Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ĀM kampaņā informē par izmaiņām valstī pēc Brexit

Brexit ievirzoties izšķirošajā fāzē, Ārlietu ministrija (ĀM) īsteno kampaņu sabiedrības informēšanai par gaidāmajā izmaiņām, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Kā skaidroja ministrijā, lai koordinētu Latvijas nostāju Brexit jautājumos un nacionāli gatavotos Brexit radītajām pārmaiņām, 2017.gada februārī tika izveidota darba grupa, kurā pārstāvētas visas ministrijas un Latvijas Banka. Kopš 2018.gada septembra darba grupas sanāksmes notiek vismaz reizi mēnesī. Pēc nepieciešamības uz sanāksmēm tiek pieaicināti gan ministriju komunikācijas, gan juridiskie eksperti.

Līdz šim ĀM sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā četrus informatīvos ziņojumus par Latvijas nacionālo gatavību Brexit radītajām pārmaiņām. Tajos ĀM ziņoja par veicamajām darbībām, lai sagatavotos Brexit radītajām sekām, tajā skaitā bezvienošanās scenārijā, proti, nepieciešamajiem grozījumiem nacionālajos tiesību aktos, apzinātu iespējamu nepieciešamību pēc papildu cilvēkresursiem un infrastruktūras pielāgošanas (piemēram, kontroles dienestos) un nepieciešamību pielāgot IT sistēmas un reģistrus.

ĀM arī koordinē Latvijas viedokļa pārstāvību Eiropas Savienības un Lielbritānijas sarunās, kā arī ir plānveidīgi veikusi pasākumus izpratnes un gatavības veicināšanai Brexit jautājumos, tajā skaitā par bezvienošanās scenāriju.

ĀM pārstāvji ir tikušies ar uzņēmēju organizācijām, piemēram, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju un nozaru asociācijām, piemēram, Latvijas Kokrūpniecības federāciju, lai informētu par Brexit procesu un vērstu uzmanību uz riskiem un pārmaiņām, kas iespējamas pēc Brexit. Tāpat regulāri tiek organizētas ārlietu ministra un ministrijas amatpersonu informatīvas tikšanās ar medijiem.

Ministrija arī izveidojusi Brexit sadaļu ĀM mājaslapā, kurā regulāri tiek atjaunota informācija par Brexit procesu, sekām un iespējamiem sagatavošanās pasākumiem. Ministrijā norādīja - jāņem vērā, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES skar visas ES politikas jomas.

"Latvijā gatavības pasākumi atsevišķos sektoros un nepieciešamie komunikācijas pasākumi sabiedrības informēšanai par gaidāmajām pārmaiņām nozarēs ir konkrēto nozaru ministriju atbildībā, uz kuru sagatavoto informāciju pieejamas saites ĀM mājaslapā," uzsvēra ministrijā.

Brexit ievirzoties izšķirošajā fāzē, ministrija veic informatīvu kampaņu, izplatot aktuālāko un noderīgāko informāciju par Brexit uzskatāmu infografiku veidā, lai maksimāli vairotu iedzīvotāju izpratni par Brexit un tā sekām. Līdz šim sabiedrība tikusi informēta par Brexit procesa gaitu, iespējamiem iznākuma scenārijiem, izsmeļošiem Brexit informācijas avotiem, kā arī plānotas citas infografikas ar noderīgu praktisko informāciju sabiedrības daļai, kuru Brexit skars vistiešāk, piemēram, ceļotājiem un Latvijas valstspiederīgajiem, kas dzīvo Lielbritānijā.

Vienlaikus esot jāņem vērā, ka joprojām ir iespējami vairāki tālāko notikumu attīstības scenāriji, tāpēc mērķtiecīga komunikācija par konkrēto sarunu rezultātu būs iespējama tikai pēc britu parlamenta un ES gala lēmumu pieņemšanas, skaidroja ĀM.

Šāda veida informācija jau esot pieejama ministrijas mājaslapā, un tajā apkopota pati svarīgākā informācija par, piemēram, ceļošanas dokumentiem, veselības apdrošināšanas nepieciešamību, vadītāja apliecību derīgumu, mobilo sakaru viesabonēšanu.

Ņemot vērā Latvijas diasporas ievērojamo lielumu Lielbritānijā, Latvijas vēstniecība ir īpaši aktīva, informējot tautiešus par Brexit un tā ietekmi uz pilsoņu tiesībām. Tā, piemēram, tiek rīkoti informatīvi semināri un konsultācijas ar latviešu diasporas organizācijām Lielbritānijā. Tāpat Latvijas valstspiederīgajiem pieejams plašs informācijas un informācijas avotu apkopojums kā vēstniecības mājaslapā, tā arī vēstniecības Facebook profilā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas