Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Astoņu gadu laikā valstij Rigvir kompensēšana izmaksājusi 1,7 miljonus

Kopš 2011. gada, kad preparāts Rigvir tika iekļauts Kompensējamo zāļu sarakstā, valsts to kompensēja 1 687 862 eiro apmērā, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija. Kopumā 2195 pacienti saņēma Rigvir no Kompensējamo zāļu saraksta. Rigvir kompensēšana vienam cilvēkam valstij izmaksāja apmēram 800 eiro.

Pērn Rigvir no Kompensējamo zāļu saraksta saņēma 228 personas, un šo zāļu kompensācija 2018. gadā valstij kopumā izmaksāja 240 344 eiro.

NVD vērsies pie Rigvir zāļu reģistrācijas apliecības turētāja SIA Latima, norādot, ka tā pienākums ir atlīdzināt nekvalitatīvo zāļu kompensēšanai izlietoto valsts finansējumu, tomēr

uzņēmumam valstij būs jāatlīdzina tikai par četrām Rigvir zāļu sērijām, kurās tika konstatētas neatbilstības.

Dienests patlaban veic precizējošus aprēķinus attiecībā uz izlietotajiem līdzekļiem neatbilstošo Rigvir sēriju apmaksā.

Līdz šim medikaments tika kompensēts pacientiem ar ļaundabīgas melanomas diagnozi.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar konstatētām nepilnībām Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, turklāt NVD pieņēmis lēmumu par Rigvir svītrošanu no valsts kompensējamo zāļu saraksta.Lēmums saistīts ar to, ka ZVA saņēma Lielbritānijas oficiālās zāļu kvalitātes kontroles laboratorijas zāļu paraugu rutīnas testēšanas laikā veiktās zāļu Rigvir šķīdums injekcijām paraugu pārbaudes rezultātus, kuri liecina - Rigvir sastāvā ir mazāks vīrusa daudzums, nekā apstiprināts, šīs zāles reģistrējot.

Tā kā ZVA rīcībā nav informācijas par šo zāļu efektivitāti ar mazāku vīrusa daudzumu par reģistrācijas dokumentācijā norādīto minimālo daudzumu, pieņemts lēmums apturēt Rigvir izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai. Vienlaikus ZVA informēja, ka Latima nav arī nodrošinājusi savlaicīgu aģentūras noteikto nosacījumu izpildi, tādēļ tiks lemts par medikamenta reģistrācijas apturēšanu.

Tikmēr pretvēža zāļu Rigvir ražotājs vērsies Veselības inspekcijā (VI), lūdzot to steidzamības kārtā pārskatīt ZVA lēmumu par Rigvir izplatīšanas apturēšanu. 

Top komentāri

Irlielāmērāticams
I
ka šī krāpniecība ir ļoti niecīga, salīdzinot ar "zaļās enerģijas" afērām, visādiem "ilgt-spējīgajiem" projektiem, "sabiedrības integrācijā" un "valsts tēla" veidošanā notrallināto.
Seska Smaka
S
Tas tak tāds sīkums vien ir uz vispārējām zagļu afērām!
VVZ
V
Ja kaut viena dzīvība tika izglābta, tad tā nauda ir atgūta pilnībā! Latvijas nelaime ir tā, ka galvenajā vietā ir tikai nauda, nauda, nauda, nodokļi un vēlreiz nodokļi. Cilvēks kā tāds nav nekādā vērtē.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Krievu oligarha tramplīns uz Zviedriju(32)

Latvijas Swedbank ir pielikusi lielas pūles, lai ne tikai iegūtu augsta riska klientus, bet pat palīdzētu šiem klientiem tikt pie kontiem Zviedrijas Swedbank un pludināt caur tiem milzīgus līdzekļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas