Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Svētdiena, 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna

AKKA/LAA noraida iespēju piemērot sodus par dzejas publicēšanu sociālajos tīklos

Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība (AKKA/LAA) noraida iespēju piemērot sodus gadījumos, kad autoru literārie darbi tiek publicēti sociālajos tīklos.Sarunā ar portālu Diena.lv AKKA/LAA Literāro un dramatisko darbu nodaļas vadītāja Sandra Millere pauž neizpratni par negatīvo reakciju sociālajos tīklos, ko izraisījusi portālā _Db.

lv_ publicētā informācija. S. Millere uzsver - AKKA/LAA nelemj par sankcijām un nepiemēro sodus.“Šobrīd jautājumā par sociālajiem tīkliem ir sacelta milzīga ažiotāža, un es nesaprotu, kā interesēs tas varētu būt,” skaidro S. Millere. Viņa uzsver - AKKA/LAA nav sodītāju organizācija. „Mēs pārstāvam konkrētus autorus - darbojamies autora pārstāvja lomā un pārvaldām autora tiesības uz savu darbu,” stāsta AKKA/LAA Literāro un dramatisko darbu nodaļas vadītāja.

Autortiesību likuma 42. panta 4. punktā ir noteikts, ka “vispārējo licenci izsniedz autoru mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija, un šī licence dod tiesības izmantot visu to autoru darbus, kurus pārstāv šī organizācija”, savukārt, ja rodas kādi pārkāpumi vai neskaidrības autora, otrās puses (šajā gadījumā LKKA/LAA) un trešo pušu (citu patērētāju starpā) starpā, tad notiek vēršanās pie tiesībsargājošajām instancēm. “Sodīšanas instruments ir Latvijas tiesībsargājošās instances, tas nav un nebūs mūsu kompetencē,” uzsver S. Millere.

Savukārt Valsts policijas preses pārstāve Sintija Virse skaidro, ka lielā mērā satura kontrolēšana interneta vidē ir atkarīga no pašiem autoriem. „Protams, daļēji saturu kontrolē policija, tomēr mēs nevaram izkontrolēt visu – apskatīt katru rindkopu, kas tiek publicēta. Tās taču būtu muļķības!” uzsver S. Virse. Valsts policijas pārstāve norāda: „Ja autori uzskata, ka viņu tiesības ir pārkāptas, tad viņi vēršas ar iesniegumu policijā - tāds ir klasiskais modelis.”

Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga norāda, ka ar šādu problēmu nav saskāries, viņaprāt šāda iniciatīva, ja tiktu realizēta, būtu absurda. „Pat ja tiešām būs ierosinājums kontrolēt sociālajos tīklos citēto vai pārpublicēto autoru saturu, kas savā būtībā nav nošķirami, ar to tiktu galā juristi,” skaidro J. Oga. Latvijas Literatūras centra direktors pieļauj iespēju, ka pat baumu līmenī šāds apgalvojums varētu būt saistīts ar nesakārtoto autortiesību likumu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas