Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Ekonomikas ministrija 2019.gada bezdarba līmeni prognozē 6,8% apmērā

Ekonomikas ministrija (EM) 2019.gada bezdarba līmeni prognozē 6,8% apmērā, teikts ministrijas sagatavotajā Latvijas ekonomikas attīstības pārskatā.

EM prognozē, ka bezdarba līmenis 2019.gadā noslīdēs zem 7% robežas un vidēji gadā pietuvosies 6,8%. Savukārt darba meklētāju skaits, salīdzinot ar 2018.gadu, samazināsies par gandrīz 7000 - līdz aptuveni 67 000 vidēji gadā.

2019.gadā būtisks stimuls bezdarba kritumam joprojām būs pieprasījuma faktori - jaunu darbavietu pieaugums. Savukārt pēc 2019. gada arvien vairāk bezdarba tendences ietekmēs darbaspēka piedāvājuma samazinājums.

"Neskatoties uz iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes līmeņa pieaugumu, ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits laika posmā no 2019.gada līdz 2023.gadam varētu sarukt par 2400, ko lielā mērā ietekmēs iedzīvotāju skaita samazinājums darbaspējas vecumā, kā arī darbaspēka novecošanās un iziešana no darba tirgus," atzina ministrijā.

Saskaņā ar EM prognozēm, iedzīvotāju skaits vecumā no 15 līdz 74 gadiem līdz 2023.gadam varētu samazināsies par gandrīz 53 000.

Ministrijā gan atzina, ka uzlabojumi darba tirgū sagaidāmi arī pēc 2019.gada, bet nodarbinātības pieaugums kļūs lēnāks, jo izaugsme lielā mērā balstīsies uz produktivitātes kāpumu.

Sagaidāms, ka vidējā termiņā bezdarbs turpinās samazināties un arvien izteiktāka kļūs darbaspēka nepietiekamības problēma. Kopumā līdz 2023.gadam bezdarba līmenis varētu pietuvoties 6%.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dānija izdos Misāni Latvijai(20)

Dānijas tiesa ceturtdien apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora lēmumu atcelt Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) un atzina, ka Misāne jāizdod Latvijai, vēs...

Pierobežā cilvēkiem nenovēl dzīvot?(22)

Par valdības sāktajām reformām ar Viļakas Valsts ģimnāzijas direktori, Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieci Sarmīti Šaicāni sarunājas Romāns Meļņiks.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas