Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

ĀM saņem bijušā pirmā Latvijas goda konsula Briseles reģionā un Flandrijā darba gaitā uzkrātos dokumentus

Ārlietu ministrija saņēmusi bijušā pirmā Latvijas goda konsula Briseles reģionā un Flandrijā Nīlsa Dālmana darba gaitā uzkrātos dokumentus.

Ārlietu ministrijā piektdien notika svinīgā pieņemšana par godu Latvijas starptautiskās de iure atzīšanas 98. gadadienai. Uz pasākumu bija aicināti Saeimas deputāti, ministri, Latvijā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki, ārvalstu goda konsuli, bijušie vēstnieki, ministrijas darbinieki un sadarbības partneri.

Sveicot klātesošos, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Jaunā Vienotība) uzsvēra: ”Iepriekšējo gadu mēs aizvadījām valsts dibināšanas simtgadē, nākamos divus gadus – neatkarības cīņu simtgadē. Savukārt pēc diviem gadiem maratonu noslēgsim ar Latvijas valsts starptautiskās de iure atzīšanas simto gadskārtu. Tas bija ļoti intensīvs mūsu pirmo diplomātu un valstsvīru darbs, kas vainagojās panākumiem. Tas bija intensīvs mūsu sabiedroto darbs. Par to mēs viņiem sakām lielu paldies.”

Pasākuma laikā Ārlietu ministrija saņēma vērtīgu dāvinājumu – Nīlsa Dālmana, bijušā pirmā Latvijas goda konsula Briseles reģionā un Flandrijā (izņemot Antverpeni) pēc neatkarības atjaunošanas, darba gaitā uzkrātos dokumentus. Rinkēvičam goda konsula arhīvu simboliski nodeva viņa kundze Paula Dālmane.

Dokumenti ir pārsvarā sarakste ar fiziskām un juridiskām personām Latvijā un ārvalstīs, aptverot laika periodu no 1991. līdz 2014. gadam. To kopums atspoguļo goda konsula darbību, uzsākot nozīmīgu politisko, administratīvo un finanšu jautājumu risināšanu pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1990. gadā, dokumentējot arī valsts pirmos soļus ceļā uz iestāšanos ANO, NATO un darbību pie Eiropas Kopienas. Dokumenti būtiski papildinās Ārlietu ministrijas arhīvu un līdz ar to arī Latvijas nacionālo dokumentāro mantojumu.

Pirms pieņemšanas vienošanos par bijušā Latvijas goda konsula Beļģijā Nīlsa Dālmana dokumentu nodošanu Ārlietu ministrijai parakstīja valsts sekretāra vietnieks-administratīvais direktors Atis Lots un Paula Dālmane.

Pieņemšanas laikā par nozīmīgu darba ieguldījumu Rinkēvičs vairākiem Ārlietu ministrijas pārstāvjiem pasniedza Ministru prezidenta Pateicības rakstus. Tāpat ar Ārlietu ministrijas Atzinības rakstiem tika apbalvoti ministrijas un citu institūciju pārstāvji.

Latvijas starptautiskās de iure atzīšanas priekšvakarā Ārlietu ministrija piemin arī aizsaulē aizgājušos diplomātus un bijušos kolēģus. Meža kapos Rinkēvičs nolika ziedus Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīdas Annas Meierovica un citu diplomātu atdusas vietās.

Pēc Latvijas de iure atzīšanas 1921. gada 26. janvārī valsts kļuva par pilntiesīgu starptautisko tiesību subjektu – varēja pievienoties starptautiskajām kolektīvajām konvencijām, slēgt daudzpusējos līgumus, kā arī kā pilntiesīga locekle piedalīties starptautiskajās konferencēs, organizēt un piedalīties starpvalstu apspriedēs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas