Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bordāns: DĀR tuvākajā laikā gatavi slēgt divpusējās sadarbības līgumu krimināllietās

Dienvidāfrikas republika (DĀR) tuvākajā laikā ir gatava slēgt divpusējās sadarbības līgumu par tiesisko palīdzību krimināllietās ar Latviju, sociālajā tīklā Twitter pavēstījis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Savā ierakstā viņš norādījis, ka tiek darīts viss iespējamais Dānijā aizturētās Latvijas pilsones Kristīnes Misānes tiesību aizsardzībai. Viņš atzīmējis, ka šodien ir sazinājies ar Eiropas Komisijas viceprezidentes Veras Jurovas biroju, lai "paceltu jautājumu Eiropas Savienības līmenī" ministru sanāksmē Briselē. 

Faktiski šāds sadarbības līgums ar DĀR nozīmē to, ka brīdī, kad Misāne nonāktu DĀR, Latvijas Ģenerālprokuratūrai būtu tiesības lūgt, lai Misāne tiktu izdota uz Latviju izmeklēšanai un vai tiesāšanai. Savukārt, ja viņa tiks tiesāta un notiesāta DĀR, tad Latvijas Tieslietu ministrijai būs tiesības prasīt viņu izdot uz Latviju, lai sev piemēroto soda mēru viņa varētu izciest šeit.

Tikmēr Latvijas prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūrai LETA Ģenerālprokuratūra patlaban strādā ar visu tās rīcībā esošo aktuālāko informāciju, lai meklētu iespējamos tiesiskos risinājumus pozitīvam Misānes lietas atrisinājumam. 

Patlaban tiek gatavota arī informācija Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojam un veikti citi uzdevumi, lai risinātu minēto lietu.

Jau vēstīts, ka 22.janvārī Valsts prezidents Egils Levits iesniedza piedāvājumu DĀR prezidentam par tiesisko sadarbību krimināllietās. 

Misāne kopš 2018.gada nogales atrodas apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo DĀR tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānijas tiesa pagājušajā nedēļā nolēma viņu neatbrīvot no apcietinājuma, kas faktiski nozīmē, ka 20.februārī viņa tiks izdota DĀR.

Tikmēr petīciju Misānes atbalstam vietnē change.org parakstījuši jau vismaz 27 000 atbalstītāji. 

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts Pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt. Attiecībā uz citu iespējamo Misānes rīcību, kas teorētiski varētu atbilst krāpšanai un dokumenta viltošanai, Latvija, ņemot vērā pierādījumu trūkumu, nevarētu garantēt personas kriminālvajāšanu Latvijā, norādīja Latvijas prokuratūrā.

 

 

 

 

 

Top komentāri

Katrina
K
Bordan, vai Latvija ministriem nav ko darit, valsti, kura visas nozares valda haoss, korupcija, valsti, kura vel dzivot palikusie dzivo 80% latviesu nacijas nabadziba....., bet nu visi ar putam uz lupam iejaucas vienas gimenes privatajas lietas, gimene, kura nedzivo Latvija, bet Afrika? Dzemma Skulme nomira, pec paris menesiem delens pardod maju, jo, luk, lielo nodoklu del nespej so maju uzturet, jo Juris Dimiteris dzivo nabadziba, Dzmma uztureja maju un pasu Juri ar savu 2000€/ menesi pensiju, bet Latvija minimala alga, par kuru strada 40% Latvijas iedzivotaju ir 430€/ menesi ar kuru dzivibu nevar izvilkt. Ta pat paraziteja Kaspars Dimiters uz savas mamas, Vijas Alidas Artmanes pensijas un ari ta kerta meitina Kristiana. Arturs Dimiters bija reti pretigs tips un cekists un ir sarazojis dienas zaglus, parazitus Juri, Kasparu, Kristianu....kapec Bordanu neuztrauc tas, ka Latvija lidz sodienai nav minimala alga uz rokas 500€/ menesi, ka solija pirms velesanam?
rekur
r
Pavisam droši, ka Misānes krimināllieta ir vienīgā Latviju un D.Āfriku saistošā krimināllieta tuvākajos 100 gados.Bet aizbraukt uz valsts rēķina kādos10 komandējumos uz D.Āfriku ir laba doma.
lustīgais nerris uz tirgus plača
l
Nez' kas vispār ir domāts ar "divpusējo sadarbību krimināllietās", un, kā vispār var sagatavot un noslēgt STARPVALSTU līgumu piecās minūtēs??? Spriežot pēc notiekošā, "divpusējā sadarbība krimināllietās" Bordāna, Bondara, Pabriķa un Levita interpretācijā acīmredzot nozīmēs to, ka LV pavalstnieki pēc līguma noslēgšanas varēs doties uz DĀR, tur veikt kriminālnoziegumus, ko Latvijā uzskatīs par TEORĒTISKIEM un par kuriem Latvijā piespriež NENOZĪMĪGUS sodus, un tāpēc Latvija, humānisma vārdā, varēs p;ieprasīt savus noziedzniekus "tiesāt" un "sodīt" Latvijā! Ja?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

KNAB rosina vēlreiz apsūdzēt deputātu Kaimiņu(18)

Ģenerālprokuratūra saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret 13.Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā info...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas