Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Demogrāfija

Demogrāfijas tendences turpinās "izslaucīt" Latvijas reģionus

Iedzīvotāju skaita samazināšanās šobrīd Latvijas tautsaimniecībā aizvien vairāk izpaužas brīvo darba vietu skaita pieaugumā. Situāciju sarežģī ne tikai tas, ka samazinās iedzīvotāju skaits, bet arī tas, ka sabiedrība noveco – tas mazina iespējas palielināt ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu.

Vasarā slēgs Valgas slimnīcas dzemdību nodaļu

Valgas slimnīcas dzemdību nodaļa tiks slēgta 1. jūlijā, otrdien nolēmusi slimnīcas valde. Kā raksta avīzes Postimees portāls, Igaunijas Slimokase ieteikusi Tartu universitātes klīnikai slēgt dzemdību nodaļas Valgā un Pelvā, jo topošās māmiņas šajos apriņķos aizvien biežāk izvēlas dzemdēt Tartu, kur atrodas lielāka slimnīca.

Mežs: Ģimeņu interešu aizstāvībai iztrūkst organizēts lobijs

Lai veiksmīgi risinātu demogrāfijas problēmas, ģimeņu interešu aizstāvībai iztrūkst organizēts lobijs, diskusijā Nacionālais attīstības plāns 2020 - pusceļā: vai Latvija sasniegs izvirzītos mērķus? sacīja demogrāfs Ilmārs Mežs. Diskusijas trešajā panelī Labklājība. Demogrāfija. Nevienlīdzība viņš klātesošos iepazīstināja ar dažādu statistiku un norādīja uz dažiem izplatītiem mītiem par demogrāfiju.

Jaundzimušo skaits Latvijā samazinās

Šī gada deviņos mēnešos Latvijā piedzima 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Pirms domāt par trešo, jādzemdē divi

Demogrāfijas ultimātu vietā Latvijā nepieciešama zinātniskāka pieeja, jo esošā politika nedod rezultātu, uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība). Atbalsts ģimenēm ar trim un vairāk bērniem noteikti ir nepieciešams, bet tas nebūs risinājums, lai veicinātu dzimstību. Vispirms būtu jāpanāk tas, ka vecāki izlemj par labu otra bērna ienākšanai ģimenē. Jau pieņemtos lēmumus par lielākiem pabalstiem Labklājības ministrijā (LM) nemainīs, bet nākotnē pieeju sola citādu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide