Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

PNB Banka tiesā apstrīdēs FKTK lēmumu par darbības apturēšanu

AS PNB Banka šodien iesniedza pieteikumu Rīgas Administratīvajā apgabala tiesā pret Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) par tās pieņemto lēmumu apturēt bankas darbību.

Savā pieteikumā banka norāda, ka FKTK lēmums nav pamatots un ir nesamērīgs. Nepastāvēja nekāda steidzama nepieciešamība ieviest aizliegumu veikt finanšu operācijas. 

PNB Banka šobrīd atrodas Eiropas Centrālās bankas (ECB) tiešā uzraudzībā, tāpēc tikai tā var pieņemt saistošos uzraudzības lēmumus vai tos izpildīt, vai arī dot tādas instrukcijas FKTK, informē PNB Banka.

ECB lēmumā, uz kuru savā lēmumā savukārt atsaucās FKTK, nav šādu instrukciju noteikt bankas darbības ierobežojumus. 

Jaunie akcionāri un bankas valde konsekventi uzsver kredītiestādes finanšu stabilitāti. Turklāt akcionāri ir gatavi ieguldīt bankā papildu kapitālu 146 miljonu eiro apmērā, par ko regulējošās iestādes tika savlaicīgi informētas.

Pieņemot šādu lēmumu, FKTK nodarīja kaitējumu ne tikai pašai bankai, bet arī desmitiem tūkstošu pensionāru un valsts budžeta iestādēs nodarbinātiem iedzīvotājiem, kā arī pilsētu un rajonu administrācijām, kuri izmanto bankas pakalpojumus, pauž bankas pārstāvji. Vēl jo vairāk šāds lēmums ir smags trieciens Latvijas reputācijai starptautiskajā investoru kopienā, jo jaunie bankas akcionāri ir ārvalstu, tai skaitā ASV un Francijas, pilsoņi, un mūsu klienti veic uzņēmējdarbību visur pasaulē.

Tādējādi jaunie akcionāri un bankas valde patur tiesības izmantot arī citus tiesību aizsardzības līdzekļus, kas ir paredzēti gan Latvijas, gan Eiropas līmenī, un, cita starpā, izriet no investīciju aizsardzības līgumiem, tostarp, no Latvijas Republikas Valdības un Amerikas Savienoto Valstu Valdības līguma par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību.

 

Top komentāri

Gnīdas spiedējs
G
Pareizi darīs! PNB banku likvidēja Rimšēviča uzdevumā, kurš atriebjas Guseļņikovam par to, ka viņs liecināja pret Rimševiču korupcijas lietā 2017. gadā. ECB padome sūda skaidru singālu Latvijas valdībai: "mūsejos jums neaiztikt!" Tas tikai parāda Rimšēviča gnīdas dvēseli, kas aiz atriebības gatavs negatīvi iespaidot Latvijas ekonomiku un Latvijas pensionāru ikdienu
Krišjānis Silavnieks
AS "PNB Banka" 22.augustā iesniedza pieteikumu Rīgas Administratīvajā apgabala tiesā pret Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) par tās pieņemto lēmumu apturēt bankas darbību. ================================ Pat ļoti PAREIZA rīcība.
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis
ES PIEPRASU IEJAUKTIES PREZIDENTU ! NE JAU TĀPĒC MĒS BIJĀM BARIKĀDĒS ,LAI ŠODIEN ĻAUTU KAUTKĀDIEM LOPIEM ŅIRGĀTIES PAR MŪSU LATVIJU !
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas