Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas Tehniskā universitāte

RTU palīdz skeletona izlasei sagatavot kamanu slieces šī gada sacensībām

Pirms Pasaules kausa (PK) posmiem skeletonā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē veikti skeletona slieču cietības un ģeometrijas mērījumi. Pareizi sagatavotas slieces ir būtisks priekšnoteikums, lai sportisti sacensībās uzrādītu pēc iespējas augstākus rezultātus, informē universitātē.

RTU rektora vietnieks neizprot, kāpēc tikai medicīnas ārvalstu studentiem praktiskā daļa varēs notikt klātienē

Nav saprotams, kāpēc medicīnas ārvalstu studentiem praktiskā daļa varēs notikt klātienē, bet inženierzinātnēs, kur darbs laboratorijās ir tikpat svarīgs, tas nav atļauts, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns.

Izstāde Ķīpsalas dizaina kods šogad skatāma internetā

Tradicionālā Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) diplomandu izstāde Ķīpsalas dizaina kods 2020 šogad skatāma DTI Facebook un Instagram lapās no 7. jūlija līdz 14. septembrim, informēja RTU pārstāvji.

RTU pētnieki rada ierīci putnu atbaidīšanai no zivjaudzētavām

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Radioelektronikas institūta (RI) pētnieki izstrādājuši sistēmu zivjēdājputnu atbaidīšanai no zivju dīķiem, informē RTU pārstāve Gundega Preisa.

Zinātnieki un inženieri rada automatizēta plaušu ventilatora prototipu cīņai ar Covid-19

Zinātnieku un inženieru komanda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā rada prototipu automatizētam plaušu ventilatoram, kura ražošana būtu pietiekami vienkārša un lietošana ērta, lai spētu operatīvi palīdzēt pacientiem ar Covid-19 izraisītiem elpošanas traucējumiem. Jau veidojas sadarbība ar vairākiem uzņēmumiem, lai sāktu ventilatora ražošanu, portālam Diena.lv pavēstīja RTU pārstāve Lāsma Vaivare.

LKA un RTU uzņems studentus jaunā maģistra studiju programmā

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 2020. gadā plāno uzņemt studentus jaunā starptautiskā, starpdisciplinārā maģistra studiju programmā Radošās industrijas un izaugsmes menedžments, portālu Diena informē LKA.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide