Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Aicina brīvprātīgos uz talku dzīvnieku patversmē Ulubele

Tuvojoties aukstākam un rudenīgākam laikam, dzīvnieku patversmē Ulubele aktuāli kļūst teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbi, tāpēc jau otro gadu pēc kārtas 4finance Labie Darbi un SMScredit.lv aicina brīvprātīgos uz Lielo rudens talku. Šogad plānots nosiltināt suņu pagaidu voljēru otru korpusu un sagatavot patversmi ziemas sezonai, veicot citus nozīmīgus darbus, portālu Diena.lv informēja talkas organizatori.

Ulubele ir lielākā dzīvnieku patversme Latvijā, kurā ik dienas uzturas vairāk nekā 500 pamestu dzīvnieku. Taču, neskatoties uz lielo iemītnieku skaitu un darba roku trūkumu, tā ir patversme, kurā neviens dzīvnieks netiek iemidzināts tikai tādēļ, ka viņam nav paveicies ar saimnieku. Ar dzīvniekiem Ulubelē katru dienu strādā veterinārārsti, par to uzturēšanās apstākļiem rūpējas patversmes darbinieki, taču ļoti būtiska un noderīga ir brīvprātīgo palīdzība. 

Arī šogad 4finance Labie Darbi un SMScredit.lv aicina visus, kam rūp patversmes dzīvnieku liktenis,  pieteikties vietnē Labiedarbi.lv un piedalīties talkā, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu ne tikai patversmes iemītniekiem, bet arī atvieglojot ikdienu darbiniekiem.

Šogad turpināsim siltināt un labiekārtot patversmes mūra ēku, kurā izvietoti suņu pagaidu voljēri. Papildus tam sakopsim un sagatavosim patversmes teritoriju ziemas sezonai - cirtīsim un krausim malku, izlīdzināsim voljēru smilšu segumu, uzkopsim un atbrīvosim no atkritumiem patversmes un apkārtnes meža teritoriju, labiekārtosim suņu laukumu un veiksim citus sezonālus remontdarbus.

"Katru nedēļu patversmē pieņemam aizvien jaunus dzīvniekus, cenšamies nodrošināt visiem labvēlīgus uzturēšanas apstākļus. Siltajās ziemas mītnēs vietu skaits ir ierobežots, un neskatoties uz to, ka tās ir maksimāli piepildītas, visiem patversmes iemītniekiem tur vietas nepietiek. Šobrīd suņu pagaidu jeb karantīnas voljēri atrodas novecojušā mūra ēkā, kurā dzīvnieki, nonākot patversmē, uzturas pirmās divas nedēļas. Ziemas laikā dzīvnieki šos voljērus nespēj piesildīt un ir spiesti uzturēties lielā aukstumā. Turēt dzīvniekus tādās telpās gada aukstākajā laikā nav pieņemami," talkas nepieciešamību pamato Ulubeles vadītāja Ilze Džonsone.

"Ar dzīvnieku patversmi Ulubele sadarbojamies jau kopš 2015. gada. Vēlme palīdzēt ķepaiņiem nāk no mūsu pašu darbinieku puses, ko arī labprāt atbalstām, vācot ziedojumus, dzīvniekiem nepieciešamās mantas un barību, kā arī ikgadēji organizējot labdarības talkas. Ceru, ka arī šoreiz mums netrūks izpalīdzīgo roku, un būs vismaz tikpat liela atsaucība no brīvprātīgo puses. Plānots, ka kopā ar mums talkot nāks arī Latvijā ievērojami sportisti - skeletonists Tomass Dukurs, šķēpmetēja Madara Palameika un volejbolists Jānis Šmēdiņš. Paši esam parūpējušies, lai suņu voljēri tiktu nosiltināti – uzņēmums iegādāsies gaisa siltumsūkni un visus pārējos materiālus darbu veikšanai, kā arī nodrošinās noteiktu skaitu darbarīkus, siltus dzērienus un gardu maltīti. Būsim īpaši pateicīgi tiem talkas apmeklētājiem, kuri ne tikai palīdzēs ar darbiem, bet arī izraudzīs kādu dzīvnieku, kuram uzdāvinās labāku un gaidītāku dāvanu - jaunas un mīlošās mājas," uzsver 4finance Latvia izpilddirektors Gvido Endlers.

Talka notiks 29. septembrī no plkst. 10 dzīvnieku patversmē Ulubele Stopiņu novadā, Līčos. Aicinām brīvprātīgos palīgus pieteikties, klikšķinot šeit, līdz 26. septembra plkst.18.

Labdarības iniciatīva 4finance Labie Darbi iestājas par idejām, kas palīdz veidot labāku Latviju. 4finance Labie Darbi finansiāli un ar brīvprātīgo palīdzību atbalsta projektus un cilvēku idejas, kas veido atbildīgu sabiedrības attieksmi pret dzīvniekiem; veicina sabiedrības dzīves līmeņa paaugstināšanos; sekmē atbildīgu attieksmi pret dabu; sniedz atbalstu talantīgiem jauniešiem sportā, kultūrā un citās jomās, kā arī veicina aktīvu un veselīgu dzīvesveidu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas