Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Deputāti uzklausīs NEPLP skaidrojumu par konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem

Saeimas Mediju politikas apakškomisija iecerējusi nākamnedēļ tikties ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvjiem, lūdzot skaidrojumu par izsludinātā konkursa uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem kārtību, aģentūrai LETA pastāstīja apakškomisijas vadītāja Vita Tērauda (Attīstībai/Par!).

Tērauda pastāstīja, ka apakškomisijas sēdē tiks izskatītas Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadlīnijas par šādu konkursu organizēšanu, sekojoši vaicājot NEPLP skaidrojumu par janvārī izsludināto amatu konkursu.

"Izvērsīsim diskusiju ar NEPLP par to, kas atbilst vai neatbilst vadlīnijām," teica Tērauda.

Viņa atzina, ka deputāti nevar tieši ietekmēt NEPLP darbu, tostarp liekot pārtraukt izsludināto konkursu, taču vienlaikus politiķe atzina, ka NEPLP atbild par uzticību sabiedriskajiem medijiem, tāpēc viņu skaidrojums situācijā, kad kādam ir radušies iebildumi, ir jāuzklausa.

Tērauda gan atzina, ka, iepazīstoties ar konkursa nolikumu, viņa redzot, ka līdzīgi kā situācijā ar LTV valdes locekļu atcelšanu arī konkursa uz vakantajiem amatiem komisijā ir tikai NEPLP amatpersonas. Tēraudas ieskatā būtu nepieciešams konkursam piesaistīt neatkarīgus personālatlases ekspertus.

"Tas, ka ir šāds komisijas sastāvs, raisa jautājumus, tāpēc gribam diskutēt. Cilvēktiesību komisija savā iepriekšējā tikšanās reizē lūdza iepazīstināt ar konkursa nolikumu, bet toreiz tas vēl nebija apstiprināts," sacīja deputāte.

Apakškomisijas sēde paredzēta otrdien, 29.janvārī, plkst.9.30. Uz to uzaicināti NEPLP, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta, Kultūras ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Kā ziņots, Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pieprasa NEPLP pārtraukt LTV valdes locekļu atlases procedūru un izsludināt jaunu konkursu uz vakantajiem amatiem LTV valdē, ievērojot gan Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasības, gan labas korporatīvās pārvaldības prakses standartus.

LŽA arī aicina atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju un Mediju politikas apakškomisiju izvērtēt NEPLP līdzšinējo darbību, izvēloties LTV un Latvijas Radio valdes locekļus.

Pretēji Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasībām un labas korporatīvās pārvaldības praksei LTV valdes locekļu nomināciju plāno veikt paši NEPLP locekļi, nominācijas komisijā neiekļaujot nedz neatkarīgus personālsatlases speciālistus, nedz pārstāvjus no Pārresoru koordinācijas centra (PKC), nedz nozares ekspertus un novērotājus ar padomdevēja tiesībām, norāda LŽA, piebilstot, ka saskaņā ar 10.janvārī izsludinātā konkursa nolikumu NEPLP locekļi gan atlasīs, gan apstiprinās jaunos LTV valdes locekļus.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.decembrī NEPLP kā valsts kapitāla daļu turētāja vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam.

NEPLP pārstāvji norādīja, ka LTV 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

Pēc tam NEPLP izsludināja konkursu uz vakantajiem LTV valdes locekļu amatiem. Pretendenti uz vakantajiem LTV valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem tiek aicināti iesniegt savus pieteikumus līdz 15.februārim.

Pēc iesniegto pieteikumu izvērtēšanas atbilstošākie kandidāti tiks aicināti uz intervijām un tiks izvērtēti vairākās kārtās. Konkursa nolikums nosaka, ka informācija par konkursa trešajā kārtā iekļuvušajiem kandidātiem tiks publiskota.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas