Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aizvadītajā nedēļas nogalē robežsargi konstatējuši 46 likumpārkāpējus

Aizvadītajā nedēļas nogalē robežsargi uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējuši 46 likumpārkāpējus, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Pagājušajā piektdienā konstatēti 14 likumpārkāpēji, piemēram, aizturētas divas meklēšanā esošas personas.

Sestdien arī konstatēti 14 likumpārkāpēji, bet svētdien konstatēti 18 likumpārkāpēji, no kuriem viens bija ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem.

Jau ziņots, ka kopš 17.marta Latvija ir pārtraukusi starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, proti, uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas.

Turpmāk uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas laiku Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas sauszemes robežšķērsošanas vietās atļauta ieceļošana Latvijas iedzīvotājiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija.

Tāpat Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotāji netraucēti varēs atgriezties mītnes zemē, šķērsojot sauszemes robežu robežšķērsošanas vietās uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas.

Latvijas iedzīvotāju izceļošana uz Krieviju un Baltkrieviju ir aizliegta.

Ceļošanai Eiropas Savienības iekšienē no Latvijas puses nekādi ierobežojumi nav ieviesti, tomēr ceļotājiem jāņem vērā kaimiņvalstu noteiktie ierobežojumi.

Tāpat ārkārtējās situācijas laikā Valsts robežsardze pie Latvijas iekšējām robežām pastiprinātā režīmā veic imigrācijas kontroli. Eiropas Savienības (ES) iekšējās robežas Latvijai ir ar Lietuvu un Igauniju. Imigrācijas kontrole nozīmē to, ka robežsargi ārzemniekiem pārbauda dokumentus, lai noskaidrotu, vai ārzemnieka uzturēšanās Latvijā ir likumīga.

Šonedēļ Valsts robežsardzei palīdzību robežas uzraudzībā sniegs armija.

Latvijas Valsts robežsardze arī atgādina, ka Covid-19 izplatības mazināšanai Lietuva un Igaunija atjaunojusi robežkontroli uz robežas ar Latviju, tāpēc robežu drīkst šķērsot tikai kaimiņvalstu noteiktās vietās.

Top komentāri

kur ir žogs?
k
Pirms 5 gadiem taču uz austrumu robežas sāka būvēt aizsargžogu. Vai nav uzbūvējuši? Vai žogs ir palicis tikai uz papīra, bet žogam paredzētie miljoni kādam ir tikuši kabatā? Orbāns ir uzbūvējis Ungārijai drošu žogu. Vismaz daļu no žoga esot būvējusi kāda Latvijas firma. Kur tad ir palicis Latvijas žogs?
alnis
a
Meža zvēri būs likvidējuši.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas