas kārtējās izmaiņas valdē. Pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas vēlā pēcpusdienā plašākai sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas