Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Rīgas Tehniskā universitāte

Zinātnieki un inženieri rada automatizēta plaušu ventilatora prototipu cīņai ar Covid-19

Zinātnieku un inženieru komanda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā rada prototipu automatizētam plaušu ventilatoram, kura ražošana būtu pietiekami vienkārša un lietošana ērta, lai spētu operatīvi palīdzēt pacientiem ar Covid-19 izraisītiem elpošanas traucējumiem. Jau veidojas sadarbība ar vairākiem uzņēmumiem, lai sāktu ventilatora ražošanu, portālam Diena.lv pavēstīja RTU pārstāve Lāsma Vaivare.

LKA un RTU uzņems studentus jaunā maģistra studiju programmā

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 2020. gadā plāno uzņemt studentus jaunā starptautiskā, starpdisciplinārā maģistra studiju programmā Radošās industrijas un izaugsmes menedžments, portālu Diena informē LKA.

RTU pētnieki palīdzēs atpazīt un cīnīties ar stresu darbā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) pētnieki starptautiskā projektā izstrādā īpašus mācību moduļus un praktiskus rīkus, kas palīdzēs organizācijām un darbiniekiem visā Eiropā atpazīt, novērst un izvairīties no stresa darba vietā, portālu Diena.lv informēja RTU.

RTU un LU pirmo reizi iekļautas Eiropas Apmācības reitingā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) pirmo reizi iekļauta starptautiskajā Eiropas Apmācības reitingā starp 258 labākajām universitātēm, liecina starptautiskās reitingu aģentūras Times higher education (THE) publicētais universitāšu reitings.

Jauna lapa zinātnes un biznesa sadarbībā

Ar iniciatīvu Industriālais doktors iecerēts kvalitatīvi augstākā līmenī attīstīt zinātnes un biznesa sinerģiju, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Mikrotīkla ziedojums ļāvis Latvijā attīstīt augstāko tehnisko izglītību

Pērn gada izskaņā Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotājs SIA Mikrotīkls ziedoja Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) 250 tūkstošus eiro. Universitāte portālu Diena.lv informēja, ka saņemtie līdzekļi ļāvuši pilnveidot studiju vidi un saturu, kā arī popularizēt inženierzinātnes skolēnu vidū, tādējādi vairojot industrijas prasībām sagatavoto jauno speciālistu un eksakto zinātņu jomā ieinteresēto personu skaitu.

Lēti būvēts biežāk jālabo. Un otrādi

"Ja jau sākotnēji būvniecības procesā ieguldīsim vairāk līdzekļu, bet rezultātā radīsim kvalitatīvāku būvi, tās ekspluatācijas laikā viennozīmīgi būs jāiztērē mazāk līdzekļu ikdienas uzturēšanas darbiem. Ja gribam kaut ko ļoti lētu, tad tas grafiks ies uz otru pusi – jārēķinās, ka būs daudz vairāk līdzekļu jātērē remontiem. Un tas ir praksē pierādījies," intervijā Guntaram Gūtem stāsta Rīgas Tehniskās universitātes profesors Ainārs Paeglītis, kurš nupat saņēmis trešās šķiras Atzinības krustu par ieguldījumu Latvijas ilgtspējīgā attīstībā.

Reorganizē divas koledžas, tās pievienojot universitātēm

No 2019.gada 1.jūlija tiks reorganizētas divas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošās valsts koledžas, tās pievienojot universitātēm - Rīgas 1.medicīnas koledža turpinās pastāvēt kā Latvijas Universitātes (LU) aģentūra, savukārt Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža kļūs par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) aģentūru, trešdien lēma valdība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide