Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +2 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 21. februāris
Eleonora, Ariadne

Baltijas ceļa trīsdesmitgadē aicina tikties pie Brīvības pieminekļa

Precīzajā Baltijas ceļa norises laikā – 23. augustā plkst. 19.00 akcijas Baltijas ceļš dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, šī īpašā notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Būsim cits citam līdzās, lai klātienē izjustu trīs laikus – pagātni, tagadni un nākotni – un apliecinātu, ka brīvība gan indivīdam, gan tautai un valstij ir nozīmīga ikvienā vēstures laika posmā.

“Akcija Baltijas ceļš bija viens no iedvesmojošākajiem notikumiem mūsu ceļā uz Latvijas neatkarības atgūšanu. To atceras un uzskata par piemēru daudzviet pasaulē. Tieši tāpēc šajā svinīgajā notikumā aicināsim kopā atcerēties tā laika noskaņas gan mūzikā, gan zīmīgos citātos un atziņās. Mūs uzrunāja uzskats, ka Baltijas ceļš nebeidzās 1989. gada 23. augusta vakarā, tā ideāli ir klātesoši arī šodien,” stāsta pasākuma režisore Madara Gruntmane.

Svinīgajā notikumā uzrunu teiks Valsts prezidents Egils Levits un Atmodas laika līderis, Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns. Piedalīsies aktieris Jēkabs Reinis, dziedātāji Goran Gora, Daumants Kalniņš, Margarita Dudčaka, Jānis Buķelis un Atis Ieviņš, reperis Ozols, spēlfilmas Bille galvenās lomas atveidotāja Rūta Kronberga, Garkalnes novada jauktais koris Pa Saulei (diriģents Jānis Ozols) un instrumentālā grupa – Kristaps Krievkalns, Armands Treilihs, Ēriks Upenieks, Romāns Vendiņš, Miķelis Vīte.

Trīs Baltijas valstis vienojošais vēsturiskais notikums ar atmiņu stāstiem un tā laika muzikālo repertuāru tiks vienlaikus atzīmēts arī Telliskivi radošajā kvartālā Tallinā un Katedrāles laukumā Viļņā.

Svinīgo notikumu Rīgā organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un radošo apvienību I Did It.  Režisori un tekstu autori  – Madara Gruntmane un Kaspars Bērziņš, koncepcijas līdzautors – Jānis Mūrnieks, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece – Rūta Kuplā, grima māksliniece – Līva Drešere, skaņu režisors – Māris Mēness.

Baltijas ceļa trīsdesmitgade ir stūrakmens Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem, uzsverot un atgādinot šīs unikālās akcijas nozīmi Latvijas valstiskuma atjaunošanā. Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltīto norišu programma www.lv100.lv/baltijascels30.

Pasākuma tiešraidi nodrošinās LTV1 un Latvijas Radio 1.

Top komentāri

Latgalīts
L
Baltijas ceļš un tamlīdzīgas akcijas bija vajadzīgas, lai Latvija, pēc padumjās savienības sabrukuma, nekļūtu par kaut ko līdzīgu Baltkrievijai, Ukrainai vai Kirgīzijai. To, ka psrss sabruks, tad nesaprata tikai tāds, kurš pavisam nedraudzējās ar galvu.
Neslāvs
N
Svēta lieta katram Latvietim ! To utaino cccp mēs noardījām pāris gadu laikā... svinēsim !
Pērkoņdēls
P
Man krievu režīma sabrukuma sākums bija slavenais Ogres vilciens 1985, gada vasarā. Nodziedājam Dievs, svētī Latviju ! (viss pārpildītais vagons) un likvidējam pilnīgi visus okupantu uzrakstus kiriļicā . Protams Baltijas ceļš bija daudz vērienigaks trieciens krieviem...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dānija izdos Misāni Latvijai(40)

Dānijas tiesa ceturtdien apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora lēmumu atcelt Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) un atzina, ka Misāne jāizdod Latvijai, vēs...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas