Laika ziņas
Šodien
Migla
Šo priekšlikumu atbalstīja 51 deputāts, pret balsoja 37 un atturējās četri

Deputāti divas stundas debatē un atbalsta priekšlikumu ļaut medīt ar šaujamieroci no 16 gadu vecuma

Saeimas vairākums ceturtdien pēc vairāk nekā divas stundas ilgām un kaismīgām debatēm atbalstīja priekšlikumu no 16 gadu vecuma atļaut medībās izmantot šaujamieroci.

Priekšlikums paredz, ka fiziskai personai, kura sasniegusi 16 gadu vecumu, ar vecāku vai likumisko pārstāvju atļauju ieroča īpašnieka vadībā, būs tiesības medībās izmantot tām paredzētu šaujamieroci. Par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu būs atbildīgs ieroča īpašnieks.

Sākotnēji tika rosināts tiesības medībās izmantot šaujamieroci noteikt no 14 gadu vecuma, tomēr atbildīgā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija vienojās noteikt 16 gadu vecuma robežu.

Nedaudz vēlāk, izskatot vēl citus priekšlikumus grozījumiem Ieroču aprites likumā, Saeima lēma otrajā lasījumā atbalstīt visu grozījumu paketi. Likumprojekts nepieciešams arī tādēļ, lai pārņemtu Eiropas Savienības (ES) direktīvas, kas nav saistītas ar minētajām izmaiņām attiecībā uz vecumu.

Top komentāri

Žanis
Ž
Kas vispār iesniedza tādu priekšlikumu ?
Kamparbērns
K
Vajadzēja ļaut medīt ar šaujamieroci no brīža, kad vairs gultā nečurā.
Laimonis
L
Varēja jau atļauju dot no 12 gadiem, kad puikiem nopietni sāk stāvēt. Izšaus visus kaķus un suņus, ka arī pašaudīsies uz cilvēkiem un pa logiem. Un viss būs likumīgi. Vēl noziedzības līmenis Latvijā ir par zemu......
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kārtējās amatpersonu maiņas Rīgā(8)

Vienā no nozīmīgākajiem pašvaldības uzņēmumiem – Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) – notikušas kārtējās izmaiņas valdē. Pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas vēlā pēcpusdienā plašākai sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas