Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Baltijas ceļš

Nacionālais vēstures muzejs no iedzīvotājiem saņēmis ap 200 fotogrāfiju par Baltijas ceļa norisi

Akcijas laikā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) saņēmis aptuveni 200 fotogrāfijas, kurās dokumentēta Baltijas ceļa norise. Kā aģentūru LETA informēja LNVM pārstāve Astrīda Burbicka, akcijas laikā no 6. līdz 23. augustam muzeja vietne Gadsimta albums papildināta ar 213 jauniem attēliem, no kuriem 200 bija uzņemti tieši 1989. gada 23. augusta akcijas laikā.

VIDEO: 100 dejotāju ieskandina Baltijas ceļa trīsdesmitgadi lidostā Rīga

Atzīmējot Baltijas ceļa trīsdesmitgadi, šorīt lidostā Rīga vairāk nekā 100 dejotāju no Mārupes un Babītes novadu deju kolektīviem emocionālā un saviļņojošā performancē uz lidostas skrejceļa izdejoja vienu no cēlākajām latviešu nacionālajām dejām – Gatves deju.

Būtisks solis ceļā uz brīvību

Apmēram divi miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju aptuveni 660–670 kilometru garā maršrutā – Baltijas ceļš, ar kuru 1989. gadā tika pieminēta Ribentropa–Molotova pakta gadadiena, ir notikums, kas būtiski ietekmējis politiskos procesus un Baltijas atpazīstamību ne tikai Austrumeiropā, bet visā pasaulē.

Baltijas ceļa trīsdesmitgadē aicina tikties pie Brīvības pieminekļa

Precīzajā Baltijas ceļa norises laikā – 23. augustā plkst. 19.00 akcijas Baltijas ceļš dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, šī īpašā notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Būsim cits citam līdzās, lai klātienē izjustu trīs laikus – pagātni, tagadni un nākotni – un apliecinātu, ka brīvība gan indivīdam, gan tautai un valstij ir nozīmīga ikvienā vēstures laika posmā.

Levits: Baltijas ceļš iezīmēja padomju režīma sabrukuma sākumu

Baltijas ceļš sāka drupināt dzelzs priekškaru, pauda Valsts prezidents Egils Levits ceturtdien notiekošajā starptautiskajā konferencē Baltijas ceļš. Turpinājums. "Baltijas ceļš bija politiska inovācija, kas iepriekš nebija mēģināta. Tās rezultātā mēs šodien atrodamies šeit, konferencē, brīvā un neatkarīgā Latvijā," uzrunājot klātesošos, sacīja valsts pirmā amatpersona.

FOTO: airBaltic godina Baltijas ceļa 30. gadadienu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 21. augustā īpašā pasākumā starptautiskajā lidostā Rīga pulcēja partnerus un darbiniekus, lai godinātu Baltijas ceļa 30. gadadienu, kas tiks atzīmēta 2019. gada 23. augustā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide