Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ar eID karti Latvijas iedzīvotājiem turpmāk būs pieejami arī Igaunijas e-pakalpojumi

Latvijas iedzīvotāji turpmāk varēs saņemt vairāk nekā 30 Igaunijas valsts pārvaldes iestāžu e-pakalpojumus, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Savukārt pārrobežu pakalpojumu lietotāji no septiņām citām Eiropas Savienības dalībvalstīm varēs saņemt atsevišķus Latvijas valsts pārvaldes iestāžu e-pakalpojumus.

Latvijas iedzīvotāji, tostarp uzņēmēji, turpmāk elektroniski varēs izmantot, piemēram, Igaunijas Muitas pārvaldes e-pakalpojumus, kas ļaus veikt ienākumu vai preču deklarāciju. Tāpat būs iespēja saņemt pārskatu par veiktajiem nodokļu maksājumiem, reģistrēt savu uzņēmumu kā nodokļu maksātāju, izmantot Igaunijas Ekonomikas un komunikācijas ministrijas pakalpojumu un reģistrēt savu ekonomisko darbību ekonomisko aktivitāšu reģistrā vai izmantot Patērētāju aizsardzības pakalpojumu centra informācijas sistēmu.

Savukārt iedzīvotāji un uzņēmēji no septiņām citām Eiropas Savienības dalībvalstīm turpmāk varēs piekļūt un portālā www.latvija.lv izmantot noteiktus e-pakalpojumus, piemēram, veikt nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu, iesniegt elektroniski iesniegumu valsts pārvaldes iestādēm, pieteikt notāra e-pakalpojumus, izmantot Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas portālu un izmantot portālu www.tiesas.lv.

Latvijas iedzīvotāji Igaunijā ar eID karti var identificēties Igaunijas nacionālajā pakalpojumu portālā www.eesti.ee. Tāpat jau šobrīd Latvijas un Igaunijas uzņēmēji savstarpēji attālinātiem darījumiem var izmantot drošu elektronisko parakstu. 

Kā ziņots, valsts pārvaldes pakalpojumu pārrobežu pieejamību veicina eIDAS jeb elektroniskās identifikācijas regulas ieviešana un Eiropas Savienības Vienotās digitālās vārtejas regulas ieviešana, kuru Latvijā īsteno VARAM sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm. Regulas ieviešanas mērķis ir nodrošināt vienotu pieeju pārrobežas pakalpojumiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem, tādējādi atvieglojot saziņu ar valsts pārvaldes iestādēm un veicinot uzņēmējdarbības iespējas citās ES dalībvalstīs un ļaujot nepieciešamos digitālos pakalpojumus saņemt ar savas valsts eID karti. 

Līdz ar Vienotās digitālās vārtejas regulas ieviešanu, visām ES dalībvalstīm līdz 2023.gadam jānodrošina savā valstī pieejamo e-pakalpojumu pieejamība arī citu ES dalībvalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, tādējādi sniedzot iespēju brīvi pārvietoties, mācīties vai strādāt ES robežās. Vienotā digitālā vārteja uzsāks darbību ar 2021.gadu un tajā sākotnēji jānodrošina informācijas par lietotāju tiesībām un pienākumiem visās būtiskajās dzīves jomās pieejamība pārrobežu lietotājiem. 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas