Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pasažieru vilciens līgums ar Škoda stājies spēkā

Čehijas vilcienu ražotājs Škoda vagonka (Škoda) ceturtdien ir iesniedzis līguma izpildes nodrošinājumu bankas garantijas formā, līdz ar to ir stājies spēkā ar AS Pasažieru vilciens 30. jūlijā noslēgtais līgums par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi, aģentūru LETA informēja Pasažieru vilciena pārstāve Agnese Līcīte.

Pēc līguma stāšanās spēkā nekavējoties tiks sākts darbs pie tā izpildes. Škoda izstrādās un iesniegs saskaņošanai darba plānu, pēc kura apstiprināšanas atbilstoši noslēgtajam līgumam Pasažieru vilciens veiks pirmo avansa maksājumu.

"Līguma abpuspēja spēkā stāšanās ir būtisks atskaites punkts, lai jau tuvākajā laikā sāktos jauno elektrovilcienu ražošana - tam vairs nav nekādu šķēršļu. Vilcienu piegādātājs darīs savu darbu, savukārt Pasažieru vilciena eksperti pastāvīgi uzraudzīs, lai ražošana tiktu veikta kvalitatīvi, atbilstoši tehniskajai specifikācijai un lai tiktu ievēroti līgumā noteiktie izpildes termiņi," norādīja Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Pasažieru vilciens pārstāvji jau tuvākajā laikā dosies vizītē uz Škoda, lai detalizēti pārrunātu savstarpējo sadarbību un Pasažieru vilciena darbinieku iesaisti jauno elektrovilcienu ražošanas procesā.

Ir paredzēts, ka jau vilcienu ražošanas laikā notiks Pasažieru vilciena tehnisko darbinieku apmācības vilcienu drošai ekspluatācijai un remontu veikšanai, tāpat tiks uzsākta jaunajiem vilcieniem atbilstoša servisa centra izveide.

Jau ziņots, ka 30. jūlijā tika parakstīts līgums starp Pasažieru vilcienu un Škoda par 32 elektrovilcienu piegādi. Līguma summa ir 241,889 miljoni eiro, taču kopējās jauno elektrovilcienu projekta, kas ietver arī vilcienu remontu centra izbūvi, izmaksas plānotas 255,889 miljoni eiro. Paredzēts, ka pirmie 23 vilcieni tiks piegādāti 2022. gadā, bet visi vilcieni - līdz 2023. gadam.

Jaunie elektrovilcieni sastāvēs no četriem vagoniem katrs. Viena vilciena garums būs 109 metri, un katrā vilcienā būs sēdvietas 436 pasažieriem.

Pēc jauno elektrovilcienu iegādes Pasažieru vilciens plāno ieviest intervāla grafikus visos elektrovilcienu maršrutos, tas nozīmē, ka noslogotākajos laikos, darbadienu rītos un vakaros, vilcieni kursēs ik pēc 15-20 minūtēm. Paredzēts, ka jaunie vilcieni kursēs Aizkraukles, Tukuma, Jelgavas un Skultes virzienā.

Top komentāri

Beidzot
B
Cerams, ka beidzot būs normāli vilcieni citādi kauns, ka vēljoprojām ritinās vecie Padomju laika vilcieni.
Emigrants
E
Kauns Latvijai ka nevar razot. Bija varena rupnica RVR. Kur palika? Kauns.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas