Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Tuvākajā desmitgadē dzimstības pieaugums nav gaidāms un dabiskais pieaugums saglabāsies negatīvs

Demogrāfijas bumba ar laika degli

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
gunta
g
Poļi cenšas atstāt jauniešus valsti laikam Īrijā esot jauniešu dz8vokļu pabalsts turieši m8l doties uz saulaino Amēriku , mums ar8 kas derētu , kau vai tukšajās pašv.telpās sociālās kopm8tnes kas pie mums nav v3l izdomātas .
Nesaprotu
N
kāpēc starptautiskās migrācijas organizēcijas fīrers, kura mērķis ir savilkt šeit pēc iespējas vairākl tuksneša klaidoņus un kuram par to maksā, Latvijā tiek melīgi dēvēts par "demogrāfu"?
ērce
ē
Latvijas 2 svarīgākie uzdevumi: (1) pacelt dzimstību (2) latviskot visas skolas. Bez to risināšanas, valsts neizdzīvos.
Prieciģs Novērojums
P
Ja Rīgā iemietojusies paLatvijas fašistiskā valdība nebučotu rietumu ideoloģijas un tehnokrātu pakaļu, atteiktos no drausmīgi postošās agrikultūras (1=2 arkla naža vietā mūsu zemi tagad plosa 10 traktori X 10 naži) un mēs nodarbotos ar mūsu seņču piekopto darzkopību mežvidē, mums dzimtu bērni uz bezbēdu un vājprātīgā valdība sen būtu noslīcināta akā. Mūsu problēma ir stulbeņu-ekspertu (Muižniece-Levits) piebāztā valdība, kas jau 30 gadus pārvalda un ar globalizāciju represē tautu.
gunta
g
Nāks valdība pie prāta un būs gatš8gs supčiks skolas ēdnīcā .
 • 0
 • 0
PNdiotam
P
Kurā krievu burduelī tev mācīja vēsturi? Tāds ēdiens saucās Stammgericht - pamatēdiens, parasti kartupeļi ar kāpostiem, vēl varēja dabūt puķukāpostu zupu. Pārējais uz kartiņām. Pasaku, ka vācieši mērdēja vajadzīgus strādniekus ar kāļu vai kolrābju zupu palaista no Ņikitas Kukuruzņika čekas ap 1958.
 • 2
 • 3
PN>Asae
P
Ja vēlies pārdžīvot tehnoloģiskās 'civilizācijas' katastrofu. tiksimies restorānā, kur kopā strēbsim kāļu zupu--to pašu ko vāci 2 pasaules kara laikā sauca "Stam Zuppe",
 • 1
 • 4
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Visi uz laukiem!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 5
 • 0
Zandonus
Z
Domāju, ka nav par ko satraukties, ja apvieno ES vienā valstī.
viss tas pats
v
1897 — 1 929 387;1900 — 2 008 000; 1914 — 2 552 000;1920 — 1 596 131;1925 — 1 844 805;1930 — 1 900 045;1935 — 1 950 502;1939 — 1 994 506;1940 — 1 951 200 Manuprāt, viss ir pilnīgi normāli - Latvijas iedzīvotāju skaits pieauga dēļ mežonīgās urbanizācijas PSRS laikos un tieši krievu un tie, kas sevi uzskata par krieviem skaits samazinās visvairāk. 2 miljoni pirms 100 gadiem bija normāls iedzīvotāju skaits agrikulturālā valstī, kurā vairākums iedzīvotāju apdzīvo laukus. Ja Latvijā iedzīvotāji apdzīvo tikai pilsētas, jo laucinieku skaits samazinājies, tad 2 miljoni Latvijā ir stipri par daudz un mūsdienu lauksaimniecībai ar milzu traktoriem un fermām nav nepieciešams nodarbināt lielu skaitu ar darbiniekiem un art ar zirgiem.
PS
P
1914. gadā Latvijā notika milzīgs rūpniecības uzplaukums Krievijas impērijas sastāvā un tas izraisīja arī lielu iedzīvotāju pieplūdumu, jo bija nepieciešami fabriķu strādnieki. Tajā laikā Latvijā ražoja auto un pat tankus. Kad visas rūpniecības iekārtas WW1 laikā evakuēja, liela daļa iedzīvotāju arī devās bēgļu gaitās. Tajos laikos sievietēm, tāpat kā Āfrikā bija arī pa 10 bērniem, jo sievietes dzīvoja mājās un nestrādāja ārpus mājas, bet ja tajos laikos viņas zinātu par kontracepcijas līdzekļiem un būtu pieejami, tad arī diez vai dzemdētu tik daudz. Manuprāt, cilvēku uz šīs planētas ir par daudz un citām valstīm ir jādomā kā tos samazināt... un emigrācija ir viens no risinājumiem. Latvijā ir optimāls iedzīvotāju skaits - ir iespējams dzert tīru ūdeni un arī veselīgu pārtiku var paši ražot - tas ir 21. gadsimta izaicinājums. Bet spriest par to, ka izmirst ir lūkošanās pagātnē. Nu, negrib neviens strādāt par lētu naudu - un arī migranti negribēs un demogrāfija neko šajā ziņā nerisinās
 • 4
 • 5
viss tas pats
v
Varbūt vajadzēja sastādīt kaut cik normālu modeli, kas atbilst valsts politikai, kurā iedzīvotāji pamet laukus un pārvietojas dzīvot uz Ūdensgalvu. Priekš tāda valsts modeļa ar milzīgu metropoli 1,5 - pat 1 miljons iedzīvotāju Latvijā pilnīgi pietiek. Islande līdzīgā konfigurācijā ar vienu lielpilsētu ļoti labi iztiek ar 400 000. Kas attiecas uz darbaspēku, tad lēts darbaspēks ES nav paredzēts un nevajag borēt smadzenēs ka demogrāfijai ar to ir kāds sakars. Un konkurence gan ražošanā gan arī apkalpojošajā sfērā tiek nodrošināta ar automatizāciju - tas ka vēl joprojām tiek borēts, ka migrācija var aizstāt darbiniekus ir pilnīgs garām, jo Latvija nevar konkurēt algu ziņā ar kaimiņiem - pat ar Poliju, kas piesaista ukraiņu lauvastiesu. Bez tam - pensionāru problēmu arī rietumvalstis risina ar pensijas vecuma palielināšanu un Latvija nav nekāds izņēmums šajā ziņā.
Kritums ir sekas, manuprat,
K
Latvijas celja, Tautas partijas Jauna laika un Vienotibas, manuprat, prettautiskaji politikai. Ari NA ir tikai muldejusi, bet ZZSrupejusies tiki par sava saimnieka ekonomisko labklajibu. Par paristiem labak vispr nerunat, ar tadiem latv. tauta var tikai atri izmirt.
jupis
j
Kur skatās Parādnieks ? Pareizi , viņš skatās TUR !
Davis
D
Kad 2009.gadā Dombrovskis un Vilks sāka Latvijas ekonomikas žņaugšanas politiku, ko tagad turpina visneefektīgais Latvijas vēsturē premjers, citas valsts pilsonis, tad Nobela laureāti ekonimikā Krugmens un Štglitzs bridināja, ka tas begsies ar Latvijas ekonomisko kolapsi un tautas izmiršanu. https://krugman.blogs.nytimes.com/2011/12/07/they-have-made-a-desert-and-called-it-adjustment/
Toms
T
Izcilie rezultati kadi ir sasniegti si pedejo 30 gadu genocida laika pret latviesu tautu, kuru realize Latvijas valsts vadiba sakot ar prezidentiem lidz zemakajam ierednim ir ar ko var lepoties sis 30 gadu banditiskais, lauposais, latviesu tautu iznicinosais rezims var lepoties un lielities ES un visa pasaule, ka Latvanijas vadiba visus pedejos 30 gadus ir cinijusies pret klimata sasilsanu un tamdel nezeligi izlaupa Latvijas valsti un iznicina latviesu tautu.. Pat padomju okupacijas laikos ar visam deportacijam latviesi netika tik nezeligi iznicinati un skaitliski samazinati ka tas tiek paveikts pedejos 30 gados...
Garamgājējs
G
Viss ir skaidrs: 1.latvieši izmirst un tas ir dēļ gan ļaunprātīgas, gan zvērīgas, gan dumjas, gan noziedzīgas valsts pārvaldes. 2.Arī ES un citas valstis ir veikušas noziegumu pret Latviju, aizvilinot spēcīgāko, gudrāko tautas daļu - darba spēku uz savam valstīm ar plānotu metodi - KRĪZI, KO TIEŠI VIŅI TO RADĪJA! 3.ES un rietumu ietekmes varā ir notikusi degradācija un sievietes negrib bērnus, bet grib tikai ceļot un izklaidēties ...Lūk arī degradācijas sekas. Ir tikai VIENS risinājums: selektīvi aicināt emigrantus no Ķīnas - labu, gudru darba spēku!
KB
K
Valsts pārvalde , algas ... vainīgi visi , izņemot ļautiņus , kuri nevēlas vairoties . Nu nevēlas un viss . 100 gadus atpakaļ dzīve bija daudz smagāka , bet nekas - vairojāmies ka prieks . Āfrikā dzīvo uz diviem dolāriem dienā , rīt nav ko un apkārt vazājas bandīti vairumā - vairojas ka tik turi . Varbūt lieta nav valdībā , bet izlepušajos ļautiņos - kuri nevēlas tērēt savu laiku un naudiņu bērnu audzināšanai ? Jo vakarā tak jāiet uz klubu tusēties , kādi bērni ?
 • 5
 • 8
Nu ko
N
Ja Latvijā būtu darbs, arlabu algu,domāju ,ka tad nebrauktu prom mūsu tautieši vērot ES ,jo tur nopelnīt naudu nav viegli.
 • 13
 • 1
paskaidrojums
p
Iepriekšējos laikmetos Latviju valdīja darba vecuma paaudze, veči sēdēja pie ratiņiem. Tagad himnu derētu nomainīt ar ''Pendžā, pendžā, pendžārassā''. Kas vecīšiem būs izdevīgi, par to šamie balsos, ieskaitot neatkarības likvidāciju. Tautai palikuši gadi 60. Neraudiet, nākošo gadsimtu etnogrāfiem mēs, izmirušie, patiksim.
matemātika un dzīve
m
Demogrāfs nav ņēmis vērā laikmeta korekcijas - šodien tā ir norma, ka bērni nāk pasaulē aizvien lielākā vecumā, kas daļēji kompensē 90. g. paaudzes iztrūkumu. Jāpiemin arī tas, ka jaunā paaudze ir daudz atbildīgāka attiecībā uz ģimeni un bērniem un vispirms ir izglītība un karjera.
Pareizaisjautājums
P
Vai dzimstības samazinājums Latvijā ir tāds pats, kā dzimstības samazinājums latviešiem, kuri mitinās pārtikušajās Rietumu valstīs? Ja tāds pats... tad rodas otrs jautājums - vai dzimstības rādītāji ir uzlabojami ar materiālajiem līdzekļiem?

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas